Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Med denna maskin kan du även få varmvatten till te. Skummad mjölk? Den inbyggda mjölkskummaren fixar de
Prova flexibla betalningar med
Kitchens
Miele Inbyggd kaffemaskin CVA 7845 Rostfritt
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Miele CVA 7845 är 50 392 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Det är ju inte mycket som slår dagens första kaffekopp. Idag finns det många olika sätt att brygga kaffe på, till exempel pour over, cold brew och espresso. CVA 7845 är en espressomaskin som är tänkt att byggas in i köket.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. För tedrickarna i hushållet har den här maskinen den praktiska funktionen att den också kan hälla upp enbart varmvatten.
En klar fördel med integrerade kaffemaskiner, som är tänka att byggas in i köksinredningen, är att du slipper offra bänkyta i köket. Vissa typer av kaffedrycker innehåller skummad mjölk, och den här maskinen kan skumma mjölken åt dig.
Om du prisjämför den här kaffemaskinen på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 50392.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en högkvalitativ maskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Miele CVA 7845 |
| Märke | Miele |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Ja |
Strömkälla | |
| Effekt | 1450 W |
Mått | |
| Höjd | 45.5 cm |
| Bredd | 59.5 cm |
| Djup | 47.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-03-03 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Egenskaper | Display, Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Tillhörande mobilapp, Automatisk rengöring, Inbyggd Wi-Fi, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion, Timer |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Black |
| Inbyggd | Ja |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.7 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Kapacitet (mjölkkanna) | 0.7 L |
| Sladdlängd | 200.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .