Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Drick espresson som den är, eller gör en latte eller cappuccino. Det här är en bra maskin för det lite mindre hushållet. Bryggtrycket är högre än på en standardbryggare.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Gastroback Design Espresso Machine Basic är 1 620 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 4 jämförda butiker.
Har du bestämt dig för att unna dig en ny kaffemaskin? Vare sig du föredrar droppbryggare, perkolator eller espressobryggare så finns det många olika modeller att välja mellan. Design Espresso Machine Basic är en espressomaskin som även kan förse dig med varmvatten om du är sugen på en kopp te.
Det här är en väldigt klassisk modell av kaffemaskin som du kan ställa var du vill i köket. Om du vill ha färskmalet kaffe varje gång så kan det vara en bra idé att köpa till en kaffekvarn.
För små hushåll eller de som inte dricker så mycket kaffe kan det passa bättre att bara kunna brygga en liten espresso när andan faller på. En annan praktisk funktion är att den stänger av sig själv automatiskt.
Om du prisjämför den här kaffemaskinen på PriceRunner ser du att det lägsta priset för närvarande är 1620.00 kr. Det är också en av de mest populära modellerna. Jämfört med snittpriset inom kategorin kaffemaskiner har den här modellen ett lägre pris, perfekt för dig som är ute efter en billig kaffemaskin.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Gastroback Design Espresso Machine Basic |
| Märke | Gastroback |
| Typ | Espressomaskiner |
Funktioner | |
| Appstyrning | Nej |
Material | |
| Material | Rostfritt stål |
Strömkälla | |
| Effekt | 1100 W |
Mått | |
| Vikt | 3.6 kg |
| Höjd | 31.4 cm |
| Bredd | 28.8 cm |
| Djup | 20.0 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-11-07 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Antal bryggpipar | 2 |
| Bryggtryck | 15.0 bar |
| Egenskaper | Droppbricka, Avtagbar vattentank |
| Filtertyp | Återanvändbart filter |
| Funktioner | Automatisk avstängning, Varmvattenfunktion |
| Färg | Svart |
| Inbyggd | Nej |
| Integrerad kaffekvarn | Nej |
| Integrerad mjölkskummare | Ja |
| Kapacitet | 1.25 L |
| Kapacitet (koppar) | 2 Koppar |
| Sladdlängd | 95.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .