Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-enhet med lagringskapacitet på 2 TB. Modellen har formfaktor 2.5".
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Crucial BX500 CT2000BX500SSD1 2TB är 1 799 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 14 jämförda butiker.
Är det dags för en ny SSD i datorn? Då kanske den här modellen från Crucial passar dig. 540 MB respektive 500 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Med en SSD-enhet helt fri från rörliga delar så blir modellen både strömsnål och okänslig mot vibrationer.
SSD är en förkortning för Solid State Drive och har samma konstruktion som ett USB-minne med flera minnesmoduler. Ersätt din gamla hårddisk eller utöka lagringen med denna SSD från Crucial. Lagringskapaciteten ligger på 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 540 MB respektive 500 MB.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Crucial BX500 CT2000BX500SSD1 2TB. Det här är en topprankad SSD sett till popularitet på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 1799.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.4 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Crucial BX500 CT2000BX500SSD1 2TB |
| Märke | Crucial |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Bredd | 100.3 mm |
| Höjd | 6.9 mm |
| Djup | 69.8 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-01-24 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1500000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 540 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 500 MB/s |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .