• Black Friday
  • Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Vitvaror

Städutrustning & Rengöringsmedel

Behöver du städutrustning och rengöringsmedel? På PriceRunner hjälper vi dig att hitta rätt produkter för alla dina städbehov. Vi listar ett brett sortiment av städutrustning och rengöringsmedel från olika märken och butiker. Använd våra praktiska filter för att enkelt navigera bland alternativen. Du kan filtrera efter pris, funktioner eller användarrecensioner för att hitta det bästa alternativet för just dig. Oavsett om du letar efter en dammsugare, mopp eller rengöringsspray, kan du snabbt jämföra priser och egenskaper. Våra användarrecensioner ger dig insikt i vad andra tycker om produkterna, vilket hjälper dig att fatta rätt beslut. Vi ser till att du får mest valuta för pengarna genom att guida dig till de bästa erbjudandena. Börja här för att hitta den städutrustning och de rengöringsmedel som passar dina behov bäst!

Prova flexibla betalningar medKlarnaLär dig hur

Filtrera
  • Städutrustning & Rengöringsmedel
  • Rengöringsmedel
  • Städutrustning
  • Avfallshantering
  • Toalett- & Hushållspapper
  • Dispensrar

1000+ produkter

Visa som tabell
Städutrustning & Rengöringsmedel De'Longhi EcoDecalk 500ml
De'Longhi
100+
100+ bevakar
De'Longhi EcoDecalk 500ml
Kalkborttagning, Flytande
99 kr
198,00 kr/L
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Cillit Bang Kalkborttagning Spray 800ml
Populär
Cillit Bang Kalkborttagning Spray 800ml
Flytande
43 kr
54,00 kr/L
6 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Vileda H2PRO Flat Mop Golvmopp 1 St
Populär
Vileda H2PRO Flat Mop Golvmopp 1 St
446 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Dreame Multi-surface Cleaning Solution for all Robot Vacuums 1L
100+
100+ bevakar
Dreame Multi-surface Cleaning Solution for all Robot Vacuums 1L
Flytande
166 kr
166,00 kr/L
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Nitor Caustic Soda 750ml
Nitor Caustic Soda 750ml
Desinficering, Flytande
95 kr
127,00 kr/L
6 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Swiffer Duster Refill Blue 9pcs
Swiffer Duster Refill Blue 9pcs
Dammvippa, 9 st
79 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Kärcher SC 2 EasyFix White
-12%
Kärcher SC 2 EasyFix White
Ångtvätt
1 386 kr
1 548 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Galltvål Solid Bile Soap
Galltvål Solid Bile Soap
37 kr
9+ butiker
Vileda Ultramax Set Box
Vileda Ultramax Set Box
Flatmopp
271 kr
9+ butiker
Kärcher SC 3 Deluxe EasyFix
Kärcher SC 3 Deluxe EasyFix
Ångtvätt
2 079 kr
9+ butiker
Kärcher Window Vac WV 7 Signature Line
Kärcher Window Vac WV 7 Signature Line
Batteridrivet, Sladdlös, Handvänlig
1 737 kr
2 butiker
Tile Guard Mold Removal 650ml
Tile Guard Mold Removal 650ml
Flytande
123 kr
189,00 kr/L
7 butiker
Domestos Fresh WC sticks 5-pack
50+
50+ bevakar
Domestos Fresh WC sticks 5-pack
5 st Stick
36 kr
9+ butiker
Dax Surface Disinfection Plus 1L
Dax Surface Disinfection Plus 1L
Desinficering, Flytande
49 kr
49,00 kr/L
9+ butiker
Thetford Aqua Kem Blue 15 Sachets
Thetford Aqua Kem Blue 15 Sachets
15 st
159 kr
7 butiker
Vileda 1-2 Spray Max Microfibre Mop
Vileda 1-2 Spray Max Microfibre Mop
Flatmopp, Teleskophandtag
242 kr
9+ butiker
Kärcher WV 1 Plus Window Cleaner White
Kärcher WV 1 Plus Window Cleaner White
Batteridrivet, Sladdlös, Handvänlig
499 kr
9+ butiker
Vileda Turbo Smart Cleaning Kit
Vileda Turbo Smart Cleaning Kit
299 kr
9+ butiker
Kärcher RCW 2
Kärcher RCW 2
2 145 kr
7 butiker
Yes Platinum All In One Maskindiskmedel 94 Diskmaskinstabletter
Yes Platinum All In One Maskindiskmedel 94 Diskmaskinstabletter
Fettlösande, 94 st Tablett
150 kr
4 butiker
Galltvål Organic Liquid Bile Soap 500ml
Galltvål Organic Liquid Bile Soap 500ml
Flytande
79 kr
158,00 kr/L
9+ butiker
Laundry Sheets Ocean Breeze 60pcs
Laundry Sheets Ocean Breeze 60pcs
60 st
108 kr
9+ butiker
Cillit Bang Zero Blackmould 750ml
Cillit Bang Zero Blackmould 750ml
Desinficering, Flytande
75 kr
100,00 kr/L
6 butiker
Kärcher WV 6 Plus White
Kärcher WV 6 Plus White
Batteridrivet, Sladdlös
890 kr
9+ butiker
Nordex Kalcinex 1L
Nordex Kalcinex 1L
Flytande
75 kr
75,00 kr/L
9+ butiker
Swiffer Våtrengöringspåfyllningar Morgonfräsch Doft 24-Pack
Swiffer Våtrengöringspåfyllningar Morgonfräsch Doft 24-Pack
Tillbehör städutrustning
87 kr
9+ butiker
re-fresh Superfood Hydrogen Peroxide 3% 300ml
re-fresh Superfood Hydrogen Peroxide 3% 300ml
Handvänlig, Bakteriedödande, Desinficering, Flytande
78 kr
260,00 kr/L
9+ butiker
Moccamaster Descaling for Coffee Machines 1L
Moccamaster Descaling for Coffee Machines 1L
Flytande
89 kr
89,00 kr/L
9+ butiker
ABNET Multi-purpose 1L
ABNET Multi-purpose 1L
Fettlösande, Flytande
124 kr
124,00 kr/L
9+ butiker
Swiffer Dry Refill Scented 36 pcs
Swiffer Dry Refill Scented 36 pcs
Flatmopp
89 kr
9+ butiker
Liectroux HCR-10
Liectroux HCR-10
Sladdlös
699 kr
6 butiker
Kärcher SC 3 EasyFix White 1L
Kärcher SC 3 EasyFix White 1L
Ångtvätt
1 772 kr
1 772,00 kr/L
9+ butiker
re-fresh Superfood Hydrogen Peroxide 3% 1L
re-fresh Superfood Hydrogen Peroxide 3% 1L
Desinficering, Bakteriedödande, Flytande
140 kr
140,00 kr/L
7 butiker
Kärcher WV 2 Plus N Yellow
Kärcher WV 2 Plus N Yellow
Sladdlös, Handvänlig, Batteridrivet
671 kr
9+ butiker
Ekodes Smart Disinfection 100ml
Ekodes Smart Disinfection 100ml
Flytande
59 kr
590,00 kr/L
9+ butiker
Vileda SuperMocio Mop Refill
Vileda SuperMocio Mop Refill
Vridmopp
39 kr
9+ butiker
Yes Platinum All In One Dishwasher Detergent 80pcs
Yes Platinum All In One Dishwasher Detergent 80pcs
80 st Tablett
149 kr
9+ butiker
Washologi Fintvätt 750ml
Trendande
Washologi Fintvätt 750ml
Handvänlig, Flytande
141 kr
188,00 kr/L
9+ butiker
Vileda Easy Wring and Clean Turbo Mop & Bucket Set
Trendande
Vileda Easy Wring and Clean Turbo Mop & Bucket Set
Hink
376 kr
9+ butiker
Yes Original Dishwashing Detergent 1.25L
Yes Original Dishwashing Detergent 1.25L
Flytande
75 kr
60,00 kr/L
9+ butiker
Ninjaplast Garbage Bags 15-pack 35L
Ninjaplast Garbage Bags 15-pack 35L
Soppåse & Sopsäck, 15 st
21 kr
2 butiker
Vileda Wettex Classic Diskduk 4-pack
Trendande
Vileda Wettex Classic Diskduk 4-pack
Svamp & Trasa, 4 st
23 kr
9+ butiker
Yes Platinum Diskmedel 820 ml
Yes Platinum Diskmedel 820 ml
59 kr
9+ butiker
Miele UltraPhase 1 and 2 6-pack
Miele
50+
50+ bevakar
Miele UltraPhase 1 and 2 6-pack
6 st Flytande
799 kr
6 butiker
Kärcher WV 5 Premium Window Cleaner White 100ml
Kärcher WV 5 Premium Window Cleaner White 100ml
Sladdlös, Batteridrivet, Handvänlig
797 kr
7 970,00 kr/L
9+ butiker
Kärcher Rm 519 Liquid Carpet Cleaner 1L
Kärcher Rm 519 Liquid Carpet Cleaner 1L
Flytande
125 kr
125,00 kr/L
9+ butiker
Kärcher SC 5 EasyFix
Kärcher SC 5 EasyFix
Ångtvätt
4 114 kr
9+ butiker
Katrin Classic S Hand Towels 12pcs
Katrin Classic S Hand Towels 12pcs
12 st
364 kr
9+ butiker

Städutrustning & Rengöringsmedel: 3 saker att överväga innan du köper

Att välja rätt städutrustning är avgörande för att göra städningen både effektiv och enkel. Fundera på vilka ytor du oftast rengör hemma och välj produkter som är anpassade för dessa. Om du till exempel har många trägolv kan en mikrofibermopp vara ett bra val, medan en dammsugare med HEPA-filter är idealisk för allergiker. Genom att matcha städutrustning och rengöringsmedel med dina specifika behov sparar du både tid och energi.

Många städutrustning och rengöringsmedel finns nu i miljövänliga varianter som är skonsamma mot både miljön och ditt hem. Titta efter produkter märkta med miljömärkningar som Svanen eller Bra Miljöval. Dessa märkningar garanterar att produkterna uppfyller strikta krav gällande hållbarhet och hälsa. Att välja miljövänliga alternativ bidrar inte bara till en renare planet utan kan också förbättra inomhusmiljön i ditt hem.

För att få bästa möjliga pris på städutrustning och rengöringsmedel rekommenderar vi att du jämför priser från olika återförsäljare innan du gör ett köp. Använd PriceRunner för att snabbt se vilka erbjudanden som finns tillgängliga. Dessutom är det klokt att läsa recensioner från andra kunder för att få en bättre förståelse av produktens prestanda och hållbarhet. Kundrecensioner kan ge insikt om eventuella problem eller fördelar som inte alltid framgår av produktbeskrivningen.

STÄDUTRUSTNING & RENGÖRINGSMEDEL

Vanliga frågor

Städutrustning & rengöringsmedel är verktyg och kemikalier som används för att rengöra och underhålla hemmet. Dessa produkter inkluderar allt från dammsugare och moppar till rengöringssprayer och tvättmedel. När du väljer, överväg produktens effektivitet, miljöpåverkan och om den passar dina specifika rengöringsbehov.

Städutrustning & rengöringsmedel finns i olika typer som dammsugare, moppar, borstar, trasor samt rengöringssprayer och tvättmedel. Varje typ har sina egna fördelar beroende på ytan du behöver rengöra. Välj produkter som passar bäst för dina specifika städuppgifter.

Städutrustning & rengöringsmedel väljs bäst utifrån dina behov, ytor du ska rengöra och eventuella allergier. Tänk på effektiviteten och om produkterna är miljövänliga. Läs recensioner och jämför priser för att hitta det bästa alternativet för dig.

Du har sett 48 av 10074 produkter.

1

3

...

107

...

210

Annons

Relaterat hos våra butiker

Toalettpapper P&P Toilet Compact 85mx12/fp
I lager
Toalettpapper P&P Toilet Compact 85mx12/fp
Toalettpapper tillverkad av vit nyfiber. 2-lagers papper. 12 rullar per förpackning Mycket på rullarna, 85 meter. Kompakt förpackning, lätt att bära med sig.
187 kr
Frakt 59 kr
Kontorsmax
KontorsmaxGå till Kontorsmax
Swirl Avfallspåsar 9 st Active Fresh 30 liter
I lager
Swirl Avfallspåsar 9 st Active Fresh 30 liter
Håll avfallet fräscht och luktfritt med denna praktiska avfallspåse som gör vardagen enklare! Varje påse rymmer cirka 30 liter och har en fräsch citrusdoft som effektivt reducerar dålig lukt. Den smarta dragskon gör det enkelt att knyta ihop påsen, bära den och få den att sitta perfekt i papperskorgen – utan krångel och utan oönskade dofter. Varje förpackning innehåller 9 avfallspåsar, redo att ta hand om vardagens avfall med stil och fräschör. Antal: 9 st
39 kr
Fri frakt
Teknikmagasinet
TeknikmagasinetGå till Teknikmagasinet
Mopphuvud Classic Mop Viscose
I lager
Mopphuvud Classic Mop Viscose
Leifheit Bundle Classic Mop Viscose - Ersättningshuvud för Effektiv RengöringSetet består av 3 Classic Mop Viscose-ersättningshuvuden för enkel och snabb rengöring i varje hörn. Leifheit Viscose Classic Mop är det perfekta grundparet för den nya Leifheit Classic Mop. De många viskosremsorna ger mopphuvudet en extremt stor yta som gör att smutsen absorberas med bara ett drag. Mopphuvudet är dessutom mycket lätthanterligt och rengör enkelt runt hinder samt trappor lika effektivt som golv. Viskos-mopphuvudet är idealiskt för grundlig rengöring av kakel och sten. Mopphuvudet kan tvättas i 60°C.Funktioner: Sats med 3 Classic Mop Viscose-ersättningshuvuden med mycket absorberande viskosremsor för nya Leifheit Classic Mop. Rengör effektivt golv, trappor och hörn. Mycket manövrerbart för enkel torkning runt hinder. Idealisk för grundlig rengöring av kakel och sten. Tvättbar vid 60°C. Specifikationer: Mått: 34 cm x 32 cm x 7 cm. Vikt: 0,416 kg.
111 kr
Avenmarket
AvenmarketGå till Avenmarket
Fönsterrengörare, 1–8 m justerbar höjd teleskopisk fönsterrengöringsstång, med 180° vridbart borsthuvud, för rengöring av höga fönster, solpaneler
I lager
Fönsterrengörare, 1–8 m justerbar höjd teleskopisk fönsterrengöringsstång, med 180° vridbart borsthuvud, för rengöring av höga fönster, solpaneler
3-i-1-rengöring: Fyra automatiska vattenutlopp är inte lätta att stänka på grund av de låga munstyckena, vilket gör att fönstren kan tvättas och borstas bekvämt. Baksidan av borsthuvudet kan användas för att skrapa snö och vatten Justerbar design: Med en universell länk kan borsthuvudet justeras 180° åt vänster och höger. Genom kombinationen av 8-poler kan den nå upp till 24,3 fot, vilket gör det enkelt att rengöra olika hörn i olika höjder Lätt att bära: Stången är tillverkad av högkvalitativ aluminiumlegering, vilket leder till en lätt vikt (7,1 pund). Den kan tas isär och läggas i en förvaringsväska för enkel förvaring och transport Lätt att använda: Paketet innehåller en kranvattenanslutning, två externa anslutningar och en vattenventilsbrytare, lämplig för olika beslag Frostsäkert vattenrör: Vattenröret på 65,6 fot ger inte bara tillräckligt med driftutrymme, utan förhindrar också att vattenflödet fryser under den kalla vintern och säkerställer ett friktionsfritt vattenflöde året runt
2 053 kr
Amazon
AmazonGå till Amazon
BowAI Robot Fönstertvätt Elektrisk - Svart
I lager
BowAI Robot Fönstertvätt Elektrisk - Svart
BowAI elektrisk trådlös fönstertvätt robot, modell cj005. Designad för automatisk rengöring av fönster och golv. Funktioner inkluderar 120V spänning och en effekt på mindre än 800W för effektiv hushållsrengöring.
975 kr
Frakt 30 kr
Grandado
GrandadoGå till Grandado
Mighty Blast Drain Sticks – 12 stk
I lager
Mighty Blast Drain Sticks – 12 stk
Mighty Blast Drain Sticks hjälper till att hålla avlopp fräscha och fritt rinnande. De små stavarna löses långsamt upp och frigör en kraftfull formula som bryter ner fett, tvålrester och organiskt material samtidigt som de motverkar dålig lukt.InformationMärke: Mighty BlastTyp: AvloppsrensModell: Drain SticksInnehåll: 12 stEgenskaper: Förebygger stopp, bryter ner fett och smuts, neutraliserar lukt
17 kr
Frakt 79 kr
Plusshop
PlusshopGå till Plusshop
JEHONN Set med sopskyffel och borste med långt handtag, 138 cm hög svängbar kvast, upprätt hopfällbar dammpanna med kamtänder för hem, kök, lobbyn, golvrengöring (svart och grå)
I lager
JEHONN Set med sopskyffel och borste med långt handtag, 138 cm hög svängbar kvast, upprätt hopfällbar dammpanna med kamtänder för hem, kök, lobbyn, golvrengöring (svart och grå)
Multifunktionellt set med kvast och sopskyffel: Två spännen på kvasthuvudet fungerar med icke-vävt tyg för fönsterrengöring, moppning, svepning etc. Dessutom är kökskvasten konstruerat 180° svängbart huvud, vilket gör det enkelt att rengöra botten av sängar, bord eller andra blinda vinklar. Sluta skada ryggen: Uppgraderad inomhuskvast kan förlängas till 138 cm, vilket gör att du inte bara kan stå upprätt för bekväm svepning utan också för att sopa damm från höga platser eller djupa hörn. Håll händerna rena: Sopskyffeln med handtag har inbyggda kamtänder, vilket säkerställer att smuts tar sig in i den upprätta sopskyffeln. Du behöver inte oroa dig för att förorena händerna för att ta bort hår (från dig själv eller din kärleksfulla hund/katt) och annat skräp. Inget damm kvar under: Läppen på lobbyn sopskyffel passar sömlöst till marken, inget damm eller skräp skulle lämnas kvar. Den plockar upp allt, inklusive de minsta partiklarna, så att du äntligen sparar tid på rengöring – mer tid att njuta! Kompakt stående förvaring: När du inte använder den, vik sopskyffeln uppåt och kläm fast kvasten på sopskyffelhandtaget. Häng därefter utomhuskvasten och sopskyffeln på väggen via det hängande hålet på toppen av handtaget. Det är ett perfekt val för att hålla ditt hem snyggt och snyggt.
400 kr
Amazon
AmazonGå till Amazon
Högabsorberande dubbelsidig svamp, magisk rengöringspott, rostborttagningssvampborste, köksrengöringsverktyg - Multifärgad (30 st,5 ST,20 st,10 st,40 st)
I lager
Högabsorberande dubbelsidig svamp, magisk rengöringspott, rostborttagningssvampborste, köksrengöringsverktyg - Multifärgad (30 st,5 ST,20 st,10 st,40 st)
30 st,5 ST,20 st,10 st,40 stPUR
95 kr
Shein
SheinGå till Shein
1 set absorberande moppset med utbytbart rengöringshuvud, snabb vattenabsorption och urvridning utan vridning, lämplig för badrum, kök och balkong, go - Vitt (1 handtag + 2 rengöringshuvuden,1 handtag + 1 rengöringshuvud)
I lager
1 set absorberande moppset med utbytbart rengöringshuvud, snabb vattenabsorption och urvridning utan vridning, lämplig för badrum, kök och balkong, go - Vitt (1 handtag + 2 rengöringshuvuden,1 handtag + 1 rengöringshuvud)
1 handtag + 2 rengöringshuvuden,1 handtag + 1 rengöringshuvudRostfritt Stål
193 kr
Shein
SheinGå till Shein
1/2/4/10 st. ersättningsdynor för plattmopp i mikrofiber, vridna mopphuvuden med påfyllning och kardborre - Grå (39*36*14cm*grå,2 st,4 st,10 st)
I lager
1/2/4/10 st. ersättningsdynor för plattmopp i mikrofiber, vridna mopphuvuden med påfyllning och kardborre - Grå (39*36*14cm*grå,2 st,4 st,10 st)
39*36*14cm*grå,2 st,4 st,10 stPolyester
45 kr
Shein
SheinGå till Shein
I lager
1 set uppgraderad handsfree engångsmopp, avtagbar mini plattmopp, lämplig för springor, hörn och olika ytor för torr- och våtrengöring, idealisk för b (En vit mopp + 3 moppdukar,En vit mopp + 5 moppdukar (slumpmässig färg))
En vit mopp + 3 moppdukar,En vit mopp + 5 moppdukar (slumpmässig färg)Rostfritt Stål
87 kr
Shein
SheinGå till Shein
I lager
Sprejmop med 3 utbytbara förtjockade mikrofiberrengöringspads, 360° flexibel rengöring – lämplig för vardagsrum, sovrum, kök och badrum. Universell fö - Vitgrå (4-delat set)
4-delat setAluminium
253 kr
Shein
SheinGå till Shein
Mopp i gummi och bomull, handsfree slapp mopp, stark vattenabsorption, rengör med ett svep, dubbel användning för torrt och vått, enhandsmanövrering,
I lager
Mopp i gummi och bomull, handsfree slapp mopp, stark vattenabsorption, rengör med ett svep, dubbel användning för torrt och vått, enhandsmanövrering,
ABS
65 kr
Shein
SheinGå till Shein
1/3 avtagbara rengöringsborstar i rostfritt stål med trådboll, fiberfria, lämpliga för disk och köksrengöring, oljefläckar och badrumsrengöring, diskb - Multifärgad (Multi-size)
I lager
1/3 avtagbara rengöringsborstar i rostfritt stål med trådboll, fiberfria, lämpliga för disk och köksrengöring, oljefläckar och badrumsrengöring, diskb - Multifärgad (Multi-size)
1st*slumpmässig färg,4st*slumpmässig färg,Förtjockade och förstärkta rengöringsbollar - 4 st,Förtjockade och berikade rengöringsbollar - 3 st,Förtjockade och förstärkta rengöringsbollar - 2 st,Kraftfull fläckborttagare - Slumpmässig färg - 1 st,Kraftfull fläckborttagare - Slumpmässig färg - 2 st,Kraftfull fläckborttagare - Slumpmässig färg - 3 st,Kraftfull fläckborttagare - Slumpmässig färg - 4 stPP
26 kr
Shein
SheinGå till Shein
Detta 3-i-1 fönstertvättset med 47,24 tums längd inkluderar en multifunktionell 360-graders roterande fönsterskrapa för hushåll och höghus (moppklämma (Multi-size)
I lager
Detta 3-i-1 fönstertvättset med 47,24 tums längd inkluderar en multifunktionell 360-graders roterande fönsterskrapa för hushåll och höghus (moppklämma (Multi-size)
1 set glasskrapa + 2 svampdetaljer (håller längre),3-delars glasfönsterskrapa,1 st set i slumpmässig färgRostfritt Stål
36 kr
Shein
SheinGå till Shein
Triangel 360° roterande rengöringsmopp med långt skaft - Handsfree-tvätt, dubbel användning för våta och torra golv, väggar, tak, glas - rostfritt stå - Multifärgad (En-Storlek,En mopp + 3 stycken tyg,5 ersättningsdukar (det här alternativet kommer inte med en mopp))
I lager
Triangel 360° roterande rengöringsmopp med långt skaft - Handsfree-tvätt, dubbel användning för våta och torra golv, väggar, tak, glas - rostfritt stå - Multifärgad (En-Storlek,En mopp + 3 stycken tyg,5 ersättningsdukar (det här alternativet kommer inte med en mopp))
En-Storlek,En mopp + 3 stycken tyg,5 ersättningsdukar (det här alternativet kommer inte med en mopp)Rostfritt Stål
66 kr
Shein
SheinGå till Shein

Du har sett 16 av 13413 produkter.

Annons

Effektiv städning med rätt städutrustning och rengöringsmedel

Att hålla hemmet rent och fräscht är enklare med rätt produkter. Med rätt rengöringsmedel och städutrustning blir städningen både effektiv och smidig. Från flytande rengöringsmedel till dammvippor och ångtvättar, det finns något för varje behov. Genom att använda PriceRunners smarta filter kan du enkelt hitta de produkter som passar dig bäst.

Välj rätt rengöringsmedel för alla ytor

Olika ytor kräver olika typer av rengöringsmedel. För att få bästa resultat är det viktigt att välja rätt produkt. Flytande rengöringsmedel är populära för sina mångsidiga användningsområden och finns i olika varianter för specifika ytor. De är effektiva för kök, badrum och andra områden i hemmet. Med rätt rengöringsmedel kan du enkelt hålla ytorna skinande rena och hygieniska.

Städutrustning för alla behov

Att ha rätt städutrustning kan göra stor skillnad i hur effektivt du kan städa. En flatmopp är exempelvis idealisk för att snabbt torka av golv, medan en dammvippa är perfekt för att ta bort damm från svåråtkomliga platser. För mer grundlig rengöring kan en ångtvätt vara ett bra val. Den använder ånga för att lösa upp smuts och bakterier, vilket gör den särskilt användbar i kök och badrum. Genom att använda städutrustning som passar dina behov kan du spara tid och energi.

Praktiska produkter för avfallshantering

Att hantera avfall på ett effektivt sätt är en viktig del av städningen. Med rätt produkter för avfallshantering kan du enkelt sortera och förvara skräp tills det är dags att slänga det. Det finns olika typer av soptunnor och påsar som är anpassade för olika behov. Välj en lösning som passar ditt hushåll och gör avfallshanteringen smidigare.

Toalett- och hushållspapper för dagligt bruk

Toalett- och hushållspapper är en nödvändighet i varje hem. För att säkerställa att du alltid har tillräckligt hemma kan du använda PriceRunner för att jämföra olika alternativ. Toalett- & hushållspapper finns i olika storlekar och kvaliteter för att passa olika behov. Genom att välja rätt produkt kan du både spara pengar och få en bättre användarupplevelse.

Dispensrar för smidig hantering

Dispensrar kan vara praktiska för att organisera och hantera olika produkter i hemmet. De finns i olika utföranden för att passa olika typer av papper och rengöringsmedel. En dispenser kan hjälpa till att hålla ordning och minska slöseri. Välj en modell som passar ditt hem och dina behov för att förenkla vardagen.

Smarta verktyg som hjälper dig att hitta rätt

Genom att använda PriceRunners olika verktyg kan du enkelt navigera dig fram till rätt alternativ. Utöver att jämföra priser kan du också ta hjälp av smarta filter, läsa användarrecensioner och se prishistorik.

Filtrera och sortera

Du kan filtrera på allt från önskat maxpris och märke till mer detaljerade egenskaper som material eller färg. Det gör att endast de produkter som är relevanta för dig visas. Förutom att priset kan variera mellan olika butiker är det också vanligt att leveranssätt, fraktkostnad och betalningsalternativ skiljer sig åt. Därför har vi gjort det möjligt att filtrera butikerna efter dessa faktorer, så att du lättare kan hitta det bästa alternativet för dig.

Recensioner: Se vad andra tycker om produkten

Recensioner från andra användare kan ge värdefulla insikter i produktens egenskaper och hållbarhet. Produktens betyg hjälper dig att snabbt bedöma populariteten och kundnöjdheten.

Prishistorik: Säkerställ att du hittat en bra deal

För att du ska vara helt säker på att ditt köp är en bra deal har du möjlighet att se prishistorik för produkten. Här kan du enkelt se prisutvecklingen och därmed snabbt avgöra om det faktiskt är en bra deal eller inte. Välj om du vill visa prishistorik för den senaste månaden, eller om du vill jämföra den under längre tid. Genom att klicka på “Välj butik” kan du även se historiken för en specifik butik.

Inspiration

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Av Klarna

Populära sökningar i Städutrustning & Rengöringsmedel

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Bilder på den här hemsidan kan vara AI-genererade.