Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Maximera prestandan med denna SSD med plats för 4 TB. Den här modellen har formfaktor M.2.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kingston KC3000 SKC3000D/4096G 4TB är 4 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Om du behöver ersätta din gamla SSD kan den här modellen från Kingston vara ett bra val. Med en SSD-enhet helt fri från rörliga delar så blir modellen både strömsnål och okänslig mot vibrationer. Läs- och skrivhastigheten för SSD:n ligger på 7000 MB respektive 7000 MB. Det är ett mått som berättar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Solid State Drive förkortas SSD och är konstruerad precis som ett USB-minne med flera minnesmoduler. Ersätt din gamla hårddisk eller expandera lagringen med denna SSD från Kingston. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 4 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 7000 MB respektive 7000 MB.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Kingston 4096G KC3000 NVMe M.2 SSD PCIe 4.0. I kategorin hårddiskar är det här i dagsläget en topprankad modell på PriceRunner och för tillfället är det lägsta priset 4990.00 kr. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kingston KC3000 SKC3000D/4096G 4TB |
| Märke | Kingston |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 10.2 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Interna Anslutningar | |
| M.2 formfaktor | 2280 |
Mått | |
| Vikt | 9.7 g |
| Bredd | 80.0 mm |
| Höjd | 3.5 mm |
| Djup | 22.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-09 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 4000 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 1000000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1800000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 7000 MB/s |
| Gränssnitt | PCIe Gen3 x4 NVMe |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 7000 MB/s |
| Formfaktor | M.2 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .