Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Lägsta pris på ASUS RT-AX82U är -, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Om du bor i en lägenhet eller mindre hus så kanske det inte är helt nödvändigt med ett mesh-system. I större bostäder är det dock ett av de klart smidigaste sätten att få Wi-Fi-täckning i hela din bostad.
Vad gäller antalet LAN-portar så får du fyra stycken på just den här modellen. Praktiskt om du har flera enheter som behöver anslutas med sladd.
Det här är ett något mindre avancerat mesh-system som bara är utrustat med ett frekvensband, ett 2.4 GHz-band. Detta bör dock duga alldeles utmärkt för vanlig vardagssurf.
Det genomsnittliga betyget är mycket högt (4.7 av 5) och just idag kan du köpa den för 2036.36 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | ASUS RT-AX82U |
| Märke | ASUS |
Anslutningar | |
| LAN-portar | 4 |
| Antal USB (totalt) | 1 st |
| WAN-portar | 1 |
| USB | Ja |
Trådlöst | |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Ja |
Mått | |
| Rackmonteringsbar | Nej |
| Vikt | 0.7 kg |
| Höjd | 16.5 cm |
| Djup | 18.4 cm |
| Bredd | 27.6 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-07-15 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Power over Ethernet (PoE) | Nej |
| Routersäkerhet | DMZ, VPN |
| Band som stöds | Dual-band |
| Trådlös hastighet 2,4 GHz | 574 Mbps |
| Lanseringsår | 2020 |
| Extern antenn | Ja |
| Ethernet-hastighet | Gigabit Ethernet |
| Trådlös hastighet 5 GHz | 4804 Mbps |
| MIMO | Ja |
| Trådlös hastighet (max) | 4804 Mbps |
| xDSL modem | Nej |
| Antal antenner | 4 |
| Trådlös säkerhet | WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Meshsystem | Ja |
| VoIP (SIP) | Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz, 5 GHz |
| VPN-protokoll | IPSec, L2TP, PPTP, OpenVPN |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .