Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här SSD-enheten rymmer 1 TB och har bättre prestanda än en HDD-disk. Den här modellen har formfaktor M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Western Digital Red SA500 WDS100T1R0B 1TB är 2 622 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du behöver ersätta din gamla SSD kan den här modellen från Western Digital vara ett bra val. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 560 MB respektive 530 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken. Detta är en SSD-enhet och är därför både snabbare och mer energieffektiv än den vanliga HDD-disken.
Eftersom SSD inte har några rörliga delar så avger den mindre ljud än HDD-disken. Är det något du prioriterar kanske den här modellen är något för dig. Lagringskapaciteten ligger på 1 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 560 MB respektive 530 MB.
Sammanfattningsvis finns det många bra egenskaper hos Western Digital Red SA500 SATA SSD M.2 1TB. Det här är en av de allra mest populära SSD-diskarna på PriceRunner just nu och har i dagsläget ett lägsta pris på 2622.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Western Digital Red SA500 WDS100T1R0B 1TB |
| Märke | Western Digital |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 7.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 2.4 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-11-26 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 1000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 95000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 85000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 2000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 530 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 600 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .