Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Macbooken har en GHz Apple M2 Max-processor. Du får också en snabb SSD-hårddisk och RAM-minnet ligger på utmärkta 32 GB.
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Apple MacBook Pro, 14.2-inch, M2 Max Chip, 12-core CPU, 30-core GPU, 32GB Unified Memory, 1TB SSD Storage är 44 495 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Ska du köpa en ny laptop är det bra att överväga vad du ska använda datorn till. Denna laptop har en skärm på 14.2 tum med upplösningen 3024x1964. Datorn har en enkärnig Apple M2 Max-processor med en klockfrekvens på GHz.
Laptopen från Apple kommer med operativsystemet macOS. RAM-minnet för den här modellen ligger på 32 GB. Ska du använda grafiskt intensiva program bör RAM-minnet på 32 GB duga bra.
CPU:n har en klockhastighet på GHz och är en Apple M2 Max med en kärna. Processorn är den del som utför alla beräkningar vi ber datorn att utföra, vill man ha en snabb dator vill man ha en kraftfull CPU.
Skärmstorleken för datorn är 14.2" Den interna lagringen består av en SSD-disk på 1 TB.
Det här är en topprankad bärbar dator sett till popularitet på PriceRunner just nu och MacBook Pro (2023) M2 Max OC 30C GPU 32GB 1TB SSD 14" kostar 44495.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4.8 av 5 och de bra specarna gör den till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Apple MacBook Pro, 14.2-inch, M2 Max Chip, 12-core CPU, 30-core GPU, 32GB Unified Memory, 1TB SSD Storage |
| Märke | Apple |
Specifikationer | |
| Serie | Apple Macbook Pro 14" |
| Lanseringsår | 2023 |
| Färg | Silver, Grå |
| Skärmstorlek | 14.2 " |
| Operativsystem | macOS |
| Ljusstyrka (nits) | 500.0 cd/m2 |
Kamera | |
| Webbkameraupplösning | 1080p (Full HD) |
| Webbkamera | Ja |
Funktioner | |
| TPM 2.0 | Nej |
| Ansiktsigenkänning | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Nej |
| Convertible/Hybrid | Nej |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C, 3.5 mm Jack, HDMI |
| Antal USB-C | 3 st |
Skärm | |
| Uppdateringsfrekvens | 120Hz |
| Skärmupplösning | 3024x1964 |
| Pekskärm | Nej |
Material | |
| Material | Aluminium |
Minne | |
| RAM | 32 GB |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetscertifieringar | Energy Star |
Grafik | |
| Dedikerat grafikkort | Nej |
Lagring | |
|---|---|
| Minneskortsläsare | Ja |
| Typ av minneskort | SDXC |
| Hårddisktyp | SSD |
| SSD-storlek | 1 TB |
| Optisk enhet | Ingen |
Processor | |
| Processor | Apple M2 Max |
| Processorkärnor | 12 |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Mobilnät | Nej |
| WiDi | Nej |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-kortsplats | Nej |
Strömkälla | |
| Batteritid | 18.0 tim |
| Batteriteknologi | LiPo |
Mått | |
| Höjd | 1.6 cm |
| Djup | 22.1 cm |
| Bredd | 31.3 cm |
| Vikt | 1.6 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-01-18 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .