Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Denna produkt har en responstid på 10+ ms och en uppdateringsfrekvens på 60 hz. Vill du skruva upp den på väggen så kan du använda VESA-fäste.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15.6" Full HD Touch Monitor är 5 590 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
Den här modellen från Iiyama erbjuder en lite mindre skärm med en storlek på 16" och en IPS/PLS-panel. Om du vill sätta upp skärmen på väggen kan du använda VESA-fästen. Responstiden ligger på 10+ ms och den har 60 Hz uppdateringsfrekvens.
Beroende på användningsområde bör skärmen ha en viss prestanda när det kommer till responstid och uppdateringsfrekvens. Uppdateringsfrekvensen för den här modellen ligger på 60 Hz och är en frekvens som klarar av de flesta behov för alldagligt arbete. Modellen har en responstid på 10+ ms.
Modellens skärmstorlek är 15.6" och funkar i dig som ute efter en skärm som lätt går att flytta. Modellen har bildförhållandet 16:9 (Wide). Skärmens panel är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Iiyama ProLite TF1634MC-B8X. För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 5590.20 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Denna bildskärm skulle kunna passa dig med en lite lägre budget. Om vi jämför priset för den här modellen mot alla andra produkter i kategorin har den ett lägre pris än genomsnittet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15.6" Full HD Touch Monitor |
| Märke | Iiyama |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 700 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Typ | Standard |
| Lanseringsår | 2021 |
| Skärmstorlek | 15.6 " |
| Responstid | 10+ ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.179 mm |
| Responstid (exakt värde) | 25.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 405.0 cd/m2 |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Vridbar | Nej |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-05 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Nej |
| Antal USB (totalt) | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Ja |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.3 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 18 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .