Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB30LCR5 är 24 095 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Skulle du få strömavbrott kan du lugna dig med vetskapen om att den här modellen klarar av att behålla kylan upp till 30 timmar utan ström. Du behöver alltså inte oroa dig över att maten tinas upp och förstörs på en gång.
Frysens volym ligger på 29 liter, vilket får räknas som en något mindre frys. Dock absolut tillräcklig för att kunna förvara det mest väsentliga så som bröd, rester, glass och självklart is.
När hungern smyger sig på mitt i natten kommer den här kylen vara din bästa vän. Den har nämligen inbyggd belysning så du kommer lätt att kunna hitta alla pålägg du söker för att kunna bre dig en trevlig nattmacka. Lamporna är dessutom av LED-teknik, vilket är både klimat- och ekonomivänligt.
Som du märker så finns mycket bra att säga om Smeg Smeg FAB30LCR5 Beige. Om du prisjämför den här kylfrysen på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 24095.00 kr. Det är också en av de allra mest populära kylfrysarna. Den har ett högt snittbetyg på 4.3 av 5 och alla dess fina attribut gör den till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB30LCR5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 4.0 kg |
| Egenskaper | Antibakteriellt skydd, Snabbkylning, LED-belysning, Öppen dörrvarning, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Höj och sänkbara fötter |
| Nettovolym (Kyl) | 193.0 L |
| Energiklass | D |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 37 dB |
| Nettovolym (Frys) | 29.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 156.0 |
| Färg | Beige |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 100 W |
| Säkring (ampere) | 10A |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Design | |
|---|---|
| Dörröppning | Vänster |
| Utförande | Kyl över frys |
| Hyllor/lådor (kyl) | 5 st |
| Hyllor/lådor (frys) | 2 st |
| Hyllor (kylskåpsdörr) | 3 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 30.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 60.1 cm |
| Djup | 72.8 cm |
| Höjd | 172.0 cm |
| Sladdlängd | 1.35 m |
| Vikt | 78.6 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-10-28 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .