Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Det här är en bra maskin för det lite mindre hushållet. Om du gillar skummad mjölk till kaffet kan mask
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Nivona CafeRomatica NICR 550 är 5 969 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Det är ju en fantastisk känsla att få göra kaffe i en helt ny kaffemaskin. Idag finns det många olika sätt att brygga kaffe på, till exempel pour over, cold brew och espresso. Nivona CafeRomatica 550 är en kaffemaskin med ett bryggtryck på 15 bar.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. Maskinens bryggtryck ligger på 15 bar, vilket är tillräckligt för att få en god kopp kaffe.
Det här är en mindre modell av kaffebryggare som inte kan brygga mer än två koppar åt gången. Praktiskt nog har den här kaffemaskinen en inbyggd mjölkskummare för att underlätta för dig när du ska göra en latte eller cappucino.
Du kan prisjämföra den här kaffemaskinen här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 5969.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner gör den här kaffemaskinen till en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Nivona CafeRomatica NICR 550 |
| Märke | Nivona |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1455 W |
Mått | |
| Vikt | 8.2 kg |
| Höjd | 34.0 cm |
| Bredd | 24.0 cm |
| Djup | 46.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-09-30 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Display, Droppbricka |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk rengöring, Kalkindikator, Programmerbar, Varmvattenfunktion |
| Färg | Svart |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Ja |
| Integrerad mjölkskummare | Nej |
| Kapacitet | 2.2 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .