Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på TP-Link Archer AX23 är 557 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 22 jämförda butiker.
Man kommer knappt undan med att inte ha ett trådlöst nätverk längre. Förutom för de uppenbara sakerna såsom din telefon och din dator har du antagligen också en smart TV hemma, och kanske någon form av smart högtalare Med andra ord, det är inte klokt att kompromissa på ditt hemnätverk.
Om du behöver ansluta mer än en enhet med LAN-kabel så kan det här vara en bra modell för dig, då det finns fyra LAN-portar.
Som mest kan du komma upp i trådlösa hastigheter på 1800 Mbps (1.8 Gbps) med just den här routern. Även om hastighet inte är det enda som är viktigt med en router så kan det vara ett bra riktmärke.
Det här kan vara just den modell du är ute efter och det lägsta priset är för närvarande 557.00 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | TP-Link Archer AX23 |
| Märke | TP-Link |
Anslutningar | |
| LAN-portar | 4 |
| WAN-portar | 1 |
Trådlöst | |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Ja |
Mått | |
| Rackmonteringsbar | Nej |
| Höjd | 4.2 cm |
| Djup | 13.5 cm |
| Bredd | 26.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-10-18 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Power over Ethernet (PoE) | Nej |
| Routersäkerhet | DMZ |
| Band som stöds | Dual-band |
| Trådlös hastighet 2,4 GHz | 574 Mbps |
| Lanseringsår | 2021 |
| Extern antenn | Ja |
| Ethernet-hastighet | Gigabit Ethernet |
| Trådlös hastighet 5 GHz | 1201 Mbps |
| MIMO | Ja |
| Trådlös hastighet (max) | 1800 Mbps |
| xDSL modem | Nej |
| Antal antenner | 4 |
| Trådlös säkerhet | WPA, WEP, WPA2-Enterprise, WPA3, WPA2, WPA-Enterprise |
| Meshsystem | Ja |
| VoIP (SIP) | Nej |
| Frekvensband | 2.4 GHz, 5 GHz |
| VPN-protokoll | L2TP, PPTP, OpenVPN |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .