Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Smeg FAB30LSV5 är 18 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Behöver du en ny kylfrys, eller hade du kanske tänkt ha en extra kylfrys i källaren eller i garaget? Utbudet av kylfrysar är dock enormt stort, och det kan vara väl värt att titta lite extra noga på funktioner och annat för att se till att du får just det du behöver.
Kylen har en inbyggd belysning så att du lätt kan hitta alla pålägg du söker när du smyger upp på natten för att bre dig en nattmacka. Lamporna är dessutom av LED-teknik, vilket är både klimat- och ekonomivänligt.
För dig som brukar storhandla och frysa in mycket mat har den här kylfrysen lämpligt nog en snabbfrysningsfunktion. Frysens temperatur sjunker då snabbt under en kort period tills allt är fryst, sedan återgår den till normal temperatur.
Just den här kylfrysen har fått energiklassen D och förbrukar ungefär 127 kWh per år. För att hålla nere på kostnader och energiförbrukning finns det en del enkla tips och knep att använda sig av. För att kylen ska slippa göra allt arbete som kostar både energi och pengar i onödan är det bra om du låter maten svalna ordentligt innan du stoppar in den i kylen.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Smeg Smeg FAB30LSV5 Silver. Du kan prisjämföra den här produkten här på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 18990.00 kr. Priset är över genomsnittet för kategorin, vilket i kombination med alla funktioner och material gör den här kylfrysen till en premiumprodukt.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Smeg FAB30LSV5 |
| Märke | Smeg |
Specifikationer | |
| Fryskapacitet pr. dygn | 4.0 kg |
| Egenskaper | Snabbkylning, LED-belysning, Snabbfrysning, Öppen dörrvarning, Display, NoFrost, Temperaturvarning, Multi Air Flow, Belysning kyl, Glashyllor, Dynamiskt kylningssystem (fläkt), Ägghylla |
| Nettovolym (Kyl) | 222.0 L |
| Energiklass | D |
| Placering | Fristående |
| Ljudnivå | 37 dB |
| Nettovolym (Frys) | 72.0 L |
| Is- & Vattendispenser | Utan |
| Klimatklass | SN, T, ST, N |
| Energiförbrukning (kWh/år) | 127.0 |
| Färg | Silver |
Strömförsörjning | |
| Anslutningseffekt | 100 W |
Strömkälla | |
| Spänning | 230.0 V |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-11-07 |
Design | |
|---|---|
| Hyllor (frysdörr) | 1 st |
| Dörröppning | Vänster |
| Utförande | Frys över kyl |
| Hyllor/lådor (frys) | 2 st |
Teknisk specifikation | |
| Frysens stjärnklass | 4 |
| Säkerhet vid strömavbrott | 30.0 tim |
| Antal kompressorer | 1 |
Mått | |
| Bredd | 60.0 cm |
| Bredd (nischmått) | 60.0 cm |
| Djup | 72.8 cm |
| Höjd | 173.0 cm |
| Sladdlängd | 1.35 m |
| Vikt | 78.6 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .