Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Om du är ute efter en modell som går att kamouflera i köket kan denna integrerade maskin från Siemens vara ett alternativ. Maskinen har en bredd på 45 cm, vilket är smalare än stan
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens SR61IX05KE är 5 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 11 jämförda butiker.
Trött på att diska för hand? Siemens Siemens SR61IX05KE Integrerad är en diskmaskin från Siemens som passar i de flesta köken. Diskmaskinen byggs in i köket och ser för ögat ut att vara en vanlig skåpslucka. Den höga energiklassningen spar både på miljö och din plånbok.
Detta är en helintegrerad diskmaskin som byggs in helt i din köksinredning. Den kan alltså utrustas med en frontpanel som matchar din övriga köksinredning, vilket ger ditt kök ett riktigt stilrent intryck. Du placerar besticken i en klassisk bestickkorg på botten av maskinen.
Det här är en topprankad diskmaskin på PriceRunner just nu och den har för tillfället ett lägsta pris på 5490.00 kr. Jämfört med snittpriset inom kategorin diskmaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en billig diskmaskin.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens SR61IX05KE |
| Märke | Siemens |
Typ | |
| Placering | Helintegrerad |
Specifikationer | |
| Torkeffekt | A |
| Diskeffekt | A |
| Ljudnivåklass | C |
| Energiklass | F |
| Ljudnivå | 48 dB |
| Sladdlängd | 175.0 cm |
| Antal program | 5 |
Funktioner | |
| Placering av bestick | Bestickkorg |
| Antal kuvert | 9 st |
| Egenskaper | Elektronisk sköljmedel/glansmedelsindikator, Höj och sänkbara korgar, Program för halvfull maskin, Elektronisk saltindikator, Dubbla sprayarmar, Ljusdisplay på golv, Tillhörande mobilapp, Höj och sänkbara fötter, Intensiv zon, Vattenskydd, Snabbdiskprogram |
| Höjdjusterbara korgar | Höj och sänkbar överkorg |
| Vattenskydd | Aqua Sensor, Aquastop |
| Snabbdiskprogram | Snabbdisk |
| Temperaturlägen | 60 °C, 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetsegenskaper | Ecoläge |
Elkonsumtion | |
|---|---|
| Energiförbrukning per 100 cyklar | 78.0 kW/h |
| Energiförbrukning per cykel | 0.79 kW/h |
Strömförsörjning | |
| Säkring (ampere) | 10A |
| Anslutningseffekt | 2400 W |
Vattenförbrukning | |
| Vattenförbrukning per år | 2660.0 L |
| Vattenförbrukning per cykel | 9.5 L |
Mått | |
| Tilloppsslangen längd | 165.0 cm |
| Vikt | 27.0 kg |
| Standardbredd | 45 cm |
| Bredd | 44.0 cm |
| Avloppsslangens längd | 205.0 cm |
| Djup | 55.0 cm |
| Höjd | 81.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 45.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-02 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .