Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

1250 watt i motoreffekt är mer än tillräckligt för vardagsbehovet och dammsugaren har en behållare som enkelt töms efter användning.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nilfisk Aero 21-01 PC är 1 869 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 17 jämförda butiker.
Om du är ute efter en våtdammsugare kan den här modellen vara väl värd att överväga. Den har en design som gör den mer miljövänlig än vissa andra modeller och du kommer säkerligen bli nöjd med hur den presterar.
Att suga upp vätskor är inte helt lämpligt med vanliga hushållsdammsugare, så för det syftet kan du behöva en våtdammsugare som är specialiserad på det. Motorn har högre effekt än många andra modeller, 1250 watt. Det finns kraftfullare dammsugare på marknaden, men det bör ändå vara fullt tillräckligt för det allra mesta..
Bor du i en något mindre bostad så kan sladden, med sin tämligen korta längd på 5.0 meter, ändå passa bra. Dammet samlas i en behållare istället för i en påse, vilket kan ses som positivt ur miljöaspekt då du slipper köpa engångspåsar till dammsugaren.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Nilfisk Aero 21-01 PC. Det här är en av de allra mest populära dammsugarna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 1868.75 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här dammsugaren till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nilfisk Aero 21-01 PC |
| Märke | Nilfisk |
| Typ | Grovdammsugare |
Specifikationer | |
| Påsvolym | 20.0 L |
| Filter | PET filter |
| Våt- & Torrdammsugare | Ja |
| Egenskaper | Kan suga upp vätska |
| Dammbehållare | Vattentank |
| Färg | Svart, Blå |
| Ljudnivå | 64 dB |
Prestanda | |
|---|---|
| Motoreffekt | 1250 W |
Mått | |
| Djup | 375.0 mm |
| Höjd | 505.0 mm |
| Bredd | 385.0 mm |
| Vikt | 7.5 kg |
| Sladdlängd | 5.0 m |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2014-02-26 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .