Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-disk med lagringskapacitet på 8 TB. 2.5" är formfaktorn på SSD:n.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Samsung PM893 DC MZ7L37T6HBLA-00A07 7.68TB är 41 399 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
När vi idag lagrar saker mer digitalt kan en ny intern SSD vara precis det du behöver för att behålla ordningen på dina fotografier och filmer. För att beskriva hur stor SSDn är används begreppet formfaktor. Den här modellen har formfaktorn 2.5". Hårddisken rymmer 8 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier.
SSD har en låg strömförbrukning, vilket leder till en lägre värmeutveckling. Denna SSD från Samsung kanske är det du är ute efter. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 8 TB och har formfaktor 2.5".
Som du förstår så är Samsung PM893 MZ7L37T6HBLA 7.68TB en SSD med många praktiska egenskaper. För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 41399.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Samsung PM893 DC MZ7L37T6HBLA-00A07 7.68TB |
| Märke | Samsung |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 3.2 W |
| Effektförbrukning (läs) | 2.1 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 70.0 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.2 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-10-05 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 7680 GB |
| Flashminne | MLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 98000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 30000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 550 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 520 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 14016 TB |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .