Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Sony Sony TA-AN1000 kan vara just den förstärkare du behöver för att höja dina ljudupplevelser. Modellen stödjer Dolby Atmos som ger ett mer realistiskt ljud med hjälp av takhögtal
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Sony TA-AN1000 är 8 990 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
Med denna surroundförstärkare from Sony kan du äntligen njuta av riktigt högkvalitativt ljud. Du ansluter enkelt spelkonsoler eller mediaspelare via HDMI-anslutningarna samt att du även kan spela musik via Bluetooth.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En surroundförstärkare hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Sony TA-AN1000 är utrustad med Dolby Atmos för separata högtalarutgångar för takmontering som i sin tur ger objektbaserat ljud. Tillgängligheten till musik blir fenomenal tack vare Bluetooth-funktionen. Den kan spela all musik du har på din telefon eller surfplatta. Med en display på fronten så kan du få tillräcklig med information utan att behöva gå fram och titta närmare på denna surroundförstärkare.
Om du prisjämför den här produkten på PriceRunner så ser du att den just nu har ett lägsta pris på 8990.00 kr. Den här modellen har ett pris som är lägre än genomsnittspriset för resten av kategorin. Har den dessutom de funktionerna du är ute efter kanske denna är ett bra köp för dig.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Sony TA-AN1000 |
| Märke | Sony |
Typ | |
| Antal Kanaler | 7.2 |
| Surround med tak-kanaler | 5.1.2 |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Surroundförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Videoformat som stöds | 4320p (8K) |
| HDR-typ | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Ja |
| Bildfrekvens | 60p, 120p |
| VRR | Ja |
| HDR | Ja |
| ALLM | Ja |
Funktioner | |
| Multizon | Ja |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Appstyrning | Ja |
| Certifiering | CEC (Consumer Electronics Control), DLNA |
| Typ av kalibreringssystem | Advanced DCAC |
| ARC | ARC, eARC |
Skärm | |
| Display | Ja |
Watt | |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 120 W |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS:X, Dolby Atmos |
| Ljudfilformat | WAV, AIFF, FLAC, DSD, ALAC |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 240.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-05-04 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, Komposit, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, 3.5 mm Jack, RCA (Line), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal RCA (Line) | 4 st |
| Antal HDMI Out | 2 st |
| Antal HDMI | 6 st |
| Antal Sub Out | 2 st |
| Antal högtalarkontakter | 7 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Antal 3.5 mm Jack | 1 st |
| Antal Komposit | 2 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Utgångar | HDMI, Komposit, RCA (Line), 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter, Sub Out |
| HDCP version | 2.3 |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-codec | LDAC |
| Appar som stöds | AirPlay 2, AirPlay, Tillverkarens egna, Chromecast Audio, Spotify Connect |
Mått | |
| Höjd | 15.6 cm |
| Djup | 33.1 cm |
| Bredd | 43.0 cm |
| Vikt | 10.3 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .