Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Med 16 TB lagring är den här hårddisken ett bra val för dig som behöver mer utrymme. Modellens rotationshastighet är 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate IronWolf Pro ST16000NE000 256MB 16TB är 5 710 kr, vilket är det billigaste priset just nu hos 1 butik.
Vill du utöka den interna lagringen i din laptop kanske modellen från Seagate är en bra ersättare. I den här modellen får du en HDD-disk som är uppbyggd med magnetiska skivor och som länge har varit det bästa lagringsmediet för mycket data. Hårddiskens cacheminne ligger på 256 MB. Ett större cacheminne, desto bättre.
Den här modellen från Seagate är en klassisk hårddisk och är ett perfekt sätt att utöka lagringen i din dator. Lagringskapaciteten ligger på 16 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Sammantaget är Seagate IronWolf Pro ST16000NE000 256MB 16TB en hårddisk med bra egenskaper. Det här är en av de allra mest populära hårddiskarna på PriceRunner just nu och har för närvarande ett lägsta pris på 5710.00 kr. Priset är under genomsnittet för kategorin, vilket gör den här hårddisken till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate IronWolf Pro ST16000NE000 256MB 16TB |
| Märke | Seagate |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (genomsnitt) | 7.6 W |
Elkonsumtion | |
| Energiförbrukning (standby) | 1.0 W |
Mått | |
| Vikt | 670.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-12-06 |
Specifikationer | |
|---|---|
| Storlek | 16000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1200000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Överföringshastighet | 250.0 MB/s |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .