Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Den här SSD-enheten rymmer 2 TB och presterar bättre än en HDD-disk. Modellen har formfaktor 2.5".
Prova flexibla betalningar med
Senetic
Kingston Technology KC600 2.5' 2048 Go Série ATA III 3D SKC600/2048G
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Kingston SSD KC600 SKC600 2TB är 4 533 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 8 jämförda butiker.
Vill du utöka den interna lagringen i din stationära dator kanske modellen från Kingston är ett bra alternativ. Hårddisken rymmer 2 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier. 550 MB respektive 520 MB är enhetens läs- och skrivhastighet, detta förklarar hur snabbt det går att skriva och läsa filerna på disken.
Kingston har här en SSD-enhet framtagen för att monteras internt. En SSD-enhet har bättre prestanda än en HDD-disk. Du kan lagra material på upp till 2 TB och läs- och skrivhastighet ligger på 550 MB respektive 520 MB.
För att sammanfatta så finns det många bra egenskaper hos Kingston SSD KC600 SKC600 2TB. Det här är en topprankad SSD sett till popularitet på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 4533.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.8 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Kingston SSD KC600 SKC600 2TB |
| Märke | Kingston |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (skriv) | 3.2 W |
Mått | |
| Vikt | 40.0 g |
| Bredd | 69.9 mm |
| Höjd | 7.0 mm |
| Djup | 100.1 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2020-01-16 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 2000 GB |
| Flashminne | 3D TLC |
| Slumpvis läsning 4KB (max) | 90000 IOPS |
| Slumpvis skrivning 4KB (max) | 80000 IOPS |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | SSD |
| Läshastighet | 550 MB/s |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Skrivhastighet | 520 MB/s |
| Formfaktor | 2.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .