Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en modell som går att bygga in i köket kan en halvintegrerad maskin vara ett alternativ. Ljudnivån på 46 decibel är normalt för en diskmaskin.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Electrolux ESF5545LOX är 6 248 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Trött på att diska för hand? Electrolux ESF5545LOX är en diskmaskin från Electrolux som passar i de flesta köken. Den halvintegrerade diskmaskinen smälter in i kökets övriga inredning. Du spar både på miljö och plånbok tack vare maskinens höga energiklassning.
Skillnaden mellan en helintegrerad diskmaskin och denna halvintegrerade modell är att du i det här fallet har reglagen på framsidan av maskinen, vilket gör att du inte kan ha en front som täcker hela framsidan. Maskinen har en bredd på 60 cm, vilket är standardmåttet för en diskmaskin. Det är ett bra val om du har gott om plats i ditt kök.
Om du prisjämför den här diskmaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 6248.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett högt snittbetyg på 4.2 av 5 och alla funktioner gör den till en riktigt högkvalitativ diskmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Electrolux ESF5545LOX |
| Märke | Electrolux |
Typ | |
| Placering | Halvintegrerad |
Specifikationer | |
| Ljudnivåklass | C |
| Energiklass | D |
| Ljudnivå | 46 dB |
| Antal program | 6 |
| Färg | Rostfritt stål |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 84.0 kW/h |
| Energiförbrukning per cykel | 0.835 kW/h |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.9 L |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2016-11-03 |
Funktioner | |
|---|---|
| Torkningsprogram | AutoOpen torkning |
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 13 st |
| Egenskaper | Torkningsprogram, Varmvattenanslutning, Höj och sänkbara korgar, Program för halvfull maskin, Display, Startfördröjning, Intensiv zon, Snabbdiskprogram |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
| Temperaturlägen | 60 °C, 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C, 55 °C |
Mått | |
| Vikt | 46.7 kg |
| Standardbredd | 60 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .