Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB30LPB5 är 18 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Oavsett vad du behöver när det gäller en kylfrys så finns det säkerligen en modell för dig. Det finns en uppsjö av modeller med olika storlek, utförande och funktioner, så det går inte att anta att en kylfrys är en annan lik. Vad du i slutändan köper beror så klart på vad du ska ha den till, om du behöver byta ut den du har eller bara ska ha en extra till garaget eller källaren
Vad gäller energiförbrukning konsumerar den här kylfrysen 127 kWh per år och har fått den EU-reglerade energiklassificeringen D. För att ha en så låg energiförbrukning som möjligt finns det en del tips och tricks att följa. Bland annat är det bra att hålla en konstant temperatur, då håller sig maten fräsch och kylfrysen behöver inte jobba lika mycket.
I frysen kommer du ha gått om plats att förvara det allra mest nödvändiga som bröd, matlådor och andra råvaror. Den har en kapacitet på 72 liter, vilket är ganska genomsnittligt för kylfrysar.
Skulle olyckan vara framme och du får strömavbrott kan du ta ett djupt andetag och pusta ut innan du oroar dig över att all mat i frysen förstörs. Den här modellen klarar nämligen av att behålla temperaturen i upp till 30 timmar.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Smeg Smeg FAB30LPB5 Blå. För närvarande är det lägsta priset på den här modellen på PriceRunner 18990.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här produkten till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB30LPB5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 4.0 kg |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Glashyllor, Dynamiskt kylningssystem (fläkt), Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 222.0 L |
| Energiklass | D |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 37 dB |
| Nettovolym (Frys) | 72.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 127.0 |
| Färg | Blå |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 100 W |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-07 |
Design | |
|---|---|
| Hyllor (frysdörr) | 1 st |
| Dörröppning | Vänster |
| Utförande | Frys över kyl |
| Hyllor/lådor (frys) | 2 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 30.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
| Djup | 72.8 cm |
| Höjd | 173.0 cm |
| Sladdlängd | 1.35 m |
| Vikt | 78.6 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .