Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det här är en SSD-disk med lagringskapacitet på 2 TB. M.2 är formfaktorn på SSD:n.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Patriot P300 P300P2TBM28 2TB är 2 542 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du behöver ersätta din gamla SSD kan den här modellen från Patriot vara ett bra val. Lagringen sker med hjälp av SSD, vilket är snabbare än den klassiska hårddisken. Modellens läs- och skrivhastighet ligger på 2100 MB respektive 1650 MB, vilket är ett mått på hur snabbt det går att läsa och skriva filerna på disken.
SSD har en låg strömförbrukning, vilket leder till en lägre värmeutveckling. Denna SSD från Patriot kanske är det du är ute efter. Lagringskapaciteten ligger på 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 2100 MB respektive 1650 MB.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Patriot P300 SSD M.2 2280 2TB. Du kan prisjämföra den här SSDn här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 2542.00 kr. Om vi jämför priset för den här modellen mot resten av kategorin så är det under genomsittet, vilket gör Patriot P300 SSD M.2 2280 2TB till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Patriot P300 P300P2TBM28 2TB |
| Märke | Patriot |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (genomsnitt) | 2.38 W |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 9.0 g |
| Bredd | 22.0 mm |
| Höjd | 3.8 mm |
| Djup | 80.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-02-03 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 290000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 260000 IOPS |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 2100 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 1650 MB/s |
| TBW (terabytes written) | 320 TB |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .