Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Modellen stödjer Dolby Atmos som ger ett mer realistiskt ljud med hjälp av takhögtalare.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Anthem MRX 740 är 39 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Förstärkaren är hjärtat i ditt stereosystem och den här modellen kommer att ge liv åt dina högtalare. Det är enkelt att ansluta mediaspelare eller blu-ray spelare med en HDMI kabel.och Anthem MRX 740 kan även ta emot bluetooh för ytterligare tillgänglighet.
Om du är kräsen och tycker att endast det bästa ljudet duger, då är en surroundförstärkare och ett par bra högtalare en smart investering. Dolby Atmos fulländar filmupplevelsen med möjlighet att ansluta högtalare som ska placeras i taket för en fantastiskt stor ljudbild. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna surroundförstärkare kan ta emot bluetooth. Du kan styra denna surroundförstärkare med din smarta telefon eller surfplatta. Ladda bara ner appen och du är redo att köra.
Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här modellen till en premiumprodukt. För tillfället är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 39990.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Anthem MRX 740 |
| Märke | Anthem |
Typ | |
| Antal Kanaler | 11.2 |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Surroundförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| HDR-typ | HLG, Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Nej |
| 3D | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Nej |
| DAC-chip tillverkare | AKM |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | ARC, eARC |
Skärm | |
| Display | Ja |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Line), HDMI |
| Antal HDMI Out | 2 st |
| Antal HDMI | 7 st |
| Antal Sub Out | 2 st |
| Utgångar | HDMI |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Appar som stöds | AirPlay 2, AirPlay, Tidal, Spotify Connect, Deezer |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS:X, DTS 96/24, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Pro Logic, DTS Neo:6, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic II, Dolby Digital Plus, Dolby Digital 5.1, Dolby Pro Logic IIz, DTS 5.1, DTS ES, Dolby Atmos |
| Ljudfilformat | DSD |
| Radio | Internet radio, FM |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 485.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.3 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Vikt | 15.1 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-04-01 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .