Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Denna kaffemaskin har automatisk avstängning. Skummad mjölk? Den inbyggda mjölkskummaren fixar det.


Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sage Oracle Jet SES985BTR är 19 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Letar du efter en ny kaffemaskin? Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. Oracle Jet SES985BTR är en kaffemaskin med en inbyggd droppbricka.
En liten kopp espresso är inte bara ett trevligt inslag i din morgonrutin, utan en espresso efter middagsbjudningen tilltalar nog en och annan också. Maskinens bryggtryck ligger på 1 bar, vilket är tillräckligt för att få en god kopp kaffe.
Kaffe kan hjälpa till att förbättra matsmältningen och minska risken för förstoppning. Kaffemaskinen har en vattentank med en kapacitet på 2 liter.
I kategorin kaffemaskiner är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 19999.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sage Oracle Jet SES985BTR |
| Märke | Sage |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1600 W |
Mått | |
| Vikt | 12.1 kg |
| Djup | 42.5 cm |
| Höjd | 36.8 cm |
| Bredd | 38.1 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2024-10-11 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtid (min) | 3.0 min |
| Bryggtryck | 1.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Automatisk rengöring, Inbyggd Wi-Fi, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion, Timer, Indikator för tom vattentank |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Black Truffle |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.3 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Sladdlängd | 100.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .