Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Livet är för kort för dåligt ljud, och en rejäl förstärkare är ett bra sätt att börja på. Med RCA-kablar ansluter du andra enheter till ditt system.
Prova flexibla betalningar med


Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Yamaha A-S501 är 5 490 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 6 jämförda butiker.
Yamaha ger dig denna stereoförstärkare som hjälper dig att få en högkvalitativ ljudupplevelse. Det är enkelt att ansluta en CD-spelare med RCA-kontakterna. RCA är den mest förekommande kontakten när det kommer till att koppla samman stereoutrustning.
För att få fram det bästa från dina högtalare kan det vara värt att införskaffa en bra förstärkare. En stereoförstärkare hjälper till att förbättra ljudupplevelsen markant. Denna stereoförstärkare ger ifrån sig 85 watt i 8 ohm. HDMI-ARC gör att ljudet skickas i båda riktningarna mellan TV:n och Yamaha A-S501, vilket ger dig mindre sladdar och trassel. Denna stereoförstärkare styrs enklast via den medföljande fjärrkontrollen. Inget krångel med att ladda ner appar till telefonen.
I vår prislistning kan du lätt få överblick över de olika priser som finns hos butikerna och just nu kostar Yamaha A-S501 5490.00 kr. Den här modellen har fått ett högt snittbetyg på 4.7 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Yamaha A-S501 |
| Märke | Yamaha |
Typ | |
| Typ av RIAA förstärkare | MM |
| Rörförstärkare | Nej |
| Bärbar | Nej |
| Typ av förstärkare | Stereoförstärkare |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| Uppskalning av bild | Nej |
| QMS | Nej |
| VRR | Nej |
| HDR | Nej |
| 3D | Nej |
| ALLM | Nej |
Funktioner | |
| Multizon | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Automatisk högtalarkalibrering | Nej |
| Inbyggt DAC | Nej |
| Bryggkopplingsbar | Nej |
| Appstyrning | Nej |
| DSP | Nej |
| Röststyrning | Nej |
| ARC | Nej |
Watt | |
| Effekt per kanal (8 ohm) | 85 W |
Skärm | |
| Display | Nej |
Anslutningar | |
|---|---|
| Anslutningar | Koaxial S/PDIF, Optisk S/PDIF, USB-A, RCA (Line) |
| Antal Koaxial S/PDIF | 1 st |
| Antal RCA (Line) | 7 st |
| Antal Sub Out | 1 st |
| Antal högtalarkontakter | 4 st |
| Antal Optisk S/PDIF | 1 st |
| Antal USB-A | 1 st |
| Antal 6.3 mm Jack Out | 1 st |
| Antal RCA (Phono) | 1 st |
| Utgångar | RCA (Line), 6.3 mm Jack, Högtalarkontakter |
Ljud | |
| Klass på slutsteget | AB |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Trådlöst | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-codec | aptX |
Strömkälla | |
| Kraftkälla | Elnät |
Mått | |
| Höjd | 15.1 cm |
| Djup | 38.7 cm |
| Bredd | 43.5 cm |
| Vikt | 10.3 kg |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2014-08-28 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .