Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En skärm som har en responstid på 8 ms och panel av typen IPS/PLS. Vill du skruva upp den på väggen så kan du använda VESA-fäste.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Dell UltraSharp U2722D är 9 870 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Den här modellen från Dell har ett bildförhållande på 16:9 (Wide) och panel av typen IPS/PLS. Tack vare det standardiserade VESA-fästet skruvar du upp din skärm på väggen utan problem. Den har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz och modellens responstid är 8 ms.
Beroende på användningsområde bör skärmen ha en viss prestanda när det kommer till responstid och uppdateringsfrekvens. Modellens uppdateringsfrekvens ligger på 60 Hz och det är nästan standard att en skärm har 60 Hz som uppdateringsfrekvens. Modellen har en responstid på 8 ms.
Modellens skärmstorlek är 27" och då får du en stor skärm som passar till många typer av användare. Skärmens bildförhållande är 16:9 (Wide). Panelen i skärmen är av typen IPS/PLS. Just den här typen av panel är inte särkilt vanlig i dagens skärmar.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Dell UltraSharp U2722D. Det här är en av de allra mest populära bildskärmarna på PriceRunner för tillfället och den har för närvarande ett lägsta pris på 9870.00 kr. Den har ett högt snittbetyg på 4,60 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett populärt val tack vare det lägre priset.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Dell UltraSharp U2722D |
| Märke | Dell |
Specifikationer | |
| Paneltyp | IPS/PLS |
| Ytbehandling | Matt |
| Kontrast | 1000 2 |
| Horisontell betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Kamera (inbyggd) | Nej |
| Typ | Standard |
| Färg | Silver |
| Högtalare | Nej |
| Adaptiv synkronisering | Nej |
| Bild-i-Bild (PIP) | Ja |
| Skärmstorlek | 27.0 " |
| Energiklass | E |
| Vertikal betraktningsvinkel | 178.0 ° |
| Responstid | 5 ms |
| Justerbar höjd | Ja |
| Pixelstorlek | 0.2331 mm |
| Responstid (exakt värde) | 5.0 ms |
| Upplösning | 2560x1440 |
| Uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Ljusstyrka (nits) | 350.0 cd/m2 |
| Färgdjup | 10 bit |
Bild | |
| HDR | Nej |
| Bildförhållande | 16:9 |
Funktioner | |
| Tiltbar | Ja |
| Vridbar | Ja |
Skärm | |
| Pekskärm | Nej |
Design | |
| Pivot 90° | Ja |
| Böjd skärm | Nej |
Hållbarhetsinformation | |
| EPEAT-klassificering | Guld |
| TCO-märkning | TCO 9.0 |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-03 |
Anslutningar | |
|---|---|
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| USB | Ja |
| Antal USB (totalt) | 4 st |
| Antal DisplayPort | 2 st |
| Ethernet | Nej |
| DisplayPort-typ | Standard |
| DVI antal | Nej |
| VGA antal | Nej |
| Thunderbolt | Nej |
| VGA | Nej |
| USB-typ | USB-A, USB-C |
| HDMI | Ja |
| HDMI-portar | 1 |
| DVI | Nej |
| DisplayPort | Ja |
| 3,5mm In (AUX) | Nej |
| Minneskortsläsare | Nej |
Strömförsörjning | |
| Strömförbrukning (standby) | 0.3 W |
| Strömförbrukning (1000h) | 20.0 kW/h |
| Strömförbrukning (i drift) | 20 W |
Kompatibilitet | |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-mått | 100x100 mm |
Mått | |
| Djup utan stativ | 5.0 cm |
| Bredd | 61.2 cm |
| Djup med stativ | 18.5 cm |
| Höjd utan stativ | 35.2 cm |
| Höjd med stativ | 38.6 cm |
| Vikt utan stativ | 4.4 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .