Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En intern SSD med lagringskapacitet för 240 GB. Formfaktorn på SSDn är M.2.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Transcend MTS420 TS240GMTS420S 240GB är 1 288 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Börjar det bli dags att uppgradera lagringen i stationära datorn så kan du kolla på denna interna SSD. Den här modellen är utrustad med SSD (Solid State Drive) för bästa möjliga prestanda. 560 MB respektive 500 MB är SSD-enhetens läs- och skrivhastighet.
Är du ute efter en tyst och energieffektiv hårddisk får du det i den här SSD-enheten. Tack vare konstruktionen presterar SSD bättre än HDD-diskar. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 240 GB och har en läs- och skrivhastighet på 560 MB respektive 500 MB.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om MTS420 TS240GMTS420S 240GB. Det här är en topprankad SSD sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har i dagsläget ett lägsta pris på 1288.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör MTS420 TS240GMTS420S 240GB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Transcend MTS420 TS240GMTS420S 240GB |
| Märke | Transcend |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2242 |
Mått | |
| Vikt | 8.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 3.6 mm |
| Djup | 42.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-06-19 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 240 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 65000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 85000 IOPS |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 500 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .