Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Modellen stödjer Dolby Atmos som är ett ljudformat för att skapa en verklighetstrogen film
Prova flexibla betalningar med


Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Marantz Cinema 50 är 18 257 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 15 jämförda butiker.
Marantz ger dig denna surroundförstärkare som hjälper dig att få en högkvalitativ ljudupplevelse. Det är enkelt att ansluta Blu-ray-spelare eller spelkonsoler med en HDMI kabel och Marantz Cinema 50 kan även ta emot Bluetooth för ytterligare tillgänglighet.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En surroundförstärkare hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Marantz Cinema 50 är utrustad med Dolby Atmos för separata högtalarutgångar för takmontering som i sin tur ger objektbaserat ljud. Tillgängligheten till musik blir fenomenal tack vare Bluetooth-funktionen. Den kan spela all musik du har på din telefon eller surfplatta. Med den nedladdningsbara appen kan du styra denna surroundförstärkare med din surfplatta eller mobiltelefon.
Den här modellen har ett högt snittbetyg på 4.6 av 5 och alla dess funktioner gör den till en premiumprodukt. Marantz Cinema 50 kostar 18257.27 kr här på PriceRunner, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Marantz Cinema 50 |
| Märke | Marantz |
Typ | |
| Antal Kanaler | 9.4 |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Surroundförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Videoformat som stöds | 4320p (8K) |
| HDR-typ | HLG, HDR10+, Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Ja |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| ALLM | Ja |
Funktioner | |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| Certifiering | CEC (Consumer Electronics Control) |
| DSP | Nej |
| Typ av kalibreringssystem | Dirac Live, Audyssey MultEQ XT32 |
| Röststyrning | Ja |
| Röstassistent | Amazon Alexa, Google Assistant |
| ARC | ARC, eARC |
Watt | |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 220 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 110 W |
Skärm | |
| Display | Ja |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 680.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.2 W |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, RS-232, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, 3.5 mm Jack, RCA (Line), RCA (Phono), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 2 st |
| Antal RCA (Line) | 5 st |
| Antal HDMI Out | 3 st |
| Antal HDMI | 6 st |
| Antal Sub Out | 4 st |
| Antal högtalarkontakter | 11 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 2 st |
| Antal 3.5 mm Jack | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | HDMI, RCA (Line), Sub Out |
| HDCP version | 2.3 |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | AB |
| Surroundljudformat | DTS-HD Master Audio, DTS:X, DTS Virtual:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos |
| Ljudfilformat | WAV, WMA, MP3, FLAC, AAC, DSD, ALAC |
| Radio | Internet radio, AM, FM |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Appar som stöds | TuneIn, AirPlay 2, AirPlay, Napster, Tidal, Pandora, Tillverkarens egna, Heos, SiriumXM, Spotify Connect, Deezer |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 16.5 cm |
| Djup | 40.4 cm |
| Bredd | 44.2 cm |
| Vikt | 13.5 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-14 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .