Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

För att göra en riktig espresso behövs en riktig espressomaskin som den här. Det här är ingen inbyggd modell, utan den ställs direkt på köksbänken. Bryggtrycket är högre än på en s
Prova flexibla betalningar med
The Mobile Store
Blaupunkt Kaffebryggare CMP601 - Svart
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Blaupunkt CMP601 är 1 999 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Den där första koppen kaffe på morgonen är det ju inte mycket som slår. Idag finns det många olika sätt att brygga kaffe på, till exempel pour over, cold brew och espresso. CMP601 är en espressomaskin med en vattentank som rymmer 1,80 liter vatten.
Det här är en väldigt klassisk modell av kaffemaskin som du kan ställa var du vill i köket. Praktiskt nog har den här kaffemaskinen en inbyggd mjölkskummare för att underlätta för dig när du ska göra en latte eller cappucino.
Espresso är även basen i café latte och cappuccino, så en espressomaskin kan vara väldigt mångsidig och användbar. Maskinens bryggtryck ligger på 15 bar, vilket är tillräckligt för att få en god kopp kaffe.
För tillfället är det lägsta priset på den här kaffemaskinen på PriceRunner 1999.00 kr, men jämför gärna priset mellan olika återförsäljare för att hitta bästa dealen för dig. Priset är under genomsnittet för kategorin kaffemaskiner, vilket gör den här modellen till ett väldigt prisvärt köp!
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Blaupunkt CMP601 |
| Märke | Blaupunkt |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Strömkälla | |
| Effekt | 1350 W |
Mått | |
| Vikt | 4.8 kg |
| Djup | 24.8 cm |
| Höjd | 36.5 cm |
| Bredd | 32.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-03-27 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning |
| Färg | Svart |
| Tillverkarfärg | Black |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.8 L |
| Kapacitet (mjölkkanna) | 0.5 L |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .