Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Det är köpläge! Priserna är för närvarande 326 kr lägre än genomsnittet.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Grundig DSB 970 är 633 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 5 jämförda butiker.
I Grundig DSB 970 från Grundig har du en soundbar som ger mer inlevelse i filmer och spel. Grundig DSB 970 brer ut en stor ljudbild och låter dig ta första parkett till filmen som visas. Trots avsaknad av subwoofer bör du få extra djup till ljudet vid explosioner och tyngd när det behövs. Grundig DSB 970 är ett system som höjer tv-ljudet till nya nivåer och ger en större filmupplevelse.
Du ansluter denna soundbar till teven och får då ett större ljud än de inbyggda högtalarna. Denna soundbar brer ut ljudet från två kanaler, en förekommande typ av kanalseparation som är. Soundbaren kommer utan subwoofer så det mäktigaste mullret går troligtvis förlorat. Detta system är framtaget för att ge större inlevelse när det kommer till filmer.
Du ansluter lätt andra enheter med en HDMI-kabel. Det är den typ av kabel som är vanligast när det kommer till att ansluta exempelvis spelkonsoler eller mediaspelare. Hemmabion är utrustad med ARC, så ljudet från TV:n går tillbaka till systemet i samma kabel. Systemet har den klassiska svarta färgen som är absolut vanligast när det kommer till elektronik och högtalare till hemmabio.
Som du märker så finns det många bra saker att säga om Grundig DSB 970. Grundig DSB 970 kostar 633.00 kr och är en av de allra mest populära hemmabiosystem här på PriceRunner. Den har ett högt snittbetyg på 4.9 av 5, och dess komponenter gör att den till ett bra köp.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Grundig DSB 970 |
| Märke | Grundig |
| Typ | Soundbars |
Typ | |
| Subwoofer | Nej |
Specifikationer | |
| Färg | Svart |
Bild | |
| 3D | Nej |
Funktioner | |
| Multirum | Nej |
| (ARC) Audio Return Channel | Nej |
| Simulerat surroundljud | Nej |
| DSP | Nej |
| Fjärrkontroll | Ja |
| Appstyrning | Nej |
Anslutningar | |
| HDMI Pass-Through | Nej |
| Anslutningar | 3.5 mm Jack, Optisk S/PDIF |
| Utgångar | HDMI |
| Antal Optisk S/PDIF Out | 1 st |
| Antal HDMI Out | 1 st |
Frekvensomfång | |
|---|---|
| Frekvensomfång (max) | 20000.0 Hz |
| Frekvensomfång (min) | 60.0 Hz |
Watt | |
| Total watt (soundbar) | 120.0 W |
Ljud | |
| Surroundljudformat | Dolby Atmos |
| Kanalseparation | 2.1 |
Trådlöst | |
| NFC | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-version | 4.2 |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 0.5 W |
Mått | |
| Bredd (soundbar) | 100.0 cm |
| Höjd (soundbar) | 6.0 cm |
| Vikt (soundbar) | 2.8 kg |
| Djup (soundbar) | 11.3 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-03-05 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .