• Black Friday
  • Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Vitvaror

Städutrustning & Rengöringsmedel

Behöver du städutrustning och rengöringsmedel? På PriceRunner hjälper vi dig att hitta rätt produkter för alla dina städbehov. Vi listar ett brett sortiment av städutrustning och rengöringsmedel från olika märken och butiker. Använd våra praktiska filter för att enkelt navigera bland alternativen. Du kan filtrera efter pris, funktioner eller användarrecensioner för att hitta det bästa alternativet för just dig. Oavsett om du letar efter en dammsugare, mopp eller rengöringsspray, kan du snabbt jämföra priser och egenskaper. Våra användarrecensioner ger dig insikt i vad andra tycker om produkterna, vilket hjälper dig att fatta rätt beslut. Vi ser till att du får mest valuta för pengarna genom att guida dig till de bästa erbjudandena. Börja här för att hitta den städutrustning och de rengöringsmedel som passar dina behov bäst!

Prova flexibla betalningar medKlarnaLär dig hur

Filtrera
  • Städutrustning & Rengöringsmedel
  • Rengöringsmedel
  • Städutrustning
  • Avfallshantering
  • Toalett- & Hushållspapper
  • Dispensrar

1000+ produkter

Visa som tabell
Städutrustning & Rengöringsmedel Sonnet Wash Ball 150ml
Sonnet Wash Ball 150ml
Tillbehör städutrustning
22 kr
147,00 kr/L
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Unger Pro Stainless Steel Handle
Unger Pro Stainless Steel Handle
Tillbehör städutrustning
112 kr
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Vikan Dish Brush Medium 280mm
Vikan Dish Brush Medium 280mm
25 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Unger Stingray Glass Cleaner 500ml
Unger Stingray Glass Cleaner 500ml
Flytande
29 kr
58,00 kr/L
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Unger Zebra Moonsoon Cover
Unger Zebra Moonsoon Cover
Svamp & Trasa
105 kr
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Unger Zebra Moonsoon Cover
Unger Zebra Moonsoon Cover
Svamp & Trasa
132 kr
4 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Adler Camry CR 7021 350ml
Adler Camry CR 7021 350ml
Ångtvätt, Handvänlig, Bakteriedödande
299 kr
854,00 kr/L
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Dax Automatic Sensor Dispenser 700ml
Trendande
Dax Automatic Sensor Dispenser 700ml
Pappersdispenser, Tvåldispenser
854 kr
1 220,00 kr/L
4 butiker
Jopa Masonry Bucket 12L
Jopa Masonry Bucket 12L
Hink
27 kr
2,00 kr/L
3 butiker
Thomas Vaporo Buggy 1.6L
Thomas Vaporo Buggy 1.6L
Ångtvätt, Handvänlig
2 079 kr
1 299,00 kr/L
4 butiker
PLS Golvvax Oparfymerad 1L
Trendande
PLS Golvvax Oparfymerad 1L
145 kr
1 butik
G. Funder Golvmopp Med Sprayfunktion
G. Funder Golvmopp Med Sprayfunktion
169 kr
1 butik
Classic Toilet Papers
Classic Toilet Papers
16 st
49 kr
1 butik
Softlan Ultra Apple & Pear Blossom sköljmedel FR04564A
-12%
Softlan Ultra Apple & Pear Blossom sköljmedel FR04564A
Flytande
24 kr
27 kr
1 butik
Lambi Classic Toilet Paper 84-pack
Trendande
Lambi Classic Toilet Paper 84-pack
84 st
736 kr
1 butik
Sage Espresso Cleaning 8 Tablets
Sage
Sage Espresso Cleaning 8 Tablets
8 st Tablett
475 kr
Ej i lager
Vileda Active Max Replacement
Trendande
Vileda Active Max Replacement
Tillbehör städutrustning
122 kr
1 butik
Rodalon Sportsvask 1L
Rodalon Sportsvask 1L
1 st Flytande
88 kr
88,00 kr/L
1 butik
Dax Ytdesinfektion 75 Etanol 1000 ml Med Tensid
Trendande
Dax Ytdesinfektion 75 Etanol 1000 ml Med Tensid
63 kr
1 butik
G. Funder Moppset Kompakt
G. Funder Moppset Kompakt
Flatmopp
249 kr
1 butik
Fornorth Ultraljudstvätt 10,8L
Fornorth Ultraljudstvätt 10,8L
3 490 kr
1 butik
OMO Tvättmedel Tropical Lily Rose 5 kg
OMO Tvättmedel Tropical Lily Rose 5 kg
Pulver
99 kr
Ej i lager
Klorin WC Gel Ocean 750 ml
Trendande
Klorin WC Gel Ocean 750 ml
44 kr
1 butik
Fairy Platinum Plus Lemon Dishwasher 100 Tablets
Trendande
Fairy Platinum Plus Lemon Dishwasher 100 Tablets
100 st Tablett
449 kr
1 butik
Dawn Platinum Powerwash Dish Spray 16 Fl Oz 473.176ml
Trendande
Dawn Platinum Powerwash Dish Spray 16 Fl Oz 473.176ml
Flytande
289 kr
611,00 kr/L
1 butik
Haneström Doftkulor till dammsugare - Äpple 24pcs 30ml
Haneström Doftkulor till dammsugare - Äpple 24pcs 30ml
24 st Flytande
45 kr
Ej i lager
G. Funder Waste Sorting with Extraction 10L
G. Funder Waste Sorting with Extraction 10L
Sorteringskärl, 2 st
499 kr
1 butik
Rodalon Indoor Disinfectant 1L
Rodalon Indoor Disinfectant 1L
Desinficering, Bakteriedödande, Flytande
93 kr
93,00 kr/L
2 butiker
Comfort Sköljmedel Orange Passion 762ml
Comfort Sköljmedel Orange Passion 762ml
49 kr
1 butik
Kaliumalun Pulversten Alun 1 kg
Trendande
Kaliumalun Pulversten Alun 1 kg
220 kr
1 butik
Radiatorborste 120 cm Naturligt Hår Med Gethårborst
Trendande
Radiatorborste 120 cm Naturligt Hår Med Gethårborst
Borste
140 kr
1 butik
LifeClean Desinfektionsmedel
Trendande
LifeClean Desinfektionsmedel
Desinficering
119 kr
1 butik
IPA Isopropanol 1L
IPA Isopropanol 1L
118 kr
118,00 kr/L
1 butik
Sonett Opvaskemiddel citron - 5 5L
Trendande
Sonett Opvaskemiddel citron - 5 5L
Flytande
225 kr
45,00 kr/L
1 butik
Bona Wood Floor Polish 1L
Trendande
Bona Wood Floor Polish 1L
Flytande
199 kr
199,00 kr/L
1 butik
Method All Purpose Cleaner Pink Grapefruit 800ml
Trendande
Method All Purpose Cleaner Pink Grapefruit 800ml
1 st Flytande
240 kr
300,00 kr/L
2 butiker
Household Soda
Trendande
Household Soda
59 kr
1 butik
Leifheit Spray Bottle 600ml
Trendande
Leifheit Spray Bottle 600ml
Sprayflaska
59 kr
98,00 kr/L
2 butiker
Finish Powerball All in One Max Dishwasher Tablets 100-pack
Trendande
Finish Powerball All in One Max Dishwasher Tablets 100-pack
100 st Tablett
173 kr
2 butiker
Ajax Shower Power Spray 800ml
Trendande
Ajax Shower Power Spray 800ml
Flytande
45 kr
56,00 kr/L
2 butiker
Kärcher Suction Nozzle 170mm
Trendande
Kärcher Suction Nozzle 170mm
Tillbehör städutrustning
120 kr
3 butiker
Caffenu Cleaning Capsules
Caffenu Cleaning Capsules
5 st Tablett
79 kr
2 butiker
Miele Set UltraPhase Sensitive Tvättmedel
Miele
Miele Set UltraPhase Sensitive Tvättmedel
3 st
975 kr
1 butik
Kryddhuset Ren Citronsyra Universal 400ml
Trendande
Kryddhuset Ren Citronsyra Universal 400ml
56 kr
2 butiker
Toalettpapper 3-Lagers 24 Rullar
Trendande
Toalettpapper 3-Lagers 24 Rullar
79 kr
1 butik
Bora 12 Rengöringspatron Ångugn Självrengöring
Bora 12 Rengöringspatron Ångugn Självrengöring
787 kr
2 butiker
Natec Raccon IPA Cleaner Isopropanol 100ml
Trendande
Natec Raccon IPA Cleaner Isopropanol 100ml
Flytande
98 kr
2 butiker
Ambi Pur 3volution Spring Awakening Påfyllning 2x20 ml
Ambi Pur 3volution Spring Awakening Påfyllning 2x20 ml
88 kr
1 butik

Städutrustning & Rengöringsmedel: 3 saker att överväga innan du köper

Att välja rätt städutrustning är avgörande för att göra städningen både effektiv och enkel. Fundera på vilka ytor du oftast rengör hemma och välj produkter som är anpassade för dessa. Om du till exempel har många trägolv kan en mikrofibermopp vara ett bra val, medan en dammsugare med HEPA-filter är idealisk för allergiker. Genom att matcha städutrustning och rengöringsmedel med dina specifika behov sparar du både tid och energi.

Många städutrustning och rengöringsmedel finns nu i miljövänliga varianter som är skonsamma mot både miljön och ditt hem. Titta efter produkter märkta med miljömärkningar som Svanen eller Bra Miljöval. Dessa märkningar garanterar att produkterna uppfyller strikta krav gällande hållbarhet och hälsa. Att välja miljövänliga alternativ bidrar inte bara till en renare planet utan kan också förbättra inomhusmiljön i ditt hem.

För att få bästa möjliga pris på städutrustning och rengöringsmedel rekommenderar vi att du jämför priser från olika återförsäljare innan du gör ett köp. Använd PriceRunner för att snabbt se vilka erbjudanden som finns tillgängliga. Dessutom är det klokt att läsa recensioner från andra kunder för att få en bättre förståelse av produktens prestanda och hållbarhet. Kundrecensioner kan ge insikt om eventuella problem eller fördelar som inte alltid framgår av produktbeskrivningen.

STÄDUTRUSTNING & RENGÖRINGSMEDEL

Vanliga frågor

Städutrustning & rengöringsmedel är verktyg och kemikalier som används för att rengöra och underhålla hemmet. Dessa produkter inkluderar allt från dammsugare och moppar till rengöringssprayer och tvättmedel. När du väljer, överväg produktens effektivitet, miljöpåverkan och om den passar dina specifika rengöringsbehov.

Städutrustning & rengöringsmedel finns i olika typer som dammsugare, moppar, borstar, trasor samt rengöringssprayer och tvättmedel. Varje typ har sina egna fördelar beroende på ytan du behöver rengöra. Välj produkter som passar bäst för dina specifika städuppgifter.

Städutrustning & rengöringsmedel väljs bäst utifrån dina behov, ytor du ska rengöra och eventuella allergier. Tänk på effektiviteten och om produkterna är miljövänliga. Läs recensioner och jämför priser för att hitta det bästa alternativet för dig.

Du har sett 48 av 9942 produkter.
1

...

39

...

77

79

81

...

145

...

208

Annons

Relaterat hos våra butiker

Källsorteringskärl Brooklyn Bin Twin, Färg Svart, Lock 1 Kvadratiskt hål - Neutral, Lock 2 Take Away Plastic
I lager
Källsorteringskärl Brooklyn Bin Twin, Färg Svart, Lock 1 Kvadratiskt hål - Neutral, Lock 2 Take Away Plastic
Brooklyn Bin Twin är en praktisk lösning med två robusta sopkärl på hjul samt med lock. De tydliga symbolerna gör det lätt att sortera matavfall, skräp och återvinning rätt! Lock med knopp eller inkast. Låsbara hjul. Tydligt screentryck. Volym på 58 samt 62 l. Passar plastsäckar på 70 l. 1 rulle med 25 st plastsäckar ingår. Sortera rätt med tydliga symboler Brooklyn Bin kommer med lock som går att få med fast screentryck som visar vad som får kastas i kärlet. Tack vare detta är det enkelt för alla att sortera och slänga förpackningar, skräp och matavfall rätt. Du väljer själv vilka symboler sopkärlen ska komma med och kan välja mellan: Papper Aluminium + PET Organiskt Trash Neutral (ingen symbol) Take Away Plastic Take Away Paper Brännbart Eventuell text utöver symbolen kommer endast på engelska. Vill du ha ett lock med knopp kan du välja mellan Trash och Neutral.
5 620 kr
Frakt 600 kr
DPJ Workspace
DPJ WorkspaceGå till DPJ Workspace
Bio-mex universalrengöringsmedel, biologiskt nedbrytbart. Med 2 svampar. 850gr (ekonomiförpackning)
I lager
Bio-mex universalrengöringsmedel, biologiskt nedbrytbart. Med 2 svampar. 850gr (ekonomiförpackning)
Bio-mex universalrengöringsmedel för rengöring och polering. Biologiskt nedbrytbar och tillverkad av endast naturliga ingredienser: utan konserveringsmedel, lösningsmedel och färgämnen KÖK: Fantastiskt för vardagsbruk. Rostfritt stål (kastruller, diskbänk, fläkt), ugn, kylskåp, kranar och köksdörrar. BADRUM: Tack vare sin vattenavvisande effekt är den idealisk för rengöring av spegeln, duschkabin, badkar, bidé, kranar, plattor och fogar. Eftersom den avlägsnar kalk och fett utan problem är den användbar i hushållet. ÄDELMETALL: Den är lämplig för rengöring av guld (halsband, ringar), silver (bestick, kandelaber), koppar (grytor), mässing. Allt detta möjliggörs genom dess sammansättning (inga lösningsmedel, inga färgämnen och inga konserveringsmedel). SCRATCH-FREE: Dina värdefulla föremål blir som nya. HOBBY: Tack vare de otaliga användningsområdena kan du också använda den för att få hög glans på krom på bilar, motorcyklar och lättmetallfälgar. Dessutom kan du använda den för att rengöra harts eller syntetiskt material på din båt eller husbil.
377 kr
Amazon
AmazonGå till Amazon
Ingen lagerinfo
Städduk Mikrofiber Scotch-Brite Blå, 32x36cm, 5st 5st
Städduk mycket lämplig för professionell rengöring och speciellt för rengöring av alla vanligt förekommande ytor, även ömtåliga ytor som glas och plast.
750 kr
Frakt 85 kr
Kontorsgiganten
KontorsgigantenGå till Kontorsgiganten
TENZI F16/001S Avvattningsmedel
I lager
TENZI F16/001S Avvattningsmedel
Innehåll [liter]: 1; Fatmodell: aerosol; färdig att användas: .; Produktserie: IPA Cleaner; tilläggsinformation: pH 7; Vätska:
75 kr
Frakt 99 kr
R
reservdelar24.seGå till reservdelar24.se
Sorteringskärl MELROSE, 69 liter, ljusgrön
I lager
Sorteringskärl MELROSE, 69 liter, ljusgrön
Sorteringskärl MELROSE, 69 liter, ljusgrön - Stilrent avfallskärl med praktiskt vipplock och urtagbart innerkärl. Avfallsbehållaren är tillverkad av pulverlackerat stål och har en lucka i framkant för enkel tömning. Flera behållare placeras med fördel bredvid varandra för en komplett källsorteringsstation. Avfallsbehållare som underlättar hanteringen av skräp och avfall. Det vippbara locket öppnas och stängs lätt av sig själv. Innerkärlet är mycket lätt att tömma genom att öppna fronten och lyfta ur innerbehållaren. Både kärlet och innerbehållaren är tillverkade av plåt. Behållaren är pulverlackerat och har en hård, stryktålig yta. Du placerar med fördel flera stycken avfallsbehållare bredvid varandra för en komplett källsorteringsstation. Förenkla avfallshanteringen ytterligare med självhäftande dekaler som visar vilket material som hör hemma i rätt behållare! Avfallsbehållaren passar perfekt på kontoret, i en matsal, kaffehörnan eller kopieringsrummet.
3 744 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Avfallsbehållare OLIVER, 60 liter, grått lock + vagn
I lager
Avfallsbehållare OLIVER, 60 liter, grått lock + vagn
Avfallsbehållare OLIVER, 60 liter, grått lock + vagn - Tålig avfallsbehållare med avtagbart lock och tillhörande vagn. Passar för användning inomhus och på övertäckta utomhusområden. Förenkla och effektivisera sorteringsprocessen med en praktisk avfallsbehållare på hjul. Den rymliga avfallsbehållaren är tillverkad av tålig plast, är lätt att rengöra och lätt att lyfta tack vare praktiska handtag på kortsidorna. Detta är en mångsidig och användbar behållare som klarar tuffa miljöer och kan med fördel användas både inom- och utomhus. Locket minskar spridningen av dålig lukt och ger ett mer hygieniskt intryck. Den medföljande vagnen gör det enkelt att förflytta avfallsbehållare även när den är full. Det är smidigt om du till exempel behöver transportera behållaren för tömning och rengöring.
1 619 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Avfallsbehållare OLIVER, 90 liter, svart
I lager
Avfallsbehållare OLIVER, 90 liter, svart
Avfallsbehållare OLIVER, 90 liter, svart - Tålig avfallsbehållare för inom- och utomhusbruk. Staplingsbar. Lägg till lock och vagn för en komplett lösning. Förenkla sopsorteringen med en praktisk avfallsbehållare i plast. Plastbehållaren finns i flera olika färgalternativ, vilket låter dig bygga ett lätthanterligt avfallssystem. Avfallsbehållaren är tillverkad av tålig plast som är lätt att rengöra och tål att användas i miljöer där många människor passerar. Denna praktiska avfallsbehållare är staplingsbar och lätt att lyfta tack vare ett praktiskt handtag. Behållaren kan kompletteras med olika lock som också finns i flera färger. Genom att välja olika färger beroende på vilket typ av avfall som slängs är det lätt att slänga rätt sak på rätt plats. Avfallsbehållaren kan även kompletteras med en vagn för en eller två behållare. Detta gör det enkelt att transportera avfallsbehållarna för rengöring eller tömning. Glöm inte att komplettera din avfallsbehållare med plastsäckar. Även säckarna finns i olika färger för att lätt se skillnad vid sortering och hantering av avfall.
556 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Klassisk avfallsbehållare WALTER, 60 liter, svart
I lager
Klassisk avfallsbehållare WALTER, 60 liter, svart
Klassisk avfallsbehållare WALTER, 60 liter, svart - Papperskorg med klassisk avfallsmärkning. Monteras på stolpe eller vägg. Värme- och köldbeständig. Lock samt fästsats för väggmontering medföljer. Klassisk papperskorg som står emot väder och vind och tydligt visar var skräpet ska slängas. Papperskorgen är tillverkad helt i HD-polyeten som tål stora variationer i temperatur. Materialet är styvt och klarar hårt slitage och ett tufft klimat. Det gör det perfekt för utomhusbruk. Locket hindrar insyn och är utformat så att avfallet skyddas. Fästsats för montering på vägg ingår. Montering på stolpe kräver stålbuntband eller liknande (ingår ej).
1 619 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Plasttunna DOUGLAS, 120 liter, grå, inklusive lock och hjulbas
I lager
Plasttunna DOUGLAS, 120 liter, grå, inklusive lock och hjulbas
Plasttunna DOUGLAS, 120 liter, grå, inklusive lock och hjulbas - Robust och slagtålig plasttunna för avfallssamling, förvaring eller transport. Inklusive lock och hjulbas. Rejäl avfallsbehållare som passar de flesta avfallshanteringsbehov. Behållaren är tillverkad av stryktålig plast, ett material som tål daglig användning och är dessutom lätt att rengöra. Tunnan är utrustad med rejäla handtag för enkel hantering. Avfallsbehållarens runda format gör den enkel att stapla, vilket underlättar vid förvaring. Plasttunnan levereras komplett med ett lock och en hjulbas för flexibel användning och smidig förflyttning. Ett lock förhindrar skyddar mot insyn, ger ett hygieniskt intryck och reducerar spridningen av dålig lukt. Locket är tillverkat av slitstark plast och är försett med två små handtag för smidig tömning. Hjulbasen monteras enkelt på plasttunnans botten och låter dig smidigt flytta undan avfallsbehållaren när du behöver plats för annat. Detta underlättar även tömning och rengöring av plasttunnan.
1 694 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
Avfallsbehållare LISTON, 115 liter, galvaniserad
I lager
Avfallsbehållare LISTON, 115 liter, galvaniserad
Avfallsbehållare LISTON, 115 liter, galvaniserad - Tunna med lock och bärhandtag. Cylinderformad avfallsbehållare tillverkad i varmgalvaniserad plåt. Plåttunnan är lämplig som trasselbehållare, förvaringskärl, soptunna eller behållare för brandfarligt avfall. Locket döljer och skyddar innehållet samt minskar risken för brand på arbetsplatsen. Två bärhandtag underlättar hantering och förflyttning av tunnan. För att underlätta hanteringen ytterligare går det att komplettera med en hjulsats (säljs separat, se tillbehör).
2 025 kr
Frakt 125 kr
AJ Produkter
AJ ProdukterGå till AJ Produkter
4/2/1 st återanvändbar moppduk, torr- och våt flatmoppdyna, tvättbar, lämplig för rengöring av hårda trägolv, slitstark och högabsorberande, passar de (2 st,1 st,4 st,Rosa 1 st,Svart dammborste,Rosa 4 st,2 st.)
I lager
4/2/1 st återanvändbar moppduk, torr- och våt flatmoppdyna, tvättbar, lämplig för rengöring av hårda trägolv, slitstark och högabsorberande, passar de (2 st,1 st,4 st,Rosa 1 st,Svart dammborste,Rosa 4 st,2 st.)
2 st,1 st,4 st,Rosa 1 st,Svart dammborste,Rosa 4 st,2 st.Polyester
27 kr
Shein
SheinGå till Shein
CLINEX 77-076 Desinfektionsmedel
I lager
CLINEX 77-076 Desinfektionsmedel
PRODUKTSERIE: W3 Multi; Innehåll [liter]: 1; Kem.egenskaper: tunnflytande; Fatmodell: Flaska; Vätska:
99 kr
Frakt 99 kr
R
reservdelar24.seGå till reservdelar24.se
Kärcher RM 519 Mattrengöringsmedel för Textilvårdsmaskin 1 liter Nordic
I lager
Kärcher RM 519 Mattrengöringsmedel för Textilvårdsmaskin 1 liter Nordic
Kärcher RM 519 mattrengöringsmedel är snabbtorkande rengöringsmedel för mattor och stoppade möbler. Medlet använder du tillsammans med din Kärcher matt- och textilvårdsmaskin för effektiv rengöring av mattor, bilsäten och möbelklädsel. Det ska vara enkelt att rengöra svåra fläckar eller smuts som hamnat på mattan, med Kärcher RM 519 blir textilrengöring enkelt och smidigt.Kompatibla maskinerSE 4002,SE 6.100,SE 6.100 (vit),
159 kr
Frakt 49 kr
NetOnNet
NetOnNetGå till NetOnNet
FD 322 snabbt ytdesinfektionsmedel EN 14476 (10 l) - DÜRR DENTAL - DÜRR
I lager
FD 322 snabbt ytdesinfektionsmedel EN 14476 (10 l) - DÜRR DENTAL - DÜRR
Aldehydfri Klar att använda. Verkar inom 1 minut mot HBV. Koncentrerad. Aktiva substanser: alkoholer
1 481 kr
Frakt 99 kr
Swemed
SwemedGå till Swemed
Moppduk engångs Vikan - 60cm vit - 20 st
I lager
Moppduk engångs Vikan - 60cm vit - 20 st
Engångsmopp med enastående prestanda för torr, fuktig och våt användning. Fästs direkt på kardborrstativet och används när det inte finns tvättmöjlighet eller som komplement till tvättbart system på t.ex. sjukhus, butiker, restaurang, slöjdsalar, vid smittor m.m. Vid fuktmoppning klarar moppen upp till 30 m², används även torr för uppsamling av damm och smuts. Moppen är tillverkad av 100 % polyestermikrofiber i små öglor, vilket gör att kontaktytan mellan mopp och den yta som ska rengöras minskas. Detta ger lägre friktion och därmed även ökad ergonomi. Innerförpackning 20 st och 400/kartong.
156 kr
Frakt 99 kr
Swemed
SwemedGå till Swemed
Mopp fukt/våt MicroWet Duotex - 47cm blå - 5 st
I lager
Mopp fukt/våt MicroWet Duotex - 47cm blå - 5 st
Unik blandning av speciellt utvalda fibrer som både absorberar och lägger ut vätska lika effektivt. Mycket hög städkapacitet. Uppfyller de absolut högsta kraven på rengöring och hygien.
1 863 kr
Frakt 99 kr
Swemed
SwemedGå till Swemed

Du har sett 16 av 15170 produkter.

Annons

Effektiv städning med rätt städutrustning och rengöringsmedel

Att hålla hemmet rent och fräscht är enklare med rätt produkter. Med rätt rengöringsmedel och städutrustning blir städningen både effektiv och smidig. Från flytande rengöringsmedel till dammvippor och ångtvättar, det finns något för varje behov. Genom att använda PriceRunners smarta filter kan du enkelt hitta de produkter som passar dig bäst.

Välj rätt rengöringsmedel för alla ytor

Olika ytor kräver olika typer av rengöringsmedel. För att få bästa resultat är det viktigt att välja rätt produkt. Flytande rengöringsmedel är populära för sina mångsidiga användningsområden och finns i olika varianter för specifika ytor. De är effektiva för kök, badrum och andra områden i hemmet. Med rätt rengöringsmedel kan du enkelt hålla ytorna skinande rena och hygieniska.

Städutrustning för alla behov

Att ha rätt städutrustning kan göra stor skillnad i hur effektivt du kan städa. En flatmopp är exempelvis idealisk för att snabbt torka av golv, medan en dammvippa är perfekt för att ta bort damm från svåråtkomliga platser. För mer grundlig rengöring kan en ångtvätt vara ett bra val. Den använder ånga för att lösa upp smuts och bakterier, vilket gör den särskilt användbar i kök och badrum. Genom att använda städutrustning som passar dina behov kan du spara tid och energi.

Praktiska produkter för avfallshantering

Att hantera avfall på ett effektivt sätt är en viktig del av städningen. Med rätt produkter för avfallshantering kan du enkelt sortera och förvara skräp tills det är dags att slänga det. Det finns olika typer av soptunnor och påsar som är anpassade för olika behov. Välj en lösning som passar ditt hushåll och gör avfallshanteringen smidigare.

Toalett- och hushållspapper för dagligt bruk

Toalett- och hushållspapper är en nödvändighet i varje hem. För att säkerställa att du alltid har tillräckligt hemma kan du använda PriceRunner för att jämföra olika alternativ. Toalett- & hushållspapper finns i olika storlekar och kvaliteter för att passa olika behov. Genom att välja rätt produkt kan du både spara pengar och få en bättre användarupplevelse.

Dispensrar för smidig hantering

Dispensrar kan vara praktiska för att organisera och hantera olika produkter i hemmet. De finns i olika utföranden för att passa olika typer av papper och rengöringsmedel. En dispenser kan hjälpa till att hålla ordning och minska slöseri. Välj en modell som passar ditt hem och dina behov för att förenkla vardagen.

Smarta verktyg som hjälper dig att hitta rätt

Genom att använda PriceRunners olika verktyg kan du enkelt navigera dig fram till rätt alternativ. Utöver att jämföra priser kan du också ta hjälp av smarta filter, läsa användarrecensioner och se prishistorik.

Filtrera och sortera

Du kan filtrera på allt från önskat maxpris och märke till mer detaljerade egenskaper som material eller färg. Det gör att endast de produkter som är relevanta för dig visas. Förutom att priset kan variera mellan olika butiker är det också vanligt att leveranssätt, fraktkostnad och betalningsalternativ skiljer sig åt. Därför har vi gjort det möjligt att filtrera butikerna efter dessa faktorer, så att du lättare kan hitta det bästa alternativet för dig.

Recensioner: Se vad andra tycker om produkten

Recensioner från andra användare kan ge värdefulla insikter i produktens egenskaper och hållbarhet. Produktens betyg hjälper dig att snabbt bedöma populariteten och kundnöjdheten.

Prishistorik: Säkerställ att du hittat en bra deal

För att du ska vara helt säker på att ditt köp är en bra deal har du möjlighet att se prishistorik för produkten. Här kan du enkelt se prisutvecklingen och därmed snabbt avgöra om det faktiskt är en bra deal eller inte. Välj om du vill visa prishistorik för den senaste månaden, eller om du vill jämföra den under längre tid. Genom att klicka på “Välj butik” kan du även se historiken för en specifik butik.

Inspiration

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Av Klarna

Populära sökningar i Städutrustning & Rengöringsmedel

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Bilder på den här hemsidan kan vara AI-genererade.