Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Lenovo ThinkPad P16 Gen 1 21D6001FMX är 49 938 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Ska du byta ut din gamla laptop är det bra att överväga vad du ska använda datorn till. Den här modellen har ett dedikerat grafikkort och det är ett RTX A3000. Ett dedikerat kort har eget minne och processorkraft vilket gör det väldigt kraftfullt. Den enkärniga Intel Core i7-processorn har en klockfrekvens som uppmäts till 2.1GHz.
Den bärbara datorn från Lenovo kommer med operativsystemet Windows. Den har ett RAM-minne på 32 GB. Ska du använda grafiskt intensiva program bör RAM-minnet på 32 GB duga bra.
Processorns klockfrekvens är 2.1GHz och är en Intel Core i7 med en kärna. CPU:n är den del som utför alla operationer vi ber datorn att utföra. En kraftfullare processor ger en snabbare dator.
Modellens skärm är 16" stor Grafikortet som sitter i den här modellen är RTX A3000. Det är dedikerat och är helt enkelt ett instickskort som du kan uppgradera. Den interna lagringen består av en SSD-disk på 1 TB.
ThinkPad P16 Gen 1 21D6001FMX kostar 49937.50 kr och är en topprankad dator sett till popularitet på PriceRunner. Den har ett bra snittbetyg på 5 av 5 och de bra specarna gör den till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Lenovo ThinkPad P16 Gen 1 21D6001FMX |
| Märke | Lenovo |
Specifikationer | |
| Serie | Lenovo ThinkPad |
| Lanseringsår | 2022 |
| Färg | Grå |
| Skärmstorlek | 16.0 " |
| Numpad | Ja |
| Operativsystem | Windows |
| Windows-version | Windows 11 Pro |
| Ljusstyrka (nits) | 400.0 cd/m2 |
Kamera | |
| Webbkameraupplösning | 1080p (Full HD) |
| Webbkamera | Ja |
Bild | |
| Bildförhållande | 16:10 |
Funktioner | |
| TPM 2.0 | Ja |
| Ansiktsigenkänning | Nej |
| Bakgrundsbelyst tangentbord | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Convertible/Hybrid | Nej |
Anslutningar | |
| Anslutningar | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| USB version | USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 |
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal USB-C | 3 st |
Skärm | |
| Display-typ | IPS |
| Skärmupplösning | 2560x1600 |
| Pekskärm | Nej |
| Ytbehandling | Matt |
Minne | |
| RAM | 32 GB |
| Minnestyp | DDR5 |
| Max. RAM-stöd | 128 GB |
Hållbarhetsinformation | |
| Hållbarhetscertifieringar | Energy Star, EPEAT, TCO |
Lagring | |
|---|---|
| Minneskortsläsare | Ja |
| Typ av minneskort | SD |
| Hårddisktyp | SSD |
| SSD-storlek | 1 TB |
| Optisk enhet | Ingen |
Grafik | |
| Grafikkort Nvidia | RTX A3000 |
| Grafikkortets minnesstorlek | 12 GB |
| Dedikerat grafikkort | Ja |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Nej |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Mobilnät | Nej |
| WiDi | Nej |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-kortsplats | Nej |
Processor | |
| Processormodell | 12850HX |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processorhastighet | 1.5 GHz |
| Processormodell | 12850HX |
| Processorkärnor | 16 |
Strömkälla | |
| Batteriteknologi | LiPo |
Mått | |
| Höjd | 3.0 cm |
| Djup | 26.6 cm |
| Bredd | 36.4 cm |
| Vikt | 3.0 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-09-22 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .