Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin. Du behöver inte tänka på att stänga av bryggaren. Om du gillar färskmalet så löser maskinen det åt dig.
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sage The Barista Touch Stainless Steel är 9 599 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Doften av nybryggt kaffe på morgonen kan vara väldigt uppfriskande. Idag finns det ett stort antal olika sätt att brygga kaffe, till exempel pour over, cold brew och espresso. I The Barista Touch har du en espressomaskin med inbyggd kaffekvarn.
En sådan här kaffebryggare tar lite bänkyta i anspråk, men är å andra sidan lätt att flytta på. Vattentanken i den här bryggaren rymmer 2,00 liter vatten.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. Efter att du har bryggt ditt kaffe slipper du tänka på om du stängde av bryggaren eller inte, då den har automatiskt avstängning.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med The Barista Touch. Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den för närvarande har ett lägsta pris på 9599.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.80 av 5 och alla dess funktioner gör att den till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sage The Barista Touch Stainless Steel |
| Märke | Sage |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1700 W |
Mått | |
| Vikt | 10.6 kg |
| Höjd | 40.0 cm |
| Bredd | 33.0 cm |
| Djup | 31.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-07-05 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Automatisk rengöring, Kalkindikator, Programmerbar |
| Färg | Rostfritt stål |
| Tillverkarfärg | Stainless Steel |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 2.0 L |
| Kapacitet (mjölkkanna) | 0.48 L |
| Sladdlängd | 150.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .