Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här SSD-enheten rymmer 3.84 TB och har bättre prestanda än en HDD-disk. Den här modellen har formfaktor 2.5".
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung PM893 MZ7L33T8HBLT-00A07 3.84TB är 24 371 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Är det dags att uppgradera lagringen i laptopen så kan du kolla på denna interna SSD. Den här SSD:n har formfaktorn 2.5" och baseras på skivornas storlek. Hårddisken rymmer 4 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier.
Solid State Drive förkortas SSD och har samma konstruktion som ett USB-minne med flera minnesmoduler. Byt ut din gamla hårddisk eller utöka lagringen med denna SSD-enhet från Samsung. Lagringskapaciteten ligger på 3.84 TB och har formfaktor 2.5".
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Samsung PM893 MZ7L33T8HBLT 3.84TB. Du kan prisjämföra den här SSDn här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 24371.00 kr.. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Samsung PM893 MZ7L33T8HBLT 3.84TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung PM893 MZ7L33T8HBLT-00A07 3.84TB |
| Märke | Samsung |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 3.2 W |
| Effektförbrukning (läs) | 2.1 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 1.3 W |
Mått | |
| Vikt | 70.0 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-09-28 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 3840 GB |
| Flashminne | MLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 98000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 30000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 550 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 520 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 7008 TB |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .