Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En grovdammsugare passar perfekt för att dammsuga slipdamm på byggarbetsplatser. Med en sladd på 10 meter får du bra räckvidd när du dammsuger.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sprintus Waterking XL är 9 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Sprintus Sprintus Waterking XL är det perfekta hjälpmedlet för att städa bort byggdamm och grövre smuts. Med denna dammsugare behöver du inte köpa några engångspåsar utan allt damm samlas i en behållare. Det är bra både för din plånbok och för miljön!
För städning av verkstaden, garaget eller andra ställen med grövre smuts är det bäst att använda en grovdammsugare som är specifikt utformad för att kunna hantera det. För dig som föredrar en mer energisnål dammsugare är detta ett bra val. Den har en sugeffekt på bara watt vilket gör att den inte drar lika mycket el.
Dammet och smutsen samlas i en behållare istället för i en klassisk dammsugarepåse. Det gör att du slipper köpa engångspåsar och istället kan du bara tömma behållaren vid behov. Sladden har en längd på 10 meter vilket ger dig en hyfsat stor räckvidd utan att du behöver byta uttag.
Utbudet av dammsugare är stort så läs på ordentligt för att se vilken modell som matchar dina behov bäst. Just nu är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 9999.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med sina funktioner gör den här dammsugaren till en riktigt högkvalitativ modell.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sprintus Waterking XL |
| Märke | Sprintus |
| Typ | Grovdammsugare |
Specifikationer | |
| Filter | EPA |
| Våt- & Torrdammsugare | Ja |
| Egenskaper | Kan suga upp vätska |
| Dammbehållare | Vattentank |
| Färg | Svart |
| Ljudnivå | 70 dB |
Prestanda | |
| Sugeffekt | 260 W |
Mått | |
|---|---|
| Djup | 49.0 mm |
| Höjd | 77.0 mm |
| Bredd | 44.0 mm |
| Vikt | 15.0 kg |
| Sladdlängd | 10.0 m |
| Slanglängd | 3.0 m |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-26 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .