Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

En stereoförstärkare är en viktig del om du är ute efter en grym ljudupplevelse. Modellen stödjer Dolby Atmos så att du kan uppleva den senaste tekniken inom ljud.
Prova flexibla betalningar med


Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Yamaha R-N1000A Silver är 12 989 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Yamaha ger dig denna stereoförstärkare som hjälper dig att få en högkvalitativ ljudupplevelse. Den här mediaspelaren har bara stöd för en typ av ingång, så se till att den passar det du vill koppla in den till.
Om du är kräsen och tycker att endast det bästa ljudet duger, då är en stereoförstärkare och ett par bra högtalare en smart investering. Dolby Atmos fulländar filmupplevelsen med möjlighet att ansluta högtalare som ska placeras i taket för en fantastiskt stor ljudbild. Tillgängligheten till musik blir fenomenal tack vare Bluetooth-funktionen. Den kan spela all musik du har på din telefon eller surfplatta. Denna stereoförstärkare stoltserar med automatisk högtalarkalibrering som underlättar inställningen av högtalarnas position till varandra och rummet.
Den här modellen har fått ett bra snittbetyg på 5 av 5 och alla dess funktioner gör den till en premiumprodukt. I kategorin mediaspelare är det här för närvarande en topprankad modell på PriceRunner och just nu är det lägsta priset 12989.00 kr.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Yamaha R-N1000A Silver |
| Märke | Yamaha |
Typ | |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Silver |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| DAC upplösning | 384kHz/32-bit |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Ja |
| Inbyggt DAC | Ja |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Ja |
| DSP | Nej |
| Typ av kalibreringssystem | YPAO |
| DAC-chip tillverkare | ESS Sabre |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | ARC |
Skärm | |
| Display | Nej |
Watt | |
| Effekt per kanal (2 ohm) | 290 W |
| Effekt per kanal (6 ohm) | 170 W |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 140 W |
| Effekt per kanal (4 ohm) | 220 W |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, RJ45 (LAN), Optisk S/PDIF, USB-B, RCA (Phono), HDMI |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antal 12V Trigger | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 2 st |
| Antal Sub Out | 1 st |
| Antal högtalarkontakter | 4 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 2 st |
| Antal 3.5 mm Jack | 1 st |
| Antal RCA (Line) Out | 4 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 12V Trigger, Högtalarkontakter, 3.5 mm Jack, Sub Out |
Ljud | |
| Surroundljudformat | PCM |
| Ljudfilformat | WAV, AIFF, WMA, PCM, MP3, Apple Lossless, FLAC, AAC, DSD, ALAC, MPEG-4 |
| Radio | FM |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.1 W |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-codec | SBC, AAC |
| Appar som stöds | Qobuz, AirPlay 2, AirPlay, Tidal, Pandora, SiriumXM, MusicCast, Spotify Connect, Deezer |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 15.2 cm |
| Djup | 38.4 cm |
| Bredd | 43.5 cm |
| Vikt | 12.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2023-08-19 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .