Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Produkten stödjer Dolby Atmos så att du kan uppleva den senaste tekniken inom ljud.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på NAD T778 är 39 870 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 2 jämförda butiker.
Med denna surroundförstärkare bygger du en bra grund för ditt ljudsystem, och du kopplar enkelt ihop den med passande högtalare. Med USB-ingången kan du ansluta en enhet till din mediaspelare. Om du vill koppla in en extern hårddisk görs det förslagsvis via USB-ingången.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En surroundförstärkare hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Dolby Atmos fulländar filmupplevelsen med möjlighet att ansluta högtalare som ska placeras i taket för en fantastiskt stor ljudbild. Med inbyggd Spotify Connect får du med din mobiltelefon eller surfplatta tillgång till enormt mycket musik och podcasts. Med en display på fronten så kan du få tillräcklig med information utan att behöva gå fram och titta närmare på denna surroundförstärkare.
Den här modellen har fått ett bra snittbetyg på 4.3 av 5 och alla dess funktioner gör den till en premiumprodukt. I kategorin mediaspelare är det här i dagsläget en topprankad produkt på PriceRunner och för tillfället kostar T778 39869.62 kr.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | NAD T778 |
| Märke | NAD |
Typ | |
| Antal Kanaler | 9.2 |
| Rörförstärkare | Nej |
| Surround med tak-kanaler | 7.1.4 |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Surroundförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Videoformat som stöds | 2160p (4K) |
| HDR-typ | Dolby Vision |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Ja |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| Certifiering | CEC (Consumer Electronics Control) |
| DSP | Nej |
| Typ av kalibreringssystem | Dirac Live, Anthem Room Correction (ARC) |
| Röststyrning | Ja |
| Röstassistent | Amazon Alexa, Google Assistant |
| ARC | ARC, eARC |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 140 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 170 W |
Skärm | |
| Display | Ja |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | 12V Trigger, Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Line), RCA (Phono), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 2 st |
| Antal 12V Trigger | 4 st |
| Antal RCA (Line) | 2 st |
| Antal HDMI Out | 2 st |
| Antal HDMI | 6 st |
| Antal Sub Out | 2 st |
| Antal högtalarkontakter | 9 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 2 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 2 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | HDMI, RCA (Line), 12V Trigger, 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter |
| HDCP version | 2.2 |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Nej |
| Wi-Fi | Ja |
| Appar som stöds | Qobuz, TuneIn, AirPlay 2, Napster, Tidal, Spotify Connect, Deezer |
Ljud | |
| Surroundljudformat | DTS-HD Master Audio, Dolby Digital, DTS, Dolby TrueHD, Dolby Atmos |
| Ljudfilformat | WAV, AIFF, WMA, MP3, OGG, FLAC, AAC, MQA, ALAC |
| Radio | Internet radio |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (drift) | 8.0 W |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Mått | |
| Höjd | 14.0 cm |
| Djup | 43.0 cm |
| Bredd | 43.5 cm |
| Vikt | 12.1 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-11-22 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .