Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En stereoförstärkare är en viktig del om du är ute efter en grym ljudupplevelse. Produkten stödjer DTS HD Master Audio som är ett förlustfritt ljudformat.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Marantz NR1510 är 6 295 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 10 jämförda butiker.
Förstärkaren är hjärtat i ditt stereosystem och den här modellen kommer att ge liv åt dina högtalare. Med USB-ingången kan du ansluta en enhet till din mediaspelare. Om du vill koppla in en extern hårddisk görs det förslagsvis via USB-ingången.
En bra stereoförstärkare gör under för musik och filmer, så det är ett bra val för den som bara nöjer sig med det allra bästa. Marantz NR1510 hanterar ljudformat från DTS. Ett format som inte slagit lika stort som Dolby Audio men som enligt många låter mycket bättre. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna stereoförstärkare kan ta emot Bluetooth. Tack vare den automatisk högtalarkalibreringen så underlättar det att få bra ljud från de mer krävande och svårmöblerade rummen.
Om vi jämför snittpriser för alla produkter i kategorin så har den här modellen ett pris som ligger under snittpriset, vilket kanske passar dig med en budget. I kategorin mediaspelare är det här för närvarande en av de allra mest populära produkterna på PriceRunner och för tillfället kostar Marantz NR1510 6295.00 kr.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Marantz NR1510 |
| Märke | Marantz |
Typ | |
| Antal Kanaler | 5.2 |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| HDR-typ | HLG, Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Ja |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Nej |
| Typ av kalibreringssystem | Audyssey MultEQ |
| Röstassistent | Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri |
| ARC | eARC |
Watt | |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 100 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 50 W |
Skärm | |
| Display | Ja |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2022-10-20 |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Phono), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antal HDMI Out | 1 st |
| Antal HDMI | 6 st |
| Antal Sub Out | 2 st |
| Antal högtalarkontakter | 5 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | HDMI |
| HDCP version | 2.3, 2.2 |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS-HD Master Audio, DTS:X, DTS Virtual:X |
| Ljudfilformat | WAV, WMA, MP3, FLAC, AAC, DSD, ALAC |
| Radio | Internet radio |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 210.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.2 W |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Appar som stöds | TuneIn, AirPlay 2, AirPlay, Tidal, Pandora, Heos, Spotify Connect, Deezer |
Mått | |
| Höjd | 18.4 cm |
| Djup | 49.1 cm |
| Bredd | 52.0 cm |
| Vikt | 10.5 kg |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .