Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En bildskärm från AOC som har en enorm skärmstorlek på 49" och en VA-panel för ultimat färgåtergivning. Modellen är kompatibel med VESA-fäste, vilket är standard för att skruva upp
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på AOC AG493UCX2 är 14 005 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 3 jämförda butiker.
Denna modell från AOC ger dig en gigantisk skärm på 49 tum och panel av typen VA för bästa bildkvalitet. Uppdateringsfrekvensen för skärmen ligger på 165 Hz och responstiden ligger på 4 ms. För en bättre färgupplevelse så har den här skärmen HDR.
Skärmstorleken är 48.8" och det gör den till en av de större skärmarna på marknaden. Panelen i skärmen är av typen VA. En VA-panel erbjuder väldigt hög färgåtergivning, svärta och kontrast. HDR ger ett större färgspektrum och en klarare definition mellan svart och vitt.
Är du ute efter en skärm att spela med så är egenskaperna uppdateringsfrekvens och responstid väldigt viktiga. Uppdateringsfrekvensen för den här modellen ligger på 165 Hz och ligger i topp för en bra uppdateringsfrekvens. AOC AG493UCX2 har en responstid på 4 ms.
Som du förstår så är AOC AG493UCX2 en skärm med många praktiska specifikationer. Om du prisjämför AOC AG493UCX2 på PriceRunner ser du att den för närvarande kostar 14005.00 kr. Det är också en av de allra mest populära modellerna. Den har ett bra snittbetyg på 4,40 av 5 och med alla egenskaper får du en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | AOC AG493UCX2 |
| Märke | AOC |
Specifikationer | |
| Paneltyp | VA |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 3000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Gaming |
| Färg | Svart |
| Högtalare | Ja |
| Adaptiv synkronisering | Nvidia G-sync Compatible, AMD FreeSync Premium Pro |
| Bild-i-Bild (PIP) | Nej |
| Skärmstorlek | 49.0 " |
| Energiklass | G |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 1 ms |
| Justerbar höjd | Ja |
| Pixelstorlek | 0.2331 mm |
| Responstid (exakt värde) | 1.0 ms |
| Upplösning | 5120x1440 (UltraWide) |
| Uppdateringsfrekvens | 165 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 550.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 8 bit |
Bild | |
| HDR | Ja |
| Bildförhållande | 32:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Nej |
| Skärmkrökning | 1800R |
| Böjd skärm | Ja |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Nej |
| TCO-märkning | Nej |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-09-16 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 3 st |
| Antal DisplayPort | 1 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-A |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 3 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning HDR (1000h) | 105.0 kW/h |
| Strömförbrukning (standby) | 0.5 W |
| Strömförbrukning (1000h) | 55.0 kW/h |
| Strömförbrukning (i drift) | 68 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 15.3 cm |
| Vikt med stativ | 14.4 kg |
| Bredd | 119.4 cm |
| Djup med stativ | 30.8 cm |
| Höjd utan stativ | 37.0 cm |
| Höjd med stativ | 56.8 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .