Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Effekten i motorn är inte den högsta, men fullt tillräcklig för det mesta. Dammet samlas i en behållare istället för i en påse.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kärcher Ask- och torrdammsugare AD 2 är 1 159 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 21 jämförda butiker.
I varje hem bör det finnas en dammsugare och Kärcher AD 2 är det perfekta redskapet för att hålla rent och snyggt. Den har en design som gör den mer miljövänlig än vissa andra modeller och den har tillräckligt med effekt i motorn för att klara av det mesta.
För städning av verkstaden, garaget och andra ställen med grövre smuts är det bäst att använda en grovdammsugare som är speciellt lämpad för ändamålet. 600 watt i motoreffekt borde duga bra för de flesta städuppgifterna i din vardag, även om det finns andra modeller med högre motoreffekt.
Dammsugaren har en behållare som enkelt töms efter användning. Du plockar bara loss den och tömmer i papperskorgen, sen är det klart. Du kommer inte behöva tömma behållaren i första taget, då den har en generös volym på hela 14 liter.
Som du förstår så är Kärcher AD 2 en produkt med många praktiska egenskaper. Du kan prisjämföra den här dammsugaren här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 1159.41 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.33 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kärcher Ask- och torrdammsugare AD 2 |
| Märke | Kärcher |
| Typ | Grovdammsugare |
Specifikationer | |
| Påsvolym | 14.0 L |
| Egenskaper | Askdammsugare |
| Dammbehållare | Vattentank |
| Färg | Svart |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-01-22 |
Prestanda | |
|---|---|
| Sugeffekt | 150 W |
| Motoreffekt | 600 W |
Mått | |
| Djup | 345.0 mm |
| Höjd | 440.0 mm |
| Bredd | 330.0 mm |
| Vikt | 4.4 kg |
| Sladdlängd | 4.0 m |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .