Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Drick espresson som den är, eller gör en latte eller cappuccino. Behållaren rymmer så mycket som 2.7 liter. Maskinens inbyggda kvarn ger dig färskmalet kaffe.
Prova flexibla betalningar med
Kitchens
Miele Inbyggd kaffemaskin CVA 7445
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Miele CVA 7445 är 37 992 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
Letar du efter en ny kaffemaskin? Utbudet av kaffemaskiner är stort och oavsett dina behov bör det finnas en som passar dig. CVA 7445 är en espressomaskin med en vattentank som rymmer 2,70 liter vatten.
En klar fördel med integrerade kaffemaskiner, som är tänka att byggas in i köksinredningen, är att du slipper offra bänkyta i köket. Om du föredrar färskmalet kaffe när du ska brygga så kan du mala dina bönor direkt i maskinen.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. Det inbyggda dropptråget hjälper dig hålla rent i köket, då det samlar upp eventuellt spill så att de inte hamnar över hela köksbänken.
Om du prisjämför den här kaffemaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 37992.00 kr. Det är också en av de mest populära modellerna. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Miele CVA 7445 |
| Märke | Miele |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Strömkälla | |
| Effekt | 1450 W |
Mått | |
| Vikt | 25.5 kg |
| Höjd | 45.5 cm |
| Bredd | 59.5 cm |
| Djup | 47.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-03-04 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Certifiering | ECBC |
| Egenskaper | Display, Vattenanslutning, Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Automatisk rengöring, Kalkindikator, Varmvattenfunktion, Timer |
| Färg | Rostfritt stål |
| Inbyggd | Ja |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.7 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Kapacitet (mjölkkanna) | 0.7 L |
| Sladdlängd | 200.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .