Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Kapselmaskiner tenderar att vara väldigt platseffektiva. Denna kaffemaskin har automatisk avstängning. Om du vill ha färskmalet kaffe kan du komplettera med en kaffekvarn.
Prova flexibla betalningar med
Vi meddelar dig via e-post när produkten är tillbaka i lager hos någon av våra listade återförsäljare.
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Philips Senseo Original HD6553/70 är 517 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Har du bestämt dig för att unna dig en ny kaffemaskin? Utbudet av kaffemaskiner är stort och oavsett dina behov bör det finnas en som passar dig. Senseo Original HD6553 är en kapselmaskin som passar i de flesta köken.
En klar fördel med kapselmaskiner är att samma maskin kan göra olika typer av kaffe, till exempel espresso och café latte. Det inbyggda dropptråget hjälper dig hålla rent i köket, då det samlar upp eventuellt spill så att de inte hamnar över hela köksbänken.
Om du inte är intresserad av att ha den här maskinen framme på köksbänken hela tiden så är det inga problem att ställa in den i ett köksskåp. Du har plats för 0,70 liter vatten i den här maskinen.
För tillfället är det här är en topprankad kaffemaskin på PriceRunner och den har för närvarande ett lägsta pris på 517.00 kr. Med ett högt snittbetyg på 4.59 av 5 är det här en kaffemaskin med riktigt hög kvalitet.
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Philips Senseo Original HD6553/70 |
| Märke | Philips |
| Typ | Kapselmaskiner |
Strömkälla | |
| Effekt | 1450 W |
Mått | |
| Vikt | 1.7 kg |
| Höjd | 33.0 cm |
| Bredd | 21.3 cm |
| Djup | 31.5 cm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-03-03 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Bryggtid (sek) | 30 sek |
| Bryggtryck | 1.0 bar |
| Egenskaper | Droppbricka |
| Filtertyp | Engångsfilter |
| Funktioner | Automatisk avstängning |
| Färg | Grå |
| Tillverkarfärg | Grey |
| Integrerad mjölkskummare | Nej |
| Kapacitet | 0.7 L |
| Sladdlängd | 80.0 cm |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .