• Black Friday
  • Rea
  • Guider
  • Om oss
  • Rea
Hem & Hushåll
Vitvaror

Städutrustning & Rengöringsmedel

Behöver du städutrustning och rengöringsmedel? På PriceRunner hjälper vi dig att hitta rätt produkter för alla dina städbehov. Vi listar ett brett sortiment av städutrustning och rengöringsmedel från olika märken och butiker. Använd våra praktiska filter för att enkelt navigera bland alternativen. Du kan filtrera efter pris, funktioner eller användarrecensioner för att hitta det bästa alternativet för just dig. Oavsett om du letar efter en dammsugare, mopp eller rengöringsspray, kan du snabbt jämföra priser och egenskaper. Våra användarrecensioner ger dig insikt i vad andra tycker om produkterna, vilket hjälper dig att fatta rätt beslut. Vi ser till att du får mest valuta för pengarna genom att guida dig till de bästa erbjudandena. Börja här för att hitta den städutrustning och de rengöringsmedel som passar dina behov bäst!

Prova flexibla betalningar medKlarnaLär dig hur

Filtrera
  • Städutrustning & Rengöringsmedel
  • Rengöringsmedel
  • Städutrustning
  • Avfallshantering
  • Toalett- & Hushållspapper
  • Dispensrar

1000+ produkter

Visa som tabell
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Airfreshener Spray Blom Floral 75ml 12-pack 75ml
Tork Airfreshener Spray Blom Floral 75ml 12-pack 75ml
12 st
195 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Mini Skincare Dispenser S2 White 475ml
Trendande
Tork Mini Skincare Dispenser S2 White 475ml
Tvåldispenser
400 kr
842,00 kr/L
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Xpressnap Counter N4 Napkin Dispenser (272511)
Tork Xpressnap Counter N4 Napkin Dispenser (272511)
Pappersdispenser
558 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Sun Pro Formula All in 1 Eco Tablet 100-pack
Sun Pro Formula All in 1 Eco Tablet 100-pack
100 st Tablett
250 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Ecover Multi-Action Spray 500ml
Ecover Multi-Action Spray 500ml
Handvänlig, Flytande
64 kr
128,00 kr/L
7 butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork SmartOne Mini Toilet Roll Dispenser (681000)
Tork SmartOne Mini Toilet Roll Dispenser (681000)
Pappersdispenser
455 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Hand Towel Roll with Intuition Dispenser White
Tork Hand Towel Roll with Intuition Dispenser White
Pappersdispenser
1 950 kr
9+ butiker
Städutrustning & Rengöringsmedel Tork Sanitary Bag B5 Dispenser (566000)
Tork Sanitary Bag B5 Dispenser (566000)
Påsdispenser
153 kr
9+ butiker
Hygienteknik Mop with Spring
Hygienteknik Mop with Spring
Flatmopp
179 kr
9+ butiker
Vikan Spray Bottle 250ml
Vikan Spray Bottle 250ml
Sprayflaska, 1 st
36 kr
145,00 kr/L
9+ butiker
Vileda Mop Handle Vario
Vileda Mop Handle Vario
Mopp- & Kvastskaft
255 kr
9+ butiker
Tork SmartOne T8 Toilet Roll Dispenser White
Tork SmartOne T8 Toilet Roll Dispenser White
Pappersdispenser
499 kr
9+ butiker
Tork B2 Bin 20L
Tork B2 Bin 20L
Soptunna
584 kr
29,00 kr/L
9+ butiker
De'Longhi Milk Clean Machine Cleaner 250ml
De'Longhi
De'Longhi Milk Clean Machine Cleaner 250ml
Handvänlig, Bakteriedödande, Flytande
64 kr
256,00 kr/L
9+ butiker
Brabantia BO Touch Bin with 3 Inner Bucket 33L
Brabantia BO Touch Bin with 3 Inner Bucket 33L
Soptunna
1 724 kr
52,00 kr/L
9+ butiker
Brabantia Sort & Go Waste Bin 6L
Brabantia Sort & Go Waste Bin 6L
Soptunna
229 kr
38,00 kr/L
9+ butiker
Brabantia Sort & Go Waste Bin 16L
Trendande
Brabantia Sort & Go Waste Bin 16L
Sorteringskärl, Soptunna
349 kr
22,00 kr/L
9+ butiker
Tork Matic Soft 2 Ply Hand Towel 150m Pack-6
Tork Matic Soft 2 Ply Hand Towel 150m Pack-6
6 st
788 kr
9+ butiker
Tork Continuous 2-Ply Hand Towel 150m 6-pack (K90225)
Tork Continuous 2-Ply Hand Towel 150m 6-pack (K90225)
6 st
1 389 kr
9+ butiker
Activa Mistral Sanitary Cleaner 1L
Activa Mistral Sanitary Cleaner 1L
Flytande
49 kr
49,00 kr/L
9+ butiker
Tork Reflex Mini M4 Centrefeed Dispenser
Tork Reflex Mini M4 Centrefeed Dispenser
Pappersdispenser
425 kr
9+ butiker
Tork Reflex Mini M3 Dispenser
Tork Reflex Mini M3 Dispenser
Pappersdispenser
395 kr
9+ butiker
Hygienteknik Velcro Cleansing Brush
Hygienteknik Velcro Cleansing Brush
Borste, Handvänlig
106 kr
9+ butiker
Nordex Biobact Clean 1L
Trendande
Nordex Biobact Clean 1L
Flytande
115 kr
115,00 kr/L
9+ butiker
Taski Sani Calc W3b Cleaning Agent 1L
Taski Sani Calc W3b Cleaning Agent 1L
Kalkborttagning, 6 st Flytande
92 kr
8 butiker
Nilfisk Zitrotan 1L
Trendande
Nilfisk Zitrotan 1L
Flytande
61 kr
61,00 kr/L
9+ butiker
Vikan Golvraka Ledad
Vikan Golvraka Ledad
Dammvippa
107 kr
9+ butiker
Svenco Paper Sack 2-leaf 60L
Svenco Paper Sack 2-leaf 60L
Soppåse & Sopsäck, 50 st
195 kr
9+ butiker
Svenco Paper Sack 2-leaf 125L
Svenco Paper Sack 2-leaf 125L
Soppåse & Sopsäck, 50 st
489 kr
9+ butiker
Nordex Exotol Multi-Purpose Cleaner 1L
Nordex Exotol Multi-Purpose Cleaner 1L
Flytande
34 kr
34,00 kr/L
9+ butiker
Herdins Linoljesåpa Floor Cleaner 1L
Herdins Linoljesåpa Floor Cleaner 1L
Flytande
119 kr
119,00 kr/L
9+ butiker
Nordex Grön Såpa Flytande 1L
Nordex Grön Såpa Flytande 1L
Flytande
35 kr
35,00 kr/L
9+ butiker
Nilfisk SC100 E
Nilfisk SC100 E
Kombiskurmaskin, Handvänlig
12 670 kr
9+ butiker
Vikan Deck Scrub
Vikan Deck Scrub
Borste, Handvänlig
163 kr
9+ butiker
Nordex Nila Sanitary Spray
Nordex Nila Sanitary Spray
Flytande
76 kr
101,00 kr/L
9+ butiker
Nordex Nila Universal Spray 750ml
Nordex Nila Universal Spray 750ml
1 st Flytande
45 kr
60,00 kr/L
9+ butiker
Katrin Toilet Paper Basic Gigant M 435m 6-pack
Trendande
Katrin Toilet Paper Basic Gigant M 435m 6-pack
6 st
313 kr
9+ butiker
Komfort Sensitive Professional Fabric Softener 5L
-30%
Komfort Sensitive Professional Fabric Softener 5L
Handvänlig, Flytande
125 kr
25,00 kr/L
9+ butiker
Vikan EasyShine Kit
Vikan EasyShine Kit
Handvänlig, Teleskophandtag
874 kr
9+ butiker
Cif Cream Original 500ml
Cif Cream Original 500ml
Flytande
32 kr
64,00 kr/L
7 butiker
Diversey Sun Professional Rinse 1L
Diversey Sun Professional Rinse 1L
Flytande
99 kr
99,00 kr/L
9+ butiker
Nordex Nila Kitchen Spray
Nordex Nila Kitchen Spray
Flytande
45 kr
60,00 kr/L
9+ butiker
Tork Multifold Mini Hand Towel Dispenser
Tork Multifold Mini Hand Towel Dispenser
Pappersdispenser
595 kr
9+ butiker
Katrin Waste Bin With Lid 25L
Katrin Waste Bin With Lid 25L
Soptunna
423 kr
17,00 kr/L
9+ butiker
Katrin Handdukar Non-Stop Z-Fold 2-Lagers L24xB20 3xD8 cm
Trendande
Katrin Handdukar Non-Stop Z-Fold 2-Lagers L24xB20 3xD8 cm
444 kr
9+ butiker
EcoClean All Purpose Lavender 750 ml
EcoClean All Purpose Lavender 750 ml
Flytande
45 kr
6 butiker
Häxan Utomhustvätt 650 ml Multi
Häxan Utomhustvätt 650 ml Multi
55 kr
7 butiker
Tork Multifold Mini Hand Towel Dispenser
Tork Multifold Mini Hand Towel Dispenser
Pappersdispenser
322 kr
9+ butiker

Städutrustning & Rengöringsmedel: 3 saker att överväga innan du köper

Att välja rätt städutrustning är avgörande för att göra städningen både effektiv och enkel. Fundera på vilka ytor du oftast rengör hemma och välj produkter som är anpassade för dessa. Om du till exempel har många trägolv kan en mikrofibermopp vara ett bra val, medan en dammsugare med HEPA-filter är idealisk för allergiker. Genom att matcha städutrustning och rengöringsmedel med dina specifika behov sparar du både tid och energi.

Många städutrustning och rengöringsmedel finns nu i miljövänliga varianter som är skonsamma mot både miljön och ditt hem. Titta efter produkter märkta med miljömärkningar som Svanen eller Bra Miljöval. Dessa märkningar garanterar att produkterna uppfyller strikta krav gällande hållbarhet och hälsa. Att välja miljövänliga alternativ bidrar inte bara till en renare planet utan kan också förbättra inomhusmiljön i ditt hem.

För att få bästa möjliga pris på städutrustning och rengöringsmedel rekommenderar vi att du jämför priser från olika återförsäljare innan du gör ett köp. Använd PriceRunner för att snabbt se vilka erbjudanden som finns tillgängliga. Dessutom är det klokt att läsa recensioner från andra kunder för att få en bättre förståelse av produktens prestanda och hållbarhet. Kundrecensioner kan ge insikt om eventuella problem eller fördelar som inte alltid framgår av produktbeskrivningen.

STÄDUTRUSTNING & RENGÖRINGSMEDEL

Vanliga frågor

Städutrustning & rengöringsmedel är verktyg och kemikalier som används för att rengöra och underhålla hemmet. Dessa produkter inkluderar allt från dammsugare och moppar till rengöringssprayer och tvättmedel. När du väljer, överväg produktens effektivitet, miljöpåverkan och om den passar dina specifika rengöringsbehov.

Städutrustning & rengöringsmedel finns i olika typer som dammsugare, moppar, borstar, trasor samt rengöringssprayer och tvättmedel. Varje typ har sina egna fördelar beroende på ytan du behöver rengöra. Välj produkter som passar bäst för dina specifika städuppgifter.

Städutrustning & rengöringsmedel väljs bäst utifrån dina behov, ytor du ska rengöra och eventuella allergier. Tänk på effektiviteten och om produkterna är miljövänliga. Läs recensioner och jämför priser för att hitta det bästa alternativet för dig.

Du har sett 48 av 9416 produkter.
1

...

7

...

14

16

18

...

108

...

197

Annons

Relaterat hos våra butiker

Hinkpåse, 40 l, klar, LDPE/återvunnen, 50x70cm 24 rullar
I lager
Hinkpåse, 40 l, klar, LDPE/återvunnen, 50x70cm 24 rullar
Produktbeteckning: Hinkpåse Material: LDPE, återvunnen Egenskaper: 50x70cm, tillverkad av 100% återvunnen plast Längd/djup: 70 cm Bredd: 50 cm Tjocklek: 15 mikron Volym, netto: 40 l Avfallstyp: medel Förvaringsinstruktioner: Förvaras vid normal luftfuktighet, normal rumstemperatur och inte i direkt solljus. Direktiv, lagstiftning och regler: (EU) 2023/988 Produktbeskrivning: Hinkpåse för insamling av blandat avfall. Lämplig för platser med mindre frekvent avfallssortering. Säkerhetsföreskrifter och varningar: Bör förvaras oåtkomligt för barn. Avfallshantering av produkten: Kan bortskaffas med vanligt hushållsavfall sorterat enligt lokala regler. Avfallshantering av förpackning: Kan återvinnas eller förbrännas.
720 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Mery Micro Mopgarn, 168 gr. - 240 STK.
I lager
Mery Micro Mopgarn, 168 gr. - 240 STK.
Mery Micro Mopgarn, 168 gr. - PALLEKÖP240 st. pris 37,00 kr. per st.
16 145 kr
Fri frakt
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Papperskorg, svart, plast, 27 l, källsortering möjlig, för tungt avfall
I lager
Papperskorg, svart, plast, 27 l, källsortering möjlig, för tungt avfall
Papperskorg, svart, plast, 27 l, källsortering möjlig, för tungt avfall
282 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Vikan Professionell hink 16L, Grå
I lager
Vikan Professionell hink 16L, Grå
Denna robusta grå hink är designad för användning tillsammans med Vikan Mikrofiber Rundmoppar (3700x). Den är tillverkad av ett hållbart material och avsedd för daglig rengöring i professionella miljöer. Själva hinken finns i grått och kan färgkodas genom att kombinera den med urvridningsskålar i olika färger (37602x), vilket gör det enkelt att stödja indelning i hygienzoner och effektiva arbetsflöden.
145 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
SENS Köksrulle FSC pro 2-lagers, 24 rl, 10,20 meter
I lager
SENS Köksrulle FSC pro 2-lagers, 24 rl, 10,20 meter
SENS Köksrulle FSC pro 2-lagers, 24 rl, 10,20 meter Produktnamn: SENS Köksrulle FSC Pro Artikelnummer: 7906292 Typ: Köksrulle / avtorkningspapper Lager: 2-lagers papper Längd per rulle: ca. 10,2 meter Förpackning: 24 rullar per kolli (låda) Färg: Vit Certifiering: FSC (papper från ansvarsfullt skogsbruk)
173 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Swep Single r-MicroPlus Pro mopp 50 cm
I lager
Swep Single r-MicroPlus Pro mopp 50 cm
Supermikrofibern med det unika 3D bikakemönstret, tillsammans med borstfibrerna avlägsnar effektivt fastsittande och löst smuts. Den skurna mikrofibern håller fukten i moppen och lämnar ett snyggt och jämnt resultat på hela ytan. Kombinationen av mönstret och borstfibrerna är optimerad för att ge minimal friktion och bästa resultat. Färgkodade och numrerade sidor, så du undviker korskontaminering och hela tiden kan hålla reda på vilken sida av moppen som ska användas. Tester och certifikat: Svanenmärkt Generation 3 - Licens 4083 0006 Tar bort 99,9% virus och bakterier A-Klass när det kommer till mikroplastutsläpp Tar bort 95% av smuts efter 300 tvättar(Svanens krav = 70%) Håller upp till 1000 tvättar Tillverkad av upp till 50% återvunnet material Testad och godkänd som ett ergonomiskt system av ErgoCert, tillsammans med swep r-Förare och Vario teleskopskaft
349 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Soptunna, Rubbermaid grå, 87 L
I lager
Soptunna, Rubbermaid grå, 87 L
Soptunna, Rubbermaid Slim Jim, grå, plast, 87 l, med säckhållare
1 673 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Dispenser, Katrin, Vit plast, för handduksark SENSOR
I lager
Dispenser, Katrin, Vit plast, för handduksark SENSOR
Produktbeteckning: Dispenser Varumärke: Katrin Färg: Vit Material: plast Features: för handduksrullar Längd/djup: 21,6 cm Bredd: 32,2 cm Höjd: 39,7 cm Produktbeskrivning: Katrin System Hybrid Dispenser erbjuder flexibel pappersutmatning med automatisk eller manuell funktion, justerbara inställningar och hög kapacitet (800 ark per rulle). Den hållbara konstruktionen i ABS/PC säkerställer lång livslängd, medan en intelligent sensor anpassar sig efter användarens behov. Drivs av batterier med låg energiförbrukning och mekanisk backup för kontinuerlig drift. Använder 4x LR20 D-batterier (köps separat).
2 464 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Unger Ninja Fönstertvätt Komplett 45 cm
I lager
Unger Ninja Fönstertvätt Komplett 45 cm
Unger Ninja Fönstertvätt Komplett 45 cm
385 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Handdukspapper, Katrin Plus, 3-lagers, W-fold, 1890 ark
I lager
Handdukspapper, Katrin Plus, 3-lagers, W-fold, 1890 ark
Produktbeteckning: Handdukspapper Varumärke: Katrin Produktserie: Plus Färg: vit Material: nyfiber Antal lager: 3-lagers Längd/djup: 34 cm Bredd: 20,3 cm Tjocklek: 3x16,5 g/m2 Certifikat: EU-Blomman, Svanen, PEFC Vikningsmetod: W-fold Vikningsdjup: 8.5 Direktiv, lagstiftning och regler: (EU) 2023/988 Produktbeskrivning: Katrin Plus är ett utmärkt val, både när det gäller funktion och kvalitet. Handdukspapperen är kedjevikta med perforering i förstklassig kvalitet, vilket säkerställer en kontrollerad förbrukning samt hög hygien. Denna nonstop-vikning passar de flesta dispensrar. Pappret är mjukt och har god uppsugningsförmåga. Avfallshantering av produkt: Kan slängas som vanligt hushållsavfall sorterat enligt lokala regler.
671 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Katrin Dispenser för handduksrullar VIT #82094
I lager
Katrin Dispenser för handduksrullar VIT #82094
Katrin Dispenser för handduksrullar VITOrg varunr:82094
1 480 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
LUCART HANDDUKSPAPPER ECO Z 20 3000 ark
I lager
LUCART HANDDUKSPAPPER ECO Z 20 3000 ark
3.000 ark. prisvärda och miljövänliga pappershanddukar (handduksark).Eco från Lucart Professional är en konventionell återvunnen produkt tillverkad av 100% återvunnet papper.Används i rätt dispenser ger Eco Z20 dig en utmärkt ekonomi. Kombinationen av ett lågt pris och en reducerad förbrukning tack vare arkens 'en-i-taget'-vikning ger låga driftskostnader.Mått20x24cm (bredd x längd - utfälld)20x8cm (bredd x längd - vikt)Kvalitet/lager/material/färg2x18,5 gr/m22-lager100% återvunnet papperOff-white med präglingFörpackningsstorlek3.000 ark. 15 buntar á 200 ark i en låda. 30 lådor per pall.
362 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Tork Aftørringspapir Standard, Hvid 1 lags W1/W2 #131135
I lager
Tork Aftørringspapir Standard, Hvid 1 lags W1/W2 #131135
Tork Avtorkningspapper är ett allround 1-lagers papper som är idealiskt för lätt avtorkning och för handtorkning. Detta papper passar i både Tork golv- och väggdispensrar, som är utformade med fokus på säkerhet, effektivitet och tillförlitlighet, samt i Tork Maxi Centerfeed Dispenser, som är särskilt utvecklad för enhandsanvändning. Rulle med stor kapacitet sparar tid vid påfyllning Särskilt bra för att rengöra glas lämnar inga ludd eller ränder på ytan Produktion utan fossil CO2-utsläpp* System-ID W1 - Avtorkningspapper vägg-/golv-/standardsystem Kvalitet Advanced Rullängd 460 m Rullbredd 24.50 cm Rulldiameter 25 cm Antal ark 1150 Arklängd 40 cm Hylsans invändiga diameter 7.10 cm Lager 1 Tryck No Prägling No Färg Vit
798 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Tork Constant Air Freshener Dispenser Svart A3
I lager
Tork Constant Air Freshener Dispenser Svart A3
Tork Constant Airfreshener Neutral är för anläggningar där det finns behov av att ta bort dålig lukt. Den innehåller en hög koncentration av luktborttagare och en touch av citrongräs, som eliminerar obehaglig lukt och tillför konstant fräschör till luften. Använd den tillsammans med Tork Dispenser Constant Airfreshener, som är dokumenterat enkel att använda för städpersonalen. Omsorgsfullt utvalda dofter och med en luktneutraliserande formulering som tar bort dålig luft i stället för att bara maskera den, så att toaletten alltid är fräsch och inbjudande. System utan drivmedel som endast använder eteriska oljor. Är inte klassificerad som brandfarlig och är inte under tryck.
1 405 kr
Frakt 100 kr
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Pedalhink, Carro-Line Carro-kick, 55 l, vit
I lager
Pedalhink, Carro-Line Carro-kick, 55 l, vit
Pedalhink, Carro-Line Carro-kick, 55 l, vit
6 364 kr
Fri frakt
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic
Vileda Facilityvagn
I lager
Vileda Facilityvagn
Rymlig, robust, rostskyddadFacilityvagnen är behandlad med en slitstark zinkbeläggning. Den har en solid konstruktion och levereras med följande utrustning:Skaftshållare, 4 i fronten och 2 på sidanRedskapshållare, 4 stora och 2 mindreEn stor trådkorg för förvaring av kemikalier och liknandeJusterbart körhandtagHinkar 6L, 2 st., blå och rödBoxar 2 st, blåLock 1 st. till en av boxarna, blåKvalitet i varje detalj:Med perfekt precision och starka material står varje detalj för design och kvalitet. En facilityvagn tillbringar mycket eller till och med all sin "aktiva" tid utomhus. Detta ställer stora krav på att vagnen inte rostar. Därför är Facilityvagnen behandlad med en mycket hållbar zinklack för att motstå de hårda förhållandena.Rymlig:Facilityvagnen har ett antal förvaringsmöjligheter. Du kan enkelt utrusta vagnen med 2 hinkar och upp till 5 boxar. Facilityvagnen är anpassad till det nya Origo-tillbehöret - hinkar och boxar. Med vårt smarta färgkodningssystem är det enkelt att organisera utrustningen och systematisera arbetsprocesserna.Storlek:100x58x93
13 091 kr
Fri frakt
Cleanstepnordic
CleanstepnordicGå till Cleanstepnordic

Du har sett 16 av 11654 produkter.

Annons

Effektiv städning med rätt städutrustning och rengöringsmedel

Att hålla hemmet rent och fräscht är enklare med rätt produkter. Med rätt rengöringsmedel och städutrustning blir städningen både effektiv och smidig. Från flytande rengöringsmedel till dammvippor och ångtvättar, det finns något för varje behov. Genom att använda PriceRunners smarta filter kan du enkelt hitta de produkter som passar dig bäst.

Välj rätt rengöringsmedel för alla ytor

Olika ytor kräver olika typer av rengöringsmedel. För att få bästa resultat är det viktigt att välja rätt produkt. Flytande rengöringsmedel är populära för sina mångsidiga användningsområden och finns i olika varianter för specifika ytor. De är effektiva för kök, badrum och andra områden i hemmet. Med rätt rengöringsmedel kan du enkelt hålla ytorna skinande rena och hygieniska.

Städutrustning för alla behov

Att ha rätt städutrustning kan göra stor skillnad i hur effektivt du kan städa. En flatmopp är exempelvis idealisk för att snabbt torka av golv, medan en dammvippa är perfekt för att ta bort damm från svåråtkomliga platser. För mer grundlig rengöring kan en ångtvätt vara ett bra val. Den använder ånga för att lösa upp smuts och bakterier, vilket gör den särskilt användbar i kök och badrum. Genom att använda städutrustning som passar dina behov kan du spara tid och energi.

Praktiska produkter för avfallshantering

Att hantera avfall på ett effektivt sätt är en viktig del av städningen. Med rätt produkter för avfallshantering kan du enkelt sortera och förvara skräp tills det är dags att slänga det. Det finns olika typer av soptunnor och påsar som är anpassade för olika behov. Välj en lösning som passar ditt hushåll och gör avfallshanteringen smidigare.

Toalett- och hushållspapper för dagligt bruk

Toalett- och hushållspapper är en nödvändighet i varje hem. För att säkerställa att du alltid har tillräckligt hemma kan du använda PriceRunner för att jämföra olika alternativ. Toalett- & hushållspapper finns i olika storlekar och kvaliteter för att passa olika behov. Genom att välja rätt produkt kan du både spara pengar och få en bättre användarupplevelse.

Dispensrar för smidig hantering

Dispensrar kan vara praktiska för att organisera och hantera olika produkter i hemmet. De finns i olika utföranden för att passa olika typer av papper och rengöringsmedel. En dispenser kan hjälpa till att hålla ordning och minska slöseri. Välj en modell som passar ditt hem och dina behov för att förenkla vardagen.

Smarta verktyg som hjälper dig att hitta rätt

Genom att använda PriceRunners olika verktyg kan du enkelt navigera dig fram till rätt alternativ. Utöver att jämföra priser kan du också ta hjälp av smarta filter, läsa användarrecensioner och se prishistorik.

Filtrera och sortera

Du kan filtrera på allt från önskat maxpris och märke till mer detaljerade egenskaper som material eller färg. Det gör att endast de produkter som är relevanta för dig visas. Förutom att priset kan variera mellan olika butiker är det också vanligt att leveranssätt, fraktkostnad och betalningsalternativ skiljer sig åt. Därför har vi gjort det möjligt att filtrera butikerna efter dessa faktorer, så att du lättare kan hitta det bästa alternativet för dig.

Recensioner: Se vad andra tycker om produkten

Recensioner från andra användare kan ge värdefulla insikter i produktens egenskaper och hållbarhet. Produktens betyg hjälper dig att snabbt bedöma populariteten och kundnöjdheten.

Prishistorik: Säkerställ att du hittat en bra deal

För att du ska vara helt säker på att ditt köp är en bra deal har du möjlighet att se prishistorik för produkten. Här kan du enkelt se prisutvecklingen och därmed snabbt avgöra om det faktiskt är en bra deal eller inte. Välj om du vill visa prishistorik för den senaste månaden, eller om du vill jämföra den under längre tid. Genom att klicka på “Välj butik” kan du även se historiken för en specifik butik.

Inspiration

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Pollenallergi - 6 tips för att överleva våren

Av Klarna

Populära sökningar i Städutrustning & Rengöringsmedel

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • Om oss
  • Kontakt
  • Nyhetsrum
  • Jobba hos oss

Sedan 1999 har PriceRunner hjälpt miljontals besökare att hitta bästa produkterna till bästa priserna.

PriceRunner är helt oberoende och gratis att använda. Vår vision är att vara tjänsten du alltid kan lita på vid jämförelse av produkter och priser. År 2022 blev PriceRunner en del av Klarna.

Du kan jämföra priser och produkter med oss i:

Danmark, UK, Sverige, Norge, USA, Tyskland, Österrike, Finland, Frankrike, Irland, Italien, Nederländerna, Spanien
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Bilder på den här hemsidan kan vara AI-genererade.