Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Onkyo Onkyo TX-NR7100 kan vara just den förstärkare du behöver för att höja dina ljudupplevelser. Du spelar smidigt och enkelt upp musik via den inbyggda Bluetooth-funktionen.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Onkyo TX-NR7100 är 10 700 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 14 jämförda butiker.
Med denna surroundförstärkare bygger du en bra grund för ditt ljudsystem, och du kopplar enkelt ihop den med passande högtalare. Tack vare USB-ingången ansluter du smidigt en extern hårddisk, om du skulle vilja flytta material från hårddisken till mediaspelaren.
En bra surroundförstärkare gör under för musik och filmer, så det är ett bra val för den som bara nöjer sig med det allra bästa. Det kan tilläggas att denna surroundförstärkare klarar av att ge ifrån sig 220 watt i 6 ohm. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna surroundförstärkare kan ta emot Bluetooth. Denna surroundförstärkare stoltserar med automatisk högtalarkalibrering som underlättar inställningen av högtalarnas position till varandra och rummet.
Den här modellen har ett bra snittbetyg på 4.4 av 5 och alla dess funktioner gör den till en premiumprodukt. För närvarande är det lägsta priset på den här produkten på PriceRunner 10700.01 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Onkyo TX-NR7100 |
| Märke | Onkyo |
Typ | |
| Antal Kanaler | 9.2 |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Surroundförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Videoformat som stöds | 2160p (4K), 4320p (8K) |
| HDR-typ | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Ja |
| QMS | Ja |
| VRR | Ja |
| HDR | Ja |
| ALLM | Ja |
Funktioner | |
| Multizon | Ja |
| DAC upplösning | 192kHz/24-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Ja |
| Typ av kalibreringssystem | Dirac Live, Anthem Room Correction (ARC) |
| ARC | eARC |
Watt | |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 220 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 100 W |
Skärm | |
| Display | Ja |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS:X, Dolby Atmos |
| Ljudfilformat | WAV (PCM), WAV, AIFF, PCM, Apple Lossless, FLAC, DSD, DSF, ALAC |
| Radio | AM, FM |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 750.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.1 W |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-04-18 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, Komposit, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, 3.5 mm Jack, Komponent, RCA (Line), RCA (Phono), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| HDMI-version | 2.1, 2.0 |
| Antal 12V Trigger | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 6 st |
| Antal HDMI Out | 2 st |
| Antal HDMI | 7 st |
| Antal Sub Out | 2 st |
| Antal högtalarkontakter | 9 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Antal 3.5 mm Jack | 2 st |
| Antal Komponent | 1 st |
| Antal Komposit | 2 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | HDMI, RCA (Line), 12V Trigger, 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter, Sub Out |
| HDCP version | 2.3 |
Trådlöst | |
| Wi-Fi dual band | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-codec | aptX HD, SBC, AAC, aptX |
| Appar som stöds | TuneIn, AirPlay 2, AirPlay, Tidal, Pandora, Chromecast Audio, Spotify Connect, Deezer |
Mått | |
| Höjd | 17.35 cm |
| Djup | 37.95 cm |
| Bredd | 43.5 cm |
| Vikt | 10.4 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .