• Black Friday
  • Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Vitvaror

Städutrustning & Rengöringsmedel

Behöver du städutrustning och rengöringsmedel? På PriceRunner hjälper vi dig att hitta rätt produkter för alla dina städbehov. Vi listar ett brett sortiment av städutrustning och rengöringsmedel från olika märken och butiker. Använd våra praktiska filter för att enkelt navigera bland alternativen. Du kan filtrera efter pris, funktioner eller användarrecensioner för att hitta det bästa alternativet för just dig. Oavsett om du letar efter en dammsugare, mopp eller rengöringsspray, kan du snabbt jämföra priser och egenskaper. Våra användarrecensioner ger dig insikt i vad andra tycker om produkterna, vilket hjälper dig att fatta rätt beslut. Vi ser till att du får mest valuta för pengarna genom att guida dig till de bästa erbjudandena. Börja här för att hitta den städutrustning och de rengöringsmedel som passar dina behov bäst!

Prova flexibla betalningar medKlarnaLär dig hur

Filtrera
  • Städutrustning & Rengöringsmedel
  • Rengöringsmedel
  • Städutrustning
  • Avfallshantering
  • Toalett- & Hushållspapper
  • Dispensrar

1000+ produkter

Visa som tabell
Städutrustning & Rengöringsmedel VIA Color 1320 1.3L
VIA Color 1320 1.3L
1 st Flytande
82 kr
63,00 kr/L
Ej i lager
Städutrustning & Rengöringsmedel Softlan Sköljmedel Outdoor Fresh 1000ml 1L
Trendande
Softlan Sköljmedel Outdoor Fresh 1000ml 1L
85 kr
85,00 kr/L
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel IKEA HÅLLBAR Avfallssorteringslösning, med utdrag/ljusgrå, 20 l
IKEA HÅLLBAR Avfallssorteringslösning, med utdrag/ljusgrå, 20 l
Sorteringskärl
399 kr
704,00 kr/kg
1 butik
Städutrustning & Rengöringsmedel Diversey Appliceringsflaska Diversey 500 ml 500ml
-28%
Diversey Appliceringsflaska Diversey 500 ml 500ml
Tillbehör städutrustning
161 kr
323,00 kr/L
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Miele WA WC 1503 L Tvättmedel
Miele
Trendande
Miele WA WC 1503 L Tvättmedel
225 kr
3 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Nespresso Avkalkningsmedel
Nespresso Avkalkningsmedel
Flytande
94 kr
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel CleanXpert Carpet Cleaner 500ml
CleanXpert Carpet Cleaner 500ml
Flytande
169 kr
338,00 kr/L
2 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Miele FA WS 151 L Doftpatroner
Miele
Miele FA WS 151 L Doftpatroner
145 kr
2 butiker
Liberon Polerull Nr 0000 Extra Fin 100 g
Trendande
Liberon Polerull Nr 0000 Extra Fin 100 g
Tillbehör städutrustning
99 kr
2 butiker
Dr. Beckmann Fleckenteufel Fläckborttagningsmedel 50ml
Trendande
Dr. Beckmann Fleckenteufel Fläckborttagningsmedel 50ml
45 kr
2 butiker
Grohe Sensia Arena Avkalkningskit
Grohe Sensia Arena Avkalkningskit
759 kr
2 butiker
Electrolux Rengöringsmedel SuperCare disk/tvätt M2GCP100
Electrolux
Trendande
Electrolux Rengöringsmedel SuperCare disk/tvätt M2GCP100
Tablett
139 kr
1 butik
Cillit Bang Mögelrengöring 750 ml
Cillit Bang Mögelrengöring 750 ml
65 kr
2 butiker
Ulsonix Kombiskurmaskin 45,5 1600 m²/h
Ulsonix Kombiskurmaskin 45,5 1600 m²/h
Skrubbmaskin
14 094 kr
2 butiker
Swirl Avfallspåse Active Fresh 30L, 9-pack 4008871216663 30L
Swirl Avfallspåse Active Fresh 30L, 9-pack 4008871216663 30L
Sorteringskärl
29 kr
1,00 kr/L
2 butiker
The Pink Stuff The Miracle Scrubber Kit
The Pink Stuff The Miracle Scrubber Kit
249 kr
2 butiker
Vileda Mop Refill TURBO 3in1 Microfiber 1
-34%
Vileda Mop Refill TURBO 3in1 Microfiber 1
Tillbehör städutrustning
98 kr
149 kr
2 butiker
Frida Diskpropp Med Pigg
Trendande
Frida Diskpropp Med Pigg
15 kr
2 butiker
Frida Microfiber mopp våtmoppning
Frida Microfiber mopp våtmoppning
Tillbehör städutrustning
95 kr
3 butiker
Skurborstar Till Borrmaskin 4-delar Gul
Trendande
Skurborstar Till Borrmaskin 4-delar Gul
Borste
179 kr
2 butiker
Softlan Ultra Paradise Collection Sköljmedel
Trendande
Softlan Ultra Paradise Collection Sköljmedel
38 kr
2 butiker
Dr. Beckmann Pet Stain & Odour Remover 650ml
Trendande
Dr. Beckmann Pet Stain & Odour Remover 650ml
1 st Flytande
106 kr
163,00 kr/L
2 butiker
Liberon Antikvax Pasta 150ml Färglös
Trendande
Liberon Antikvax Pasta 150ml Färglös
Flytande
349 kr
3 butiker
Classic Antistat Spray 225ml
Trendande
Classic Antistat Spray 225ml
Flytande
149 kr
662,00 kr/L
3 butiker
Brabantia Sort & Go Built-In Waste Bin 2pcs 16L
Brabantia Sort & Go Built-In Waste Bin 2pcs 16L
Sorteringskärl, 2 st
729 kr
2 butiker
Alpina Alpina Diskborste med diskmedel
Alpina Alpina Diskborste med diskmedel
30 kr
2 butiker
Kinzo Vaskrensare 3 meter avloppsrensare handfat 3L
-38%
Kinzo Vaskrensare 3 meter avloppsrensare handfat 3L
Flytande
49 kr
16,00 kr/L
2 butiker
Vileda Infinity Flex
Trendande
Vileda Infinity Flex
Tillbehör städutrustning
915 kr
2 butiker
URNEX Dezcal Powder 900g
Trendande
URNEX Dezcal Powder 900g
Pulver
320 kr
2 butiker
Vileda Teleskopskaft Vario
Trendande
Vileda Teleskopskaft Vario
Mopp- & Kvastskaft
399 kr
4 butiker
Simplehuman 5 L Fingerprint-Proof Slim Trash
Simplehuman 5 L Fingerprint-Proof Slim Trash
922 kr
2 butiker
Brabantia Sort & Go 16 L baskets
Trendande
Brabantia Sort & Go 16 L baskets
Soptunna
427 kr
2 butiker
Dettol Power & Fresh Anti-Bacterial Multipurpose Cleaner 1L 1000ml
Trendande
Dettol Power & Fresh Anti-Bacterial Multipurpose Cleaner 1L 1000ml
1 st Flytande
60 kr
60,00 kr/L
2 butiker
Lenor Laundry Perfume In-Wash Scent Booster Beads Spring Awakening 176g
Lenor Laundry Perfume In-Wash Scent Booster Beads Spring Awakening 176g
69 kr
2 butiker
Flash Bathroom Cleaning Spray 800ml
Flash Bathroom Cleaning Spray 800ml
Flytande
55 kr
2 butiker
Franke RENGÖRING FÄRGAD DISKBÄNK 250ML 2.7L 250ml
Trendande
Franke RENGÖRING FÄRGAD DISKBÄNK 250ML 2.7L 250ml
Flytande
199 kr
796,00 kr/L
2 butiker
Dr. Beckmann Upholstery Stain Remover 400ml
Dr. Beckmann Upholstery Stain Remover 400ml
Flytande
79 kr
198,00 kr/L
2 butiker
Nordiska Plast Source Sorting Kit 5L
Trendande
Nordiska Plast Source Sorting Kit 5L
399 kr
80,00 kr/L
3 butiker
Nedis Jern Strygesål Rengøring Stick
Nedis Jern Strygesål Rengøring Stick
64 kr
2 butiker
Melitta Automatic Coffee Machine Liquid Descaler 250ml
Trendande
Melitta Automatic Coffee Machine Liquid Descaler 250ml
Flytande
150 kr
600,00 kr/L
2 butiker
Kärcher WV 5 Plus N Edition Black 100ml
Kärcher WV 5 Plus N Edition Black 100ml
Batteridrivet
797 kr
7 970,00 kr/L
4 butiker
Zagg InvisibleShield Antimicrobial Wet Wipes 10-Pack
Zagg InvisibleShield Antimicrobial Wet Wipes 10-Pack
50 kr
4 butiker
Sjö & Hav Hand Disk Salt Water Dishwashing Detergent 0.5L 75ml
Trendande
Sjö & Hav Hand Disk Salt Water Dishwashing Detergent 0.5L 75ml
Flytande
105 kr
1 400,00 kr/L
2 butiker
Juliette Has A Gun Not a Room Spray 200ml
Juliette Has A Gun Not a Room Spray 200ml
Flytande
481 kr
2 406,00 kr/L
7 butiker
The Pink Stuff The Power Disinfectant Cleaner
Trendande
The Pink Stuff The Power Disinfectant Cleaner
Bakteriedödande, Desinficering, Flytande
34 kr
45,00 kr/L
2 butiker
vidaXL 149572 30L
vidaXL 149572 30L
Sorteringskärl, Soptunna
1 249 kr
42,00 kr/L
2 butiker
Miele GP CL MCX 0101 P Milk Pipework Cleaner 100pcs
Miele
Trendande
Miele GP CL MCX 0101 P Milk Pipework Cleaner 100pcs
100 st Stick
399 kr
2 butiker
Rapide Wax Cotton Care Spray 300ml
Trendande
Rapide Wax Cotton Care Spray 300ml
Flytande
169 kr
563,00 kr/L
1 butik

Städutrustning & Rengöringsmedel: 3 saker att överväga innan du köper

Att välja rätt städutrustning är avgörande för att göra städningen både effektiv och enkel. Fundera på vilka ytor du oftast rengör hemma och välj produkter som är anpassade för dessa. Om du till exempel har många trägolv kan en mikrofibermopp vara ett bra val, medan en dammsugare med HEPA-filter är idealisk för allergiker. Genom att matcha städutrustning och rengöringsmedel med dina specifika behov sparar du både tid och energi.

Många städutrustning och rengöringsmedel finns nu i miljövänliga varianter som är skonsamma mot både miljön och ditt hem. Titta efter produkter märkta med miljömärkningar som Svanen eller Bra Miljöval. Dessa märkningar garanterar att produkterna uppfyller strikta krav gällande hållbarhet och hälsa. Att välja miljövänliga alternativ bidrar inte bara till en renare planet utan kan också förbättra inomhusmiljön i ditt hem.

För att få bästa möjliga pris på städutrustning och rengöringsmedel rekommenderar vi att du jämför priser från olika återförsäljare innan du gör ett köp. Använd PriceRunner för att snabbt se vilka erbjudanden som finns tillgängliga. Dessutom är det klokt att läsa recensioner från andra kunder för att få en bättre förståelse av produktens prestanda och hållbarhet. Kundrecensioner kan ge insikt om eventuella problem eller fördelar som inte alltid framgår av produktbeskrivningen.

STÄDUTRUSTNING & RENGÖRINGSMEDEL

Vanliga frågor

Städutrustning & rengöringsmedel är verktyg och kemikalier som används för att rengöra och underhålla hemmet. Dessa produkter inkluderar allt från dammsugare och moppar till rengöringssprayer och tvättmedel. När du väljer, överväg produktens effektivitet, miljöpåverkan och om den passar dina specifika rengöringsbehov.

Städutrustning & rengöringsmedel finns i olika typer som dammsugare, moppar, borstar, trasor samt rengöringssprayer och tvättmedel. Varje typ har sina egna fördelar beroende på ytan du behöver rengöra. Välj produkter som passar bäst för dina specifika städuppgifter.

Städutrustning & rengöringsmedel väljs bäst utifrån dina behov, ytor du ska rengöra och eventuella allergier. Tänk på effektiviteten och om produkterna är miljövänliga. Läs recensioner och jämför priser för att hitta det bästa alternativet för dig.

Du har sett 48 av 9845 produkter.
1

...

32

...

63

65

67

...

137

...

206

Annons

Relaterat hos våra butiker

Lock knopp trash svart
I lager
Lock knopp trash svart
Lock till Brooklyn Bin soptunna 45 liter med screentrycksymbol. Hålet är utformat efter sorteringsbehovet. * Finns i olika utförande för olika behov. * Svart mattlackade
1 249 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Gummiblad ETTORE Skrapa 35cm
I lager
Gummiblad ETTORE Skrapa 35cm
Gummiblad från Ettore. Gummiblad refill till Ettores fönsterputsskena 35cm.
73 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Diskborste blå
I lager
Diskborste blå
Diskborste Classic kombinerar svensk kvalitet med smart design för lång hållbarhet och bekväm användning. Den är perfekt för dig som värdesätter funktion och hygien i köket. Det ergonomiska, greppvänliga handtaget ger ett bra stöd vid diskningen, medan det praktiska pekfingerfästet, den robusta kroken och både front- och sidoskrapan gör arbetet enkelt och effektivt. Diskborsten tål temperaturer upp till 140 °C och kan diskas i maskin. * Ursprungsland: Sverige * Material: Polypropen, polyester och ståltråd
14 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Sanitetsrent WETROK Biosan 1L
I lager
Sanitetsrent WETROK Biosan 1L
Specialprodukt för borttagning av odörer och urinlukt genom biologisk nedbrytning. Luktborttagnings- och underhållsrengöringsmedel för sanitetsutrymmen - avlägsnar obehaglig lukt genom mikrobiologisk nedbrytning. För allmän daglig rengöring av sanitetsutrymmen, tvättbara ytor (välbesökta toaletter, sanitetsporslin, kakelväggar m.m.). Kan användas outspätt i avlopp (min. verkningstid 1 h), får inte användas eller blandas med sura rengöringsmedel eller desinfektionsmedel. - pH-värde: 6,2-7,2 - Lukt: parfymerad - Utseende: blå vätska
358 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Lock papper grå
I lager
Lock papper grå
Lock till Brooklyn Bin soptunna 45 liter med screentrycksymbol. Hålet är utformat efter sorteringsbehovet. * Finns i olika utförande för olika behov. * Grå mattlackade
1 136 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Maskindiskmedel Suma Med Super LPH 200 liter
I lager
Maskindiskmedel Suma Med Super LPH 200 liter
Maskindiskmedel Suma Med Super LPH – Skonsam och effektiv rengöring Suma Med Super LPH är ett koncentrerat maskindiskmedel som är särskilt framtaget för användning i spol- och diskdesinfektorer samt kärlkokare och ångalstrare. Produkten är anpassad för att lösa smuts effektivt, även i mjukt och medelhårt vatten. Den unika lågalkaliska sammansättningen gör den idealisk för rengöring av känsliga föremål såsom instrument, rondskålar, anestesiutrustning och bidéskålar. Samtidigt är produkten mycket skonsam mot diskgods och bevarar materialens kvalitet vid regelbunden användning. Vanliga frågor Vilken typ av maskiner passar detta diskmedel till? Det är framtaget för spol- och diskdesinfektorer, kärlkokare och ångalstrare. Är diskmedlet lämpligt för känsliga redskap? Ja, det är mycket skonsamt mot diskgods och speciellt formulerat för instrumentdisk. Kan diskmedlet användas i olika vattenhårdheter? Ja, det fungerar effektivt i mjuka och medelhårda vatten. Vilken volym på förpackningen har produkten? Förpackningen rymmer 200 liter maskindiskmedel. Är detta en specialbeställningsprodukt? Ja, produkten är markerad som specialbeställning.
24 888 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Glas- och universalrengöring Cif Professional ECO 750 ml
I lager
Glas- och universalrengöring Cif Professional ECO 750 ml
Glas- och universalrengöringen Cif Professional Eco Glass & Multi Surface avlägsnar snabbt smuts och fett och ger en strimmelfri glans på bara några sekunder. * Miljöinfo: EU Ecolabel
68 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Plastsäck LD 60L 45my vit 25/rl
I lager
Plastsäck LD 60L 45my vit 25/rl
Dessa Polynova Nissen PolyPRIMA soppåsar ger tillräckligt med utrymme för att rymma torrt och vått avfall, vilket gör dem till ett välbehövligt alternativ för avfallshantering. Polynova Nissen PolyPRIMA soppåsar är tillverkade av lågdensitetspolyeten (LDPE) som är känt för dess styrka och lätthet och de kan användas för att kasta sopor på ett spillsäkert och hygieniskt sätt. Användarna kan klä papperskorgen med dessa soppåsar, vilket gör det enkelt att samla in sopor i miljöer med hög belastning såsom shoppinggallerior och universitet. Med dessa påsar på offentliga platser främjas även hygienmedvetenheten. - Lämplig för miljöer med hög användningsgrad - 100 % återvinningsbar - Material: LDPE - Kapacitet: 60 liter - Tjocklek: 0,045 mm - Färg: Vit - Mått: 900 x 550 mm - Antal: 25
76 kr
OfficeStore
OfficeStoreGå till OfficeStore
Plastlock Durable DURABIN LID 60, för 60L tunna
I lager
Plastlock Durable DURABIN LID 60, för 60L tunna
Durable DURABIN LID 60 är ett plastlock anpassat för DURABIN-serien med 60 liters kapacitet. Locket ger en sluten avfallslösning som förhindrar luktspridning och ger ett prydligare intryck i kontor, personalutrymmen eller produktionsmiljöer. Lock till soptunna 60 liter – exakt passform för DURABIN Locket är konstruerat för att passa exakt på Durable DURABIN 60 liters avfallstunna. Den täta passformen gör att lukt hålls inne och att tunnan kan placeras i kundnära miljöer utan att störa. Material: Slagtålig plast Passform: DURABIN 60 liter Varumärke: Durable Funktion: Förhindrar luktspridning och skyddar innehållet Plastlock för källsortering och kontorsmiljöer DURABIN LID 60 passar bra i miljöer där avfall behöver döljas eller separeras – exempelvis källsorteringsstationer i personalrum, receptioner eller konferensytor. Med lock blir avfallshanteringen mer hygienisk och tunnorna enklare att stapla vid förvaring. Vanliga frågor om lock till DURABIN 60 liter Passar DURABIN LID 60 alla DURABIN-tunnor? Nej, Durable DURABIN LID 60 är specifikt anpassat för DURABIN 60 liters tunna. För andra storlekar i DURABIN-serien krävs motsvarande lock i rätt dimension. Kan man stapla DURABIN-tunnor med lock? Ja, DURABIN 60 med DURABIN LID 60 är designade för staplingsbar förvaring. Locket sitter tätt och bidrar till stabil stapling vid lagerhållning eller transport.
159 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
WC-rengöring Domestos mountain 750 ml
I lager
WC-rengöring Domestos mountain 750 ml
Rengör, bleker och desinficerar samt ger ett långvarigt skydd. Avlägsnar effektivt bakterier i toaletten och ger ett långvarigt skydd. Förutom den effektiva rengöringen har produkten även en blekande och desinficerande verkan. Används till rengöring av toalett och avlopp men även större ytor så som golv. Innehåller 750 ml.
64 kr
Frakt 59 kr
Kontorsmax
KontorsmaxGå till Kontorsmax
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31, kardborre, grå, 40 cm (400mm)
I lager
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31, kardborre, grå, 40 cm (400mm)
Mikrofibermopp Vikan DampDry 31 är en kardborreförsedd städmopp för både torr och fuktig rengöring av släta golv. Moppen har elektrostatisk laddning som fångar damm och partiklar vid torranvändning, och ger djuprengöring vid fuktmoppning. Avsedd för verksamheter med höga hygienkrav som livsmedelsindustri, vård och storkök. Mikrofibermopp med elektrostatisk laddning för effektivt smutsupptag Mikrofibermaterialet i Vikan DampDry 31 genererar en elektrostatisk laddning vid torrmoppning som drar till sig damm, hår och fina partiklar från golvytan. Vid fuktig användning lyfter fibrerna bort fastsittande smuts utan att lämna ränder på släta underlag som klinker, vinyl och epoxigolv. Bredd: 40 cm Material: Mikrofiber Färg: Grå Fäste: Kardborre för flexibla moppramar Livslängd: Minst 500 tvättcykler vid korrekt underhåll Användning: Torr och fuktig rengöring Städmopp för livsmedelsindustri och hygienklassade miljöer Vikan DampDry 31 är konstruerad för miljöer där hygien är prioriterat. Kardborrefästet gör det enkelt att byta mopp mellan områden för att undvika korskontaminering. Den grå färgen ingår i Vikans färgkodningssystem för zonindelad städning inom HACCP-rutiner. Miljömärkning A-pil – förpackningen är märkt för korrekt källsortering enligt svenska återvinningssystemet. Vanliga frågor om mikrofibermopp Vikan Vilken moppram passar till Vikan DampDry 31 med kardborre? Vikan DampDry 31 med kardborrefäste passar till flexibla moppramar med kardborresystem i 40 cm bredd. Vikans egna flexibla moppramar är rekommenderade för bästa passform och rörelsefrihet längs golvskarvar och hörn. Hur tvättar man en mikrofibermopp för att behålla livslängden? Mikrofibermoppen Vikan DampDry 31 tvättas i maskin vid max 95°C utan sköljmedel. Sköljmedel täpper till mikrofibrerna och minskar smutsupptaget. Med korrekt tvätt håller moppen för minst 500 tvättcykler. Kan man använda Vikan DampDry 31 helt torr utan vatten? Ja, moppen är konstruerad för både torr och fuktig användning. Vid torrmop
209 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Moppstativ Nordex Aluminium, snabbkoppling, 23 cm (230mm)
I lager
Moppstativ Nordex Aluminium, snabbkoppling, 23 cm (230mm)
Moppstativ Nordex Aluminium 23 cm är ett lättviktigt aluminiumstativ för professionell golvvård. Stativet har snabbkoppling för enkel montering av mopphuvud och är kompatibelt med kardborreförsedda moppar. Passar för städverksamheter som behöver ett tystgående och slitagetåligt moppstativ. Moppstativ i aluminium med stötdämpande ändkapslar Stativet är tillverkat i aluminium vilket ger låg vikt utan att kompromissa med hållbarheten. De stötdämpande ändkapslarna reducerar ljudnivån vid städning – en fördel i ljudkänsliga miljöer som kontor, vårdlokaler och skolor. Material: Aluminium Bredd: 23 cm Fästsystem: Snabbkoppling Kompatibilitet: Kardborreförsedda moppar (Velcro) Ändkapslar: Stötdämpande för tystare drift Moppstativ för kontor, vård och skola Snabbkopplingen gör det enkelt att byta mopphuvud utan verktyg, vilket sparar tid vid rutinstädning. Stativet passar för daglig golvvård i kontorsmiljöer, vårdlokaler, skolor och andra fastigheter där effektiv städning prioriteras. Den kompakta bredden på 23 cm gör det lämpligt för mindre ytor och trånga utrymmen. Vanliga frågor om moppstativ i aluminium Vilka moppar passar till Nordex moppstativ 23 cm? Nordex Moppstativ Aluminium 23 cm är kompatibelt med kardborreförsedda moppar (Velcro-fäste). Det passar de flesta mikrofibermoppar och fuktmoppar som använder kardborresystem för montering. Hur fungerar snabbkopplingen på moppstativet? Snabbkopplingen på Nordex moppstativ låter dig fästa och lossa moppskaftet utan verktyg. Det gör byten av mopphuvud snabbt vid arbete med flera olika moppar eller vid rengöring av utrustningen. Varför välja moppstativ i aluminium istället för plast? Aluminium är lättare och mer slitagetåligt än plast vid intensiv användning. Nordex moppstativ i aluminium behåller sin form över tid och tål daglig professionell städning bättre än motsvarande plastmodeller.
119 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
I lager
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
Dr. Beckmann Toilet Cleaning Sheets Citrus Sensation 20 st
42 kr
Frakt 69 kr
Luxplus
LuxplusGå till Luxplus
Vipplock Durable DURABIN FLIP SQUARE, 40 liter
I lager
Vipplock Durable DURABIN FLIP SQUARE, 40 liter
Vipplock Durable DURABIN FLIP SQUARE 40 är ett tillbehörslock med vippfunktion till DURABIN SQUARE 40-liters avfallskärl. Locket underlättar källsortering och avfallshantering i kontor, offentliga miljöer och verksamheter där hygienisk och praktisk sophantering prioriteras. Vipplock till DURABIN SQUARE 40 – enkel avfallshantering Vipplocket har en fjäderbelastad lucka som öppnas vid lätt tryck och stänger automatiskt efteråt. Det döljer avfallet, minskar luktspridning och ger arbetsplatsen ett ordnat intryck. Konstruktionen passar exakt på DURABIN SQUARE 40-liters kärl och monteras utan verktyg. Passar: DURABIN SQUARE 40 liter Typ: Vipplock (flip lid) Varumärke: Durable Montering: Klickmontage utan verktyg Vipplock för källsortering på kontor och offentliga miljöer Locket används i kontorsmiljöer, receptioner, väntrum och offentliga lokaler där avfallskärl behöver täckas för ett prydligt utseende och minskad lukt. I kombination med färgkodade lock underlättas källsorteringen för användarna. Vanliga frågor om vipplock till DURABIN SQUARE Passar vipplocket endast DURABIN SQUARE 40 liter? Ja, Durable DURABIN FLIP SQUARE 40 är dimensionerat för att passa exakt på DURABIN SQUARE 40-liters avfallskärl. Det sitter inte på andra storlekar eller modeller i serien. Hur monteras vipplocket på avfallskärlet? Vipplocket klickas fast direkt på kärlets överkant utan verktyg. Det kan enkelt tas av vid tömning eller byte av soppåse.
229 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Fläckborttagningspulver The Pink Stuff Oxi Vittvätt, 1000 g
I lager
Fläckborttagningspulver The Pink Stuff Oxi Vittvätt, 1000 g
The Pink Stuff The Miracle Laundry Oxi Vittvätt är ett fläckborttagningspulver med oxi action-formula som tar bort fläckar från vita textilier utan starka kemikalier. Pulvret fungerar både vid blötläggning och maskintvätt och passar för kläder, handdukar och sängkläder. Fläckborttagningspulver med oxi action för vittvätt Oxi action-formeln arbetar genom att aktivt syresätta och bryta ner fläckar utan att skada textilfibrerna. Detta gör pulvret effektivt mot vanliga fläckar som kaffe, te, gräs och mat på vita tyger. Formeln är utvecklad för att ge resultat även vid lägre temperaturer. Innehåll: 1000 g Användning: Blötläggning och maskintvätt Avsedd för: Vittvätt Formulering: Oxi action-pulver Fläckborttagning för kläder, handdukar och sängkläder Pulvret är anpassat för alla typer av vita textilier i hushållet. Vid blötläggning löses pulvret i vatten där plaggen får ligga innan tvätt för extra fläckborttagning. Vid maskintvätt doseras pulvret tillsammans med ordinarie tvättmedel för att förstärka fläckborttagningen och ge textilierna en fräsch doft. Vanliga frågor om fläckborttagningspulver The Pink Stuff Kan The Pink Stuff Oxi Vittvätt användas på färgade kläder? The Pink Stuff The Miracle Laundry Oxi Vittvätt är specifikt formulerad för vita textilier. För färgade kläder finns en separat variant i sortimentet som är anpassad för att bevara färgerna. Hur doseras The Pink Stuff fläckborttagningspulver vid blötläggning? Vid blötläggning löses pulvret i varmt vatten enligt anvisningarna på förpackningen. Plaggen får sedan ligga i lösningen innan de tvättas i maskin för bästa fläckborttagande effekt.
109 kr
Kontorab
KontorabGå till Kontorab
Domestos Toiletblok Power 5 Lime 5 g
I lager
Domestos Toiletblok Power 5 Lime 5 g
Domestos Toiletblok Power 5 Lime 5 g
31 kr
Frakt 69 kr
Luxplus
LuxplusGå till Luxplus

Du har sett 16 av 15724 produkter.

Annons

Effektiv städning med rätt städutrustning och rengöringsmedel

Att hålla hemmet rent och fräscht är enklare med rätt produkter. Med rätt rengöringsmedel och städutrustning blir städningen både effektiv och smidig. Från flytande rengöringsmedel till dammvippor och ångtvättar, det finns något för varje behov. Genom att använda PriceRunners smarta filter kan du enkelt hitta de produkter som passar dig bäst.

Välj rätt rengöringsmedel för alla ytor

Olika ytor kräver olika typer av rengöringsmedel. För att få bästa resultat är det viktigt att välja rätt produkt. Flytande rengöringsmedel är populära för sina mångsidiga användningsområden och finns i olika varianter för specifika ytor. De är effektiva för kök, badrum och andra områden i hemmet. Med rätt rengöringsmedel kan du enkelt hålla ytorna skinande rena och hygieniska.

Städutrustning för alla behov

Att ha rätt städutrustning kan göra stor skillnad i hur effektivt du kan städa. En flatmopp är exempelvis idealisk för att snabbt torka av golv, medan en dammvippa är perfekt för att ta bort damm från svåråtkomliga platser. För mer grundlig rengöring kan en ångtvätt vara ett bra val. Den använder ånga för att lösa upp smuts och bakterier, vilket gör den särskilt användbar i kök och badrum. Genom att använda städutrustning som passar dina behov kan du spara tid och energi.

Praktiska produkter för avfallshantering

Att hantera avfall på ett effektivt sätt är en viktig del av städningen. Med rätt produkter för avfallshantering kan du enkelt sortera och förvara skräp tills det är dags att slänga det. Det finns olika typer av soptunnor och påsar som är anpassade för olika behov. Välj en lösning som passar ditt hushåll och gör avfallshanteringen smidigare.

Toalett- och hushållspapper för dagligt bruk

Toalett- och hushållspapper är en nödvändighet i varje hem. För att säkerställa att du alltid har tillräckligt hemma kan du använda PriceRunner för att jämföra olika alternativ. Toalett- & hushållspapper finns i olika storlekar och kvaliteter för att passa olika behov. Genom att välja rätt produkt kan du både spara pengar och få en bättre användarupplevelse.

Dispensrar för smidig hantering

Dispensrar kan vara praktiska för att organisera och hantera olika produkter i hemmet. De finns i olika utföranden för att passa olika typer av papper och rengöringsmedel. En dispenser kan hjälpa till att hålla ordning och minska slöseri. Välj en modell som passar ditt hem och dina behov för att förenkla vardagen.

Smarta verktyg som hjälper dig att hitta rätt

Genom att använda PriceRunners olika verktyg kan du enkelt navigera dig fram till rätt alternativ. Utöver att jämföra priser kan du också ta hjälp av smarta filter, läsa användarrecensioner och se prishistorik.

Filtrera och sortera

Du kan filtrera på allt från önskat maxpris och märke till mer detaljerade egenskaper som material eller färg. Det gör att endast de produkter som är relevanta för dig visas. Förutom att priset kan variera mellan olika butiker är det också vanligt att leveranssätt, fraktkostnad och betalningsalternativ skiljer sig åt. Därför har vi gjort det möjligt att filtrera butikerna efter dessa faktorer, så att du lättare kan hitta det bästa alternativet för dig.

Recensioner: Se vad andra tycker om produkten

Recensioner från andra användare kan ge värdefulla insikter i produktens egenskaper och hållbarhet. Produktens betyg hjälper dig att snabbt bedöma populariteten och kundnöjdheten.

Prishistorik: Säkerställ att du hittat en bra deal

För att du ska vara helt säker på att ditt köp är en bra deal har du möjlighet att se prishistorik för produkten. Här kan du enkelt se prisutvecklingen och därmed snabbt avgöra om det faktiskt är en bra deal eller inte. Välj om du vill visa prishistorik för den senaste månaden, eller om du vill jämföra den under längre tid. Genom att klicka på “Välj butik” kan du även se historiken för en specifik butik.

Inspiration

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Av Klarna

Populära sökningar i Städutrustning & Rengöringsmedel

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Bilder på den här hemsidan kan vara AI-genererade.