Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För mindre mängder kaffe kan den här maskinen passa bra. Det här är ingen inbyggd modell, utan den ställs på köksbänken. Ett inbyggt dropptråg är praktiskt för att undvika spill.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Siemens TE657313RW är 9 948 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
Det dricks en och annan kopp morgonkaffe i hem runtom i landet. Idag finns det ett stort antal olika sätt att brygga kaffe, till exempel pour over, cold brew och espresso. Bland just den här bryggarens egenskaper finns att den har inbyggd kaffekvarn.
En liten kopp espresso är inte bara ett trevligt inslag i din morgonrutin, utan en espresso efter middagsbjudningen tilltalar nog en och annan också. Det är alltid trevligt att ställa fram en liten nybryggd kopp espresso.
Bryggkapaciteten är något blygsamma två koppar, men för det lilla hushållet eller den sparsamme kaffedrickaren kan det ändå vara tillräckligt. Du har plats för 1,70 liter vatten i tanken på den här bryggaren.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos TE657313RW. Om du prisjämför den här kaffebryggaren på PriceRunner ser du att det lägsta priset i dagsläget är 9948.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Den har ett högt snittbetyg på 4.67 av 5 och alla dess funktioner gör att den till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Siemens TE657313RW |
| Märke | Siemens |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Keramik, Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1500 W |
Mått | |
| Vikt | 10.2 kg |
| Höjd | 38.5 cm |
| Bredd | 28.1 cm |
| Djup | 46.8 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-03-22 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 19.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Automatisk rengöring, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion |
| Färg | Silver |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.7 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Sladdlängd | 100.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .