Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Du kan spela upp miljontals låtar tack vare att den har Spotify Connect inbyggt.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Lyngdorf TDAI-1120 är 22 998 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Med denna stereoförstärkare från Lyngdorf kan du äntligen njuta av riktigt högkvalitativt ljud. Det är enkelt att ansluta Blu-ray-spelare eller spelkonsoler med en HDMI kabel och TDAI-1120 kan även ta emot Bluetooth för ytterligare tillgänglighet.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En stereoförstärkare hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Du får tillgång till fantastiskt mycket musik tack vare att denna stereoförstärkare kan ta emot Bluetooth. Med den nedladdningsbara appen kan du styra denna stereoförstärkare med din surfplatta eller mobiltelefon.
Inom kategorin förstärkare och receivers är det här för närvarande en topprankad produkt på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 22998.00 kr. Om man jämför modellens pris med resten av kategorin så är den dyrare än de flesta andra modeller, men med tanke på egenskaperna får du en premiumprodukt.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Lyngdorf TDAI-1120 |
| Märke | Lyngdorf |
Typ | |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| DAC upplösning | 96kHz/24-bit, 192kHz/24-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| Certifiering | CEC (Consumer Electronics Control), DLNA |
| DSP | Nej |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | ARC, eARC |
Skärm | |
| Display | Ja |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 120 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 240 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | XLR, 12V Trigger, Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-A, HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 2 st |
| Antal 12V Trigger | 2 st |
| Antal RCA (Line) | 1 st |
| Antal HDMI | 2 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 2 st |
| Antal RCA (Line) Out | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Antal XLR | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 12V Trigger, Högtalarkontakter |
Ljud | |
| Ljudfilformat | MQA |
| Radio | Internet radio |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Appar som stöds | AirPlay 2, AirPlay, Tidal, Chromecast Audio, Spotify Connect |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 10.1 cm |
| Djup | 26.0 cm |
| Bredd | 30.0 cm |
| Vikt | 3.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2021-05-10 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .