Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här bildskärmen från Iiyama har en skärmstorlek på 22" och panel av typen IPS/PLS. Den är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att skruva upp skärm på vägg.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Iiyama ProLite TF2215MC-B2 är 6 905 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 9 jämförda butiker.
Den här skärmen från Iiyama har en skärm med en storlek på 22 tum och en IPS/PLS-panel. Tack vare det standardiserade VESA-fästet skruvar du upp skärmen på väggen utan problem. Modellens responstid är 10+ ms och uppdateringsfrekvensen för skärmen ligger på 60 Hz.
En skärms responstid och uppdateringsfrekvens är vanliga specifikationer att titta på när man jämför skärmar. Modellen har en responstid på 10+ ms. Den här modellen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz, vilket är en frekvens som är "good enough" för många behov.
Skärmens storlek är 22.0 tum vilket är en skärmstorlek som är ganska vanlig och passar för de flesta typer av sysslor. Modellens panel är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar. Bildförhållandet för skärmen är 16:9 (Wide).
Som du förstår så är Iiyama ProLite TF2215MC-B2 en modell med många praktiska specifikationer. Du kan prisjämföra den här bildskärmen här på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 6905.00 kr. Den här bildskärmen kanske lämpar sig för dig med en lite lägre budget. Om vi jämför produkterna i kategorin och deras lägsta pris så har den här modellen ett lägre pris än genomsnittet.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Iiyama ProLite TF2215MC-B2 |
| Märke | Iiyama |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Typ | Standard |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Nej, Ja |
| Skärmstorlek | 22.0 " |
| Energiklass | G, E, B, F |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 10+ ms, 8 ms |
| Justerbar höjd | Nej |
| Pixelstorlek | 0.24 mm |
| Responstid (exakt värde) | 14.0 ms |
| Upplösning | 1920x1080 (Full HD) |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 350.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Nej |
| Vridbar | Nej |
Skärm | |
| Pekskärm | Ja, Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Böjd skärm | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 1 st |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | 1 |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Ja |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 1.2 W |
| Strömförbrukning (i drift) | 21 W |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-01-29 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .