Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En intern SSD med lagringskapacitet för 120 GB. M.2 är formfaktorn och med den kan mSATA kopplas direkt in i moderkortet.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Transcend MTS420S TS120GMTS420S 120GB är 1 062 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Behöver du ersätta din gamla SSD kanske den här modellen från Transcend skulle fungera. Detta är en SSD-enhet och är därför både snabbare och mer energieffektiv än den vanliga HDD-disken. 560 MB respektive 500 MB är SSD-enhetens läs- och skrivhastighet.
Eftersom SSD inte har några rörliga delar så är den tystare än en HDD-disk. Är det något du prioriterar kanske den här modellen är något för dig. Lagringskapaciteten ligger på 120 GB och har en läs- och skrivhastighet på 560 MB respektive 500 MB.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos MTS420S TS120GMTS420S 120GB. Om du prisjämför den här SSDn på PriceRunner ser du att den kostar för närvarande är 1062.00 kr. Det är också en topprankad modell sett till popularitet. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Transcend MTS420S TS120GMTS420S 120GB |
| Märke | Transcend |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2242 |
Mått | |
| Vikt | 8.0 g |
| Bredd | 42.0 mm |
| Höjd | 3.6 mm |
| Djup | 22.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2018-07-24 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 120 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 65000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 85000 IOPS |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 500 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .