Bakmaskiner
Blenders
Brödrostar
Elvispar
Fritöser & Airfryers
Gasbrännare
Glassmaskiner
Grönsakssvarvar & Minihackare
Ismaskiner
Juicepressar
Kaffekvarnar
Kaffemaskiner
Kolsyremaskiner
Köksassistenter & Matberedare
Köksvågar
Köttkvarnar
Matkokare
Mattorkare
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Skärmaskiner
Smörgåsgrillar
Stavmixers
Vakuumförpackare
Vattenkokare
Våffeljärn
Övriga köksapparater

Detta är en mekanisk HDD-disk med plats för 12 TB. Den har en rotationshastighet på 7200 rpm.
Prova flexibla betalningar med
Annons
Annons
*Betala i 6 delbetalningar med Klarna: Representativt exempel: ett köp på 10 000 SEK över en 6 månaders delbetalningskredit med en tillämplig ränta på 21,9 % har en effektiv ränta på 21,9 %. Den totala kreditkostnaden uppgår till 10 578,53 SEK. Det är 6 betalningar totalt; 5 om 1 765,07 SEK vardera och den sista betalningen är 1 753,18 SEK. En initial delbetalning kan krävas. Tjänsten är endast tillgänglig för boende i Sverige som är över 18 år. Godkännande från Klarna krävs. Minsta köpbelopp är 250 SEK och högsta köpbelopp är 150 000 SEK. Kreditgivare: Klarna Bank AB (publ), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Org.nr: 556737-0431. Se villkor och andra regler.
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.
Lägsta pris på Seagate IronWolf ST12000VN0008 12TB är 3 495 kr, vilket är det billigaste priset just nu bland 13 jämförda butiker.
Den här interna hårddisken från Seagate kan kanske ersätta din gamla hårddisk. Hårddisken rymmer 12 TB och då kan du utan problem lagra en hel del film och fotografier. Cacheminnet för den här modellen är 256 MB stort och gör att det går snabbare att skriva till hårddisken.
Den mekaniska hårddisken från Seagate är framtagen för att monteras i en dator och ger dig prisvärd lagring. Lagringsutrymmet för hårddisken ligger på 12 TB och rotationshastighet ligger på 7200 rpm.
Ovan nämnda egenskaper är bara några av fördelarna med Seagate IronWolf ST12000VN0008 12TB. Det här är en topprankad hårddisk sett till popularitet på PriceRunner för tillfället och har för närvarande ett lägsta pris på 3495.00 kr. Den har ett bra snittbetyg på 4.8 av 5 och alla dess funktioner gör den till ett bra köp.
Jämför:
Produkt | |
|---|---|
| Modellnamn | Seagate IronWolf ST12000VN0008 12TB |
| Märke | Seagate |
Specifikationer | |
| Storlek | 12000 GB |
| Rotationshastighet (RPM) | 7200 rpm |
| MTBF (medeltid mellan fel) | 1000000 tim |
| Typ | HDD |
| Gränssnitt | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Överföringshastighet | 210.0 MB/s |
| Cacheminne | 256 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Elkonsumtion | |
|---|---|
| Energiförbrukning (standby) | 0.8 W |
Strömförsörjning | |
| Effektförbrukning (genomsnitt) | 7.8 W |
Trådlöst | |
| Wi-Fi | Nej |
Mått | |
| Vikt | 690.0 g |
| Bredd | 101.9 mm |
| Höjd | 26.1 mm |
| Djup | 147.0 mm |
Övrigt | |
| Listad hos PriceRunner | 2019-03-16 |
Informationen ovan kommer från olika externa källor och är endast tänkt som vägledning. Har du hittat något med den här produkten som ser tokigt ut? Eller har du förbättringsförslag? Skicka eller .